Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » 3 szobás panel vagy 1,5...

3 szobás panel vagy 1,5 szobás újépítésű?

Figyelt kérdés
Kiadhatóság, élhetőség szempontjából melyiket választanátok? A panelek erkélyei elég használhatatlanok, az új építésűeknél viszont a nagy erkély nyáron olyan, mintha mégegy szoba lenne. + a paneleknél utcai parkolás van, míg az új építésűnél van lehetőség mélygarázsra.

2019. jan. 6. 20:25
1 2
 1/18 anonim válasza:
61%

Mind kiadhatóság, mind élhetőség szempontjából én az új építésűre voksolnék, hacsak nem indokolja valami a 3 szobát. Rezsi, komfort, időtállóság szempontjából is jobb az új építésű.


Én szintén egy 1,5 szobás 2017-es építésű lakást vettem, mondjuk panelről nincs tapasztalatom, szerencsére nem éltem benne soha, de mióta itt lakok a fűtés számla max 3 ezer forint volt, szinte fűteni se kell (4. emelet, a 4 emeletes házban), mondjuk azt hozzáteszem hogy én nem vagyok fázós, de 20-23 fok körül mozog a hőmérséklet a lakásban.

Ami nekem még fontos, hogy zárt udvaron van saját parkolóhely, automata kapun lehet bejönni.


Nem tudnék olyan érvet mondani, ami a panel mellett szólna. Hacsak nem sokan élnétek egy lakásban, ami indokolná a 3 szobát.

2019. jan. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
96%

Nem tudjuk, az ország melyik részére vonatkozik a kérdés, de talán mindegy is. Nézz szét a portálokon, ott láthatod, melyiket mennyiért lehet kiadni (azt gyanítom, a nagyobbat drágábban).

Erkély nem sokat nyom a latban, nem ez lesz a döntő szempont, mikor valaki albérletet keres.

Parkolás: teremgarázs beállóhelyet plusz milliókért veszed meg. Független a lakás kiadásától, albérlőnek nem biztos, hogy szükséges, de akár másnak is kiadhatod (a házban vagy a környéken lakónak). Szóval az akár egy külön ügylet is lehet.

Utcán való parkolás esetén azt kell nézni, hogy fizetős-e a környék, illetve egyáltalán van-e szabad parkolóhely általában.

2019. jan. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
15%

Egy 3 szobás panel m2 talán még kisebb is ,mint egy családi más fél szobásé .Köszönő viszonyban sincs a kettő egymással.

Ez nem csak az én véleményem .Nem akarom részletezni kiknek is való a panel .

2019. jan. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Terv szerint beköltöznék, de 1-2 év múlva viszont valószínűleg kiadnám, mivel úgy tervezem, hogy kimegyek külföldre szerencsét próbálni. Az biztos, hogy az újabb építésűre (mondjuk 2005 utániakra) rá kell fizetnem (kb. +15%) pluszban és egy kicsit kisebb lakást tudok belőle venni azonos környéken.
2019. jan. 6. 21:03
 5/18 anonim ***** válasza:
44%

Ez nem ilyen egyszerű!


- Alapterület?

- Település?

- Panel állapota?

- Munkahely és suli a környéken?

- Hány főre?

- Fűtés?

- Hitelre, mi?


Az erkélyt nem értem...új építésűeknél tilos beépíteni, ráadásul semmit nem ér, ha egész nap odatűz a nap vagy alattad megy a főút, a szomszédban meg egy szemétégető...vagy ami rosszabb, egy iskola van!


Egy volt ingatlanos...

2019. jan. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

- Alapterület?

40-70m^2 között gondolkodom


- Település?

Budapest, XI. kerület


- Panel állapota?

jó állapot


- Munkahely és suli a környéken?

van sok munkahely, jó közlekedés és sok suli


- Hány főre?

mi 2-en vagyunk


- Fűtés?

mindegy


- Hitelre, mi?

kp


- Az erkélyt nem értem...

Az erkély részt úgy értettem, hogy egy panelben akár van erkély, akár nincs, lényegében ugyanaz az ember érzete. Laktam 2 szoba + loggia panelben és inkább hátrány volt a loggia. Sötét volt a szobám és nem tudtam kihasználni a loggiát. Most 2009-es építésűben lakom és vizuálisan számomra az erkély növeli a teret (még akkor is, ha nem megyek ki, mert odatűz a nap). Ezért írtam, hogy olyan mintha még egy szoba lenne.

2019. jan. 6. 21:15
 7/18 anonim válasza:
100%

Mondjuk ezt elég nehéz megmondani. Tudni kéne, hogy milyen állapotban van a panel, panelprogramban részt vett-e, mikor lett utoljára felújítva stb. A lokáció sem utolsó.


Szerintem az új építésűt akkor is drágábban tudod kiadni, ha kisebb. Bár négyzetmétert nem írtál, szóval akár az is lehet, hogy a 1,5 szobás közel akkora mint a 3 szobás.


Csak viszonyításképp megnéztem egy adott kerületet (nem belváros) és így alakulnak az albérlet árak:

- panel: 50+ négyzetméter --> 120-180 ezer /hó

- tégla: 50+ négyzetméter --> 130-300 ezer /hó

Nagy a szórás a tégla építésűeknél, nyilván befolyásoló tényező az állapot, bútorozottság stb.


Egyébként meg a 2 lakástípusnak teljesen más a célközönsége. 3 szobás panelt nagycsaládosok, esetleg baráti társaságok választják, a másfél szobást pedig párok, maximum egy gyerekkel.

2019. jan. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
42%

Ingatlanosként már az elején megtanultam, hogy soha nem adtam ki 1 - 1,5 szobás lakást pároknak! Eleinte kiadtam, aztán pár hónap és leléptek vagy kértek 2 szobást.

Nincs magánélet, nincs egy saját helyed. Ha az egyik beteg, vagy alszik addig a másik a fürdőben vagy a konyhában van egész nap?

2019. jan. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Nem konkrétan 2 lakás között vacillálok, hanem kiszámoltam, hogy a rendelkezésre álló keretből ez a két lehetőségem van. Az új építésű (vagy max 10 éves) amerikai konyha + hálós árából tudok venni nagyon szépen felújított 2-3 szobás, külön konyhás panelt és még "spórolok" is kicsit.


Egyik nap az egyik opciót érzem jobbnak, másik nap a másikat. A panelokat sokan szeretik (amikor ott laktam én is szerettem), de persze az újabbnak sok előnye van.

2019. jan. 6. 21:26
 10/18 anonim ***** válasza:
67%

Mivel én eleve viszolygok a paneltől, csak az új építésűt választanám.

Kiadás szempontjából minek neked 3 szobás?

Családnak akarod kiadni, 3 gyerekkel?

1-2 embernek meg elég a másfeles.

A garázs mindenképpen nagy előny, ma már nagyon sokaknak van autójuk, de ahogy írták, ki is adhatod.

Nekem az erkély/terasz plusz pont lenne, nyilván nem júliusban, délben, 50 fokban, hanem a többi napokon, akár télen, akár nyáron.

2019. jan. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!