Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » 3 szobás panel vagy 1,5...

3 szobás panel vagy 1,5 szobás újépítésű?

Figyelt kérdés
Kiadhatóság, élhetőség szempontjából melyiket választanátok? A panelek erkélyei elég használhatatlanok, az új építésűeknél viszont a nagy erkély nyáron olyan, mintha mégegy szoba lenne. + a paneleknél utcai parkolás van, míg az új építésűnél van lehetőség mélygarázsra.

2019. jan. 6. 20:25
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
64%

Élni talán új építésű.


Komolyabb követelmények, kevésbé hallod a szomszéd fingását és általában maga a környezet is kulturáltabb. Panelban maga a lépcsőház, (nem létező) közös terek is lepukkant putrinak hatnak.


Mondjuk olyan szempontból nézve jobb egy 3 szobás panel, hogy több a személyes tér, vendégszoba, gyerekszoba, így családnak lehet optimálisabb mint egy kis lakás ahol végképp csak egymás hegyén hátán lehet élni.

2019. jan. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Kiadni mindenképp az új építésűt. Nagy lakást eleve nehezebb kiadni.
2019. jan. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
47%

6 : Nálunk újépítésűben 1 nm az erkély... :)

Ha 40 nm újépítésű áráért tudsz kapni 70 nm-es felújított panelt, akkor az.

Kérdés még a légzőszervi betegség, mert az újépítésűben fele tégla, fele beton, ezért magasabb a levegő páratartalma, mint a betonházban, én 15 évig laktam betonban, majd' megfulladtam, azóta is köhögök, életreszóló károsodást jelent, pedig 25 éve költöztünk el.

Olyan házban sem laknék, ahol parkoló van a lakások alatt, sem az állandó motorzaj, sem az udvart betöltő kipufogógáz miatt.

Ez nem lakóházba való.

2019. jan. 7. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez igény függő, hiszen ti is szeretnétek egy darabig még benne élni.

Mi 2,5 szobás 2008-as téglában élünk, imádom. Amire viszont nem gondoltunk a vásárlásnál és berendezésnél, az az, hogy 2-3 hetente van szállóvendégünk 1-2 éjszakára. Jól jött volna egy vendég szoba, ami lehetett volna akár a félszoba (később babaszoba), de ott a mindennapi használat miatt praktikusabb volt a dolgozó/gardrób kialakítás. Egy kicsit kényelmetlen hogyha vendégünk van, akkor átmászunk egymáson, mert valaki az amerikai konyhában alszik, nem tudjuk becsukni az ajtót. Ha ez mérvadó lehet, vagy gyereket terveztek, akkor mindenképpen inkább egy nagyobban gondolkoznék, ahol kicsit elszeparáltabbak a terek. Az amerikai konyha egy közösségi tér. Vacsora vendégek fogadására kiváló, imádom, de szállóvendégekkel nyűgös, kényelmetlen, ha nincs másik szoba ahol aludhatnának. Én ezt nagyon hiányolom. Ha lenne még egy félszobánk, akkor lehet, hogy sosem költöznék el. :) Mindenesetre a következő lakás/ház vásárlásnál mindenképpen gondolni fogunk erre azon túl, hogy az amerikai konyhához ragaszkodunk.

Panelból is csak erkélyest vennék. Csak olyat, ahol az nincs beépítve.

Kiadás szempontjából szerintem mindegy. A 11. kerületben mindkettőt baromi gyorsan elviszik. Szerintem a 1,5 szobás kicsit kelendőbb lehet fiatal párok körében, míg a 3 szobás inkább családoknak, vagy diákoknak. Találd ki, ki a te célközönséged. :)

2019. jan. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Kiadásra mondjuk a 3 szobás panel sem rossz, mert 3 különálló diáknak, fiatalnak ki lehet adni. Igaz általában hamarabb jönnek-mennek, váltanak, de így rugalmasabban lehet lakbért emelni, vagy 1-1 lakó kiesése kevesebb bevétel kieséssel jár.
2019. jan. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
55%
Új építésű, lehetőleg garázzsal, vagy udvari beállóval. Semmi gond sincs a mélygarázzsal. Laktam olyan házban, és az nagyon hiányzott, amikor elköltöztünk.
2019. jan. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Mi pont ilyen lakást vettünk amiről írsz: XI. kerület, panelprogramos panel, 1. emelet, loggia, jó állapotú és 65 nm2. Parkolóhely megoldott, és minden a közelben van.


Egy ismerősöm fizetett be egy újépítésűre, amit eredetileg áprilisban keleltt volna átadni, de még most sincs, annak ellenére,hogy a lakók már beköltöztek. Az a lakás 1,5 szobás, 38 nm". Egyedülálló fiatalember és a testvére költözik oda, míg mi fiatal prá vagyunk.


Csak magunkból indulok ki, és ez azt igazolja amit az ingatlanos is írt, pár év, és majd bizonyára gyereket szeretnénk. Nem olyan nagy az a lakás gyerekkel. Egy nappali/ebédlő, hálószoba, gyerekszoba, ennyi.


Nem tudom mi a keresettebb, egyedülálló fiatalnak egy újépítésű kisebb, vagy családnak egy ugyan régebbi, de jó állapotú nagyobb.


Az árak az egekben mindkettőnél. Főleg a XI. kerületben.

2019. jan. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
A 3 szobás panelt diákoknak 50/fő pl. Többért mint a kicsi újépítésűt. Elvileg.
2019. febr. 3. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!