Kezdőoldal » Otthon » Kert » A muskátli földje megfagyott....

A muskátli földje megfagyott. Ennek annyi?

Figyelt kérdés
Tegnap tettem ki őket, tescos futómuskátli, átületttem cserépbe, meglocsoltam. Este kint felejtettem. Most láttam hogy a földje megfagyott (virágföld). A muskátli kicsit kókadt lett. 2 hete vettem őket, eddig bent voltak kB 15 fokos szobába, ablakban a tálcában amiben vettem. Mit csináljak velük?
2020. ápr. 3. 08:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor még korai kitenni a muskátlit, főleg hogy fagyok voltak várhatók. De azért képes ezt-azt túlélni a virág, én bevinném és várnék vele. Ha a szárak nem állnak vissza 2-3 napon belül, akkor visszametszeném és tovább várnék. Amíg nincs éjszaka legalább 6-8 fok, addig nincs helye kint a muskátlinak.
2020. ápr. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, mindenhol mást látok és csak át akartam ültetni de sajnos elfelejtettem behozni, még kicsikék nagyon, remélem még lehet őket menteni
2020. ápr. 3. 09:23
 3/5 anonim ***** válasza:
Ne vidd őket az általatok lakott meleg szobába, mert a fagyos föld miatt nem tud vizet felvenni, viszont párologtatni párologtat és kiszárad. Tedd hűvös helyre, 2-3 napot még sötétebb helyen is kibír. Ha látod, hogy feléledt, akkor lassan kiteheted. Ha elfagyott, vágd vissza, ha kell, akár tövig is.
2020. ápr. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A földnek semmi baja ,de a virágé már nagyon is kérdéses.
2020. ápr. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
2 kókadt le a többi szép, úgyhogy nagyon nem viselte meg, most egy fűtetlen zárt világos helyen vannak.
2020. ápr. 6. 18:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!