Kezdőoldal » Otthon » Kert » Az esővíz gyűjtő hordóba bele...

Az esővíz gyűjtő hordóba bele fagyhat a víz?

Figyelt kérdés
Az egyik ereszcsatorna alá műanyaog hordót tennék, csak nem tudom okoz-e sérülést a hordóban, ha télen belefagy a víz. Fagyás megelőzése végett mit szokás tenni a fel nem használt vízzel, például kiöntöm a kertbe a tuják alá, aztán csókolom? :)

2020. szept. 30. 13:53
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
93%

Nekünk ilyen volt pár éve:

[link]


és ahogy a 7-es is leírta, télen kinyomta az alját a jég.

2020. okt. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
54%

Nem tudom, hogy miért pontoztátok le a négyest??!

Az üres flakon teljesen jó megoldás arra, hogy a jég térfogatváltozását a flakon nyelje el és ne a hordót repessze szét.



Pl. ezt tesznek télire az úszómedencékbe is "fagytestnek".

2020. okt. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
83%

Én nem pontoztam egyáltalán a 4-est, de szerintem aki pontozta, az tudta, hogy kilátástalan vállalkozás. Mivel az üres flakont nem tudod a víz alatt tartani. Már ahhoz is erő kell, hogy 1 üres flakont lenyomj a víz alá.

Ahogy esik bele a víz, felemeli a flakonokat, és azok szép sorban kiesnek az edény tetején, ahogy emelkedik a vízszint. Ha egy teljesen színig telt edény tetején úszik 1 üres flakon, és jobban megindul az eső, akkor még ezt az utolsót is kilöki a belefolyó víz.

Meg értelmetlen is az egész próbálkozás, mert ha már felkészül az ember a fagyra, akkor nem fog flakonokkal szórakozni, hanem felborítja az edényt, a víz kifolyik, kész.

2020. okt. 2. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
83%

20 cm jég soha nem fog szétrepeszteni egy műanyag hordót. Még szögletest se, kereket meg főleg.

Az fogja szétrepeszteni, ha teli van, vagy legalább harmadig, és a víz teljes terjedelmében megfagy, és még további fagyokat kap, hogy a külsejének hőmérséklete lemenjen vagy -10-re, mert ott már nagyobb a jég tágulása. (A vízről ugye tudjuk, hogy +4 fokon a legkisebb a térfogata, innen akár melegszik, akár hűlik, a térfogata növekszik.)

2020. okt. 2. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Nekem is olyan zöld hordóm volt, télen nyáron bekötve a csatorna aljára, túlfolyó csövön meg tovább elvezetve a háztól a víz. Íg kb 200 liter gyűlt, a többi továbbfolyt. Kb 2 telet bírt, aztán megrepedt. Más hordóimba én is raktam üres flakonokat, és hogy lenn maradjon a vízben, két marék kavicsot raktam beléjük. Amikor a víz télen belefagyott, a tágulás miatt a flakont nyomta össze. Amúgy már inkább kiürítem télre, és üresen hagyom a vízgyűjtő hordóim, a csatornát meg télen elfordítom, télen mellé folyik nem a hordóba...
2022. júl. 31. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!