Kezdőoldal » Otthon » Kert » Elkezdett pusztulni a szőlő...

Elkezdett pusztulni a szőlő tavaly ősszel?

Figyelt kérdés
Van egy lugasra futtatott, kb. 4x6 méteren futó, kb. 10 centi átmérőjű törzzsel szőlőnk, melyet még nagyapám telepített kb. 25-30 éve. Nagypapám elhunyt már tíz éve, azóta sosem volt permetezve vagy metszve e szőlő, de mindig is egészen "szolidan" nőtt és hajtott, gyakorlatilag nem is terjeszkedett különösebben erélyesen semerre. Minden évben rengeteg termést hozott, 50 kiló körül (napi 10-20 fürtöt szedtünk heteken át). A szőlője sosem volt beteg, sötétkék, kis szemű, viszonylag nagy maggal, egészen tanninos, kesernyés egy mézédeshez képest (persze, ez is édes). Nekem jellemzői alapján kékfrankosra hajaz, mert télen se nagyon akar lerohadni a fürt és még november végén is kiválóan megmarad. Nos, ez a tőke most csak harmadán termett, a gyümölcse remek volt, mint mindig. Vajon mire lehet számítani idén, mit gondoltok? Szakértők?

2021. febr. 12. 17:32
1 2 3
 21/23 mindentudó99 ***** válasza:
Hát ha szőlész akkor biztos tudja. Bár én ezt fordítva tudom. De én nem vagyok szőlész
2021. jún. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 mindentudó99 ***** válasza:
Lemaradt. Mert ha pl túl sok rügyet hagysz képes megszakadni a tőke. Az évben terem aztán kidöglik. Mikor még nem értettem a metszéshez rendesn pár tőkém kidöglött emiatt
2021. jún. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:
Azt mondta ez minden fás gyümölcs eesetén hasonló. A termés minőségét a helyes metszés (is) adja, de ha állandóan rövidre metszik, akkor elfárad a növény, nincs békén hagyva.
2021. jún. 16. 20:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!