Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan termesszek mákot?

Hogyan termesszek mákot?

Figyelt kérdés

Még jelenleg kezdő vagyok a témában, de volt hogy sikerrel termesztettem pl. paradicsomot.


Valaki leírná a termesztés menetét, és/vagy ellátna tanácsokkal? Tavasszal vagy ősszel érdemesebb elvetni? A kis apró magvait ültessem egy sorba vagy csak szórjam szét? Milyen föld az ideális neki? Nálunk Hajdú-Bihar megyében csernozjom talaj van. Permetezni kelleni fog-e valamivel? Magot mennyit érdemes vásárolni? Ahol láttam eladót ott 10g-os kiszerelésben árulták. Laikusként fogalmam sincs, hogy ebből mennyi növény teremne. Előre is köszönöm a segítséget!



2022. jún. 14. 21:41
 1/5 anonim ***** válasza:
50%

10 kiloval fel Magyarorszagot be lehet ultetni.

Anyam tavasszal fel marekkal szetszort a kertben, abbol lett kb 4-5 kilo, ugy hogy oszig arra se nezett.

2022. jún. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tavasszal, de mielőtt belefogsz, böngeszgesd ezt:

[link]

2022. jún. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
81%

10 grammot írt a kérdező.


Ha jól tudom, hektáronként kell 7 kg.

2022. jún. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Sokkal szebb az őszi ültetés .
2022. jún. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Van őszi mák (fajta), ami ősszel vetve szebb lesz, és van tavaszi mák, amit még tavasszal is érdemes vetni. (Nem áprilisban, persze, hanem február végén, március elején.)

Az őszi annyival jobb, hogy kicsivel hamarabb virágzik, amikor még nincs annyi máktokormányos, ami tönkreteszi a termést. (De ha eddig nem termeltél mákot, akkor ez nem lényeg, mert az első évben nem lesz bogár, ha a szomszédságban sincs mák.)

Sorba kell vetni. Nagyobb területen úgy csináltuk, hogy finom homokkal kevertük, így könnyebb volt ritkára szórni.

Mikor már legalább 5-6 cm-es levelei vannak, akkor kell kiegyelni 20 centire.

Ha lesz bogarad, akkor virágzásban kell permetezni méhkímélő szerrel és/vagy technológiával.

És folyamatosan kapálni, ugye. A csernozjom mindennek jó gyakorlatilag.

2022. jún. 15. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!