Kezdőoldal » Otthon » Kert » Koktélparadicsom erélyen?

Koktélparadicsom erélyen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kerlek ne hulyezzetek le :) szeretnek 2-3 fele koktelparadicsomot “eloallitani” az erkelyen

Magot szeretnek venni.

Tapasztalatokra lennek kivancsi, hogy ki hogy csinalja?

Ha palantazo talcaba elvetem majusig, majd balkonladaba ultetem ugy is jo?



2023. márc. 3. 00:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Jó.
2023. márc. 3. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Tudod hol tartani a palántákat? Mert meleg szobában nem fog menni. Ha nincs éjszaka hűvös, nappal meleg és napos helyed, akkor csak két dolgot tudsz csinálni: Vagy hurcolod este ki, reggel be, vagy veszel növénylámpát.

A balkonláda mekkora, hány literes? A paradicsom ilyen törpe növény, vagy nagy, futó fajta, ami aprót terem? A kicsinek elég lehet 5-6 l föld, a nagynak 12 se sok.

2023. márc. 3. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Vilmát szoktam cserépben nevelni. Ez egy nagyon alacsony növésű, bőtermő, igénytelen, de finom fajta.

Hasonló hozzá a Bajaja, de szerintem a Vilma édesebb és kevésbé savas.

Már mindkettőt elvetettem, sőt, már tűzdeltem is őket, de én növénylámpát használok.

2023. márc. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A párom már sokadik éve az ablakpárkányon tartja a palántázó tálcákat és abban neveli magról a koktélparadicsomot is a többi paradicsommal és paprikával. A szobában 20°C van általában. Addig vannak bent a palánták amíg kint elég meleg nem lesz hogy kitehessük és éjjel se legyen gondjuk. Ez az ültetés előtt pár héttel van.

Tavaly balkonládába is ültettünk paradicsomot, volt köztük koktélparadicsom is. Jól árnyékol a külső ablakpárkányon redőny helyett, mert elég magasra nő, csak megfelelő tartó (karó) kell neki ami a balkonládában is jól meg tudja tartani.

Nem termett olyan bőségesen, mint simán kiültetve földbe a kertbe, de csak mert nem volt folyamatosan tápozva. Szerintem simán megoldható, főleg ha nem kicsi balkonládába ülteted magasra, hanem lent a padlón lesz. Ha olyat ültetsz ami magasra fut fel és szépen felkarózod, akkor szép is lesz és teremni is jól fog. Csak gondoskodj a megfelelő tápanyag ellátásáról, locsolásáról! De a túl sok víz sem jó, megrepednek a termései.

Nekünk volt tavaly sárga és piros koktélparadicsom is, meg fekete fürtös paradicsom, annak is majdnem olyan aprók voltak a termései. A sárga és fekete ízben nekem nem jött be mint simán paradicsomot megenni, de nagyon jól mutatnak ételben, salátában. És nem rossz az ízük, csak nekem a piros finomabb.

2023. márc. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Az eloszoba huvos, ott nincs futes, a lakas pedig meleg.

Balkonladakat ezutan fogok venni, mekkorat ajanlotok?

3 fele koktelparadicsomot vetnek, kulon-kulon kell majd balkonba ultetni, vagy 1-2 fajt lehet egy balkonba?

Majus kozepen eleg ha kiteszem?

Az egyik bajaja,romus, star gold

Ebbol csak az egyiket ajanljak erkelyre, ez szamit valamit?

Meg nem rendeltem magot, csak erdeklodni szeretnek 😊

2023. márc. 3. 12:07
 6/7 anonim ***** válasza:
Északi fekvés nem alkalmas.
2023. márc. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Kipróbálod és meglátod. Ha sikerül tök jó, ha nem, akkor tanulsz belőle és következő évben majd máshogy csinálod.

Arra kell figyelni, hogy legyen elég helye és viszonylag sok földje is legyen egy-egy tőnek.

2023. márc. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!