Kezdőoldal » Otthon » Kert » Gyümölcsfa csemete ültetés....

Gyümölcsfa csemete ültetés. Meddig maradhat sárban? Azt mondják, jó nedves, sáros talaj kell egy facsemete átültetéséhez.

Figyelt kérdés
Hány hét után lehet öntözés nélkül hagyni? Vagy enyhébb öntözésére kell áttérni egy idő után? Szükséges olykor öntözni az első évben, vagy rábízhatom arra, ha néha esik az eső? Kb 30-40 centi magas gyümölcsfáról van szó, néhány napja került átültetésre.

2023. máj. 16. 19:02
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Az esőzéstől a gyökérszint nem lesz nyálkás sár. A gyakori öntözéstől könnyen. A felette lévő réteg elnyel 100 mm esőt is úgy, hogy nem lesz belőle baj. Utána két hét alatt annyira megszikkad, hogy jöhet a következő 100 mm. De öntözésnél eleve sokat öntesz egy helyre, és ez eláztatja a gyökerek környezetét. Aszályban még ez se baj, mert a környező föld pár nap alatt kikapja onnan, de ha gyakran csinálod, akkor már nincs körülötte száraz föld, marad ott a víz.

Tavasszal, a különösen esős tél, valamint a tavaszi kb. 150 mm eső után láttam, amikor kábelárkot ástak. A teteje egy ragacs volt, de fél méter alatt már csákányozni kellett. Szóval az nem egy természetes dolog, hogy a gyökérszint tocsogjon.

2023. máj. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Értem. Azt viszont nem tudom, megerősítitek-e, amit egy illető válaszolt, hogy egy hajtás kivételével mindet leszedni kell, szóval a levelek 80%-át szedjem le?


Nos, kb 40 centis gyümölcsfácskáról van szó, mint említettem, és egy ismerősöm ásta ki nála, egyébként nagyon rossz helyen volt, el volt akadva drótok között. Miután kiásta, odaadta nekem, és kb 20 perc múlva már el is ültettem. A főgyökere picit sérültnek látszott ekkor.


Kb 15-25 centi mély lehet a gödör, amit kb egy hete ástam neki, abba tettem bele, utána a kiszedett földet vissza, majd jó sok vizet öntöttem, hogy "iszapos" legyen (nem tudom, ez mennyire számít iszaposnak). Tehát nem víz volt, nem latyak, hanem amolyan "gyurma állagú" nedves votl a visszatett földkupac. Onnantól még két napig, napi egyszer megöntöztem, azóta viszont minden nap esik az eső, tehát nem öntözöm már. A folyamatos esőzések miatt foylton nedves a körülötte levő talajfelszín.


Ez a jelenlegi állapota. Kell tennem valamit vele? Tehát levelet / hajtás leszedni? Egyelőre ebben a 6-7 gyönyörű zöldek a levelei továbbra is.

2023. máj. 17. 16:37
 13/14 A kérdező kommentje:
(Pontosítok: ha a felszíntől számolom, akkor bő 40 centi magas. Ebbe nem számoltam bele a gyökerét, ami olyan 15-25 centi hosszú.)
2023. máj. 17. 16:38
 14/14 A kérdező kommentje:
(Javítok: Egyelőre ebben a 6-7 NAPBAN -kb egy hete ültettem- gyönyörű zöldek a levelei továbbra is.)
2023. máj. 17. 16:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!