Kezdőoldal » Otthon » Kert » Akik kertes házban laktok,...

Akik kertes házban laktok, fontosnak tartjátok, hogy legyen benne vetemény, gyümölcsfa is, vagy csak a saját udvar, ami miatt jó lakni ott?

Figyelt kérdés

márc. 12. 13:18
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
100%

20

Hát az nekem se probléma, ha valaki azt mondja, hogy ő lusta kertészkedni, vagy hülye hozzá, és nem képes jól csinálni. Ez mindenkinek a maga választása, engem nem zavar a legkevésbé se.

A probléma az, ha valaki lusta vagy hülye hozzá, de magát mentegetve inkább azt állítja, hogy azért nem csinálja, mert nem éri meg.

Mert a valóság az, hogy ha valaki ért hozzá és jól csinálja, akkor egyrészt anyagilag is megéri, másrészt olyan élelmiszerekhez jut hozzá fillérekből, amiket pénzért nem tudna megvenni.

márc. 13. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
100%

#21 Ezzel nem biztos, hogy mentegeti magát. Lehet megvan róla győződve, hogy nem éri meg. Te, aki tudod, hogy megéri, neked kell tudnod meggyőzni arról, hogy nem jól látja a dolgot, de nem hiszem, hogy ez azzal a stílussal működik, amit itt egyesek megütnek, hogy lekezelően bánnak azzal, akinek a ház körül nem kert van, hanem egy "park". Már ha megakarod egyáltalán győzni, de ha meg nem, akkor meg ne tekintsd problémának. Kit izgat... legyen így, legyen neki így jó, ha így gondolja. Nem muszáj őt elvenned a piacon áruló őstermelők elől. :)


Nekem otthon, házkörül csak pár gyümölcsfa van, kicsi a "kert", inkább udvar. Azonban 3km-re van a tanyám, ott van gyümölcsfa, kert is, 3200m2, van hely bőven. Idén itthonra is tervezek egy magaságyást összedobni. Volt itt is kert régen, de soha nem volt benne kb. semmi sem. Borzalmas minőségű a föld. Évekig nem is volt itt ültetve semmi sem, de azért csak kényelmesebb itthon leszakítani egy zöldséget evés előtt, frissen, mint a tanyáról hazahordani és ha éppen elfogyott, na azért biztos nem vágok le egy karikát, akkor "aznap nincs, majd holnap lesz". Úgyhogy pár tő paradicsom, meg paprika idén lesz itthon is.

márc. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim válasza:
Mindenki azt csinál amit akar.A válaszok senkit nem fognak kertészkedésre sarkallni .Te mit tartasz fontosnak?
márc. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
53%

#19, A 15 vagyok.

Nos nálunk nem csak 2 méternyi paradicsom volt, hanem kb barmi ami megterem itt. Es nem 10 perc melo volt, hanem hetekbe lehetett mérni. Szoval lehet hogy a nagyobb mennyiseg miatt rosszabb emlekeim vannak. De a mai napig tudom hogy kell kerteszkedni. Csak nem akarok. Viszont ahogy a szuleim, ugy egyre tobben akik egy eleten át a sajat termesűket ették, feltettek a kérdést: mi a francnak dolgozzak annyit egesz évben, mikor például amennyive kerult az ültetni valo hagyma, pont annyiért ősszel megvettek ugyanannyi darab érett hagymát?

Es valoban vízizű a tescos, de rengeteg helyi termelő van, akik normalis termést adnak, normalis áron. Neki megeri nagyba csinalni mert megél belole, nekem is megéri mert csak meg kell venni. És meg megmarad a lehetosegem is hogy gipszkartonozzak, vagy a fenekemet vakarjam, amelyikhez epp kedvem van.

márc. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
50%

Folytatas, en szivesebben tulorazok 2 órát es veszek 30 kilo akármit, tovabba marad 2 órám vakarozni.

Persze ettol a te 4 ota kertészeted is helyes, csak mas szemszögből

márc. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
63%

25

Hát nyilván kis pénz, kis foci, nagy pénz, nagy foci.

Kevés növény, kevés munka, sok növény, sok munka. De a sok munka sok nyereséget is jelent. Feltéve, hogy az ember ért hozzá. (Ezt nem lehet elégszer hangsúlyozni, hogy a sok munka kevés a sikerhez. Az is kell hozzá, hogy az ember csupa olyasmit és olyan módon és olyan időben dolgozzon, amit, ahogyan, és amikor kell. Pl. a tafrina ellen már teljesen felesleges permetezgetni az őszibarackot akkor, miután már össze vannak tekeredve a levelek. Most kell, mikor még nincs semmi betegség. Két hónap múlva nézd meg ezen az oldalon, itt nyivákolnak majd, hogy hiába permetezték a barackot, mégis összetekeredtek a levelek.)

Én is termeltem fél hektárnál nagyobb területen zöldséget és gyümölcsöt (munka mellett), szóval tudom, milyen sokat dolgozni. De azt is, hogy milyen a bevételt számolni...

"feltettek a kérdést: mikor például amennyive kerult az ültetni valo hagyma, pont annyiért ősszel megvettek ugyanannyi darab érett hagymát"

Akkor rossz volt a számológépük...

Idén elég drága a dughagyma, 1900-valamennyi nálunk a piacon. Ha 4-es méretűt, azaz 10-14 mm-est veszünk, ami nem fog magvasodni, az, ha jól emlékszem, valami másfél gramm/db. Vagyis, egy dughagyma 3 Ft nagyjából. Elduggatunk 300 db-ot, 900 Ft befektetés.

Átlagos évben ezek megnőnek 10 dekásra, az 30 kg. 300 Ft már elég jó ár megvenni, ennyivel számolva is 9000 Ft a termés értéke. Azaz, tízszeres, a dughagymához képest.

Öntözés nélkül számoltam, én nem szoktam öntözni (öntözve 15 dkg inkább az átlag), tehát az összes további befektetés legrosszabb esetben 100 Ft értékű permet, tripszek ellen.

És ez minden termény esetén levezethető ilyen formában, nem sok minden van, amit ne lehetne megtermelni 10-30 Ft/kg áron.

márc. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
41%

"Még nyáron, a legnagyobb szezonban is, a legnyomorultabb, tök zölden leszedett paradicsom is 500 körül volt a multinál. Én 500 Ft-ból tavaly olyan 30 kilót termeltem. A második 30 kiló már ingyen volt"


Ez egy óriási csúsztatás! Neked politikusnak kellene menned, van érzéked hozzá.


Ez akkor lesz igaz, hogy 500Ft-ért 30kg paradicsom, ha a te szabadidőd 0Ft-ot ér.

Én egyáltalán hiszem, hogy a te szabadidőd ennyire értéktelen lenne.

márc. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:

27

Ezt válaszoltam meg a 19-ben.

márc. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
54%

Akkor rossz volt a számológépük...

Nem biztos. Ugye évente valtozhat az ár, de az se mindegy hol vagy kitol veszed. Mert nem 1x volt pelda hogy valami a szomszéd megyeben fele vagy duplája volt.

És lehet hogy pár ember tud hibazni, de mikor rengeteg emberről van szó, akik tudjak hogy mi hol merre, es megis lecsokkentik, vagy teljesen hanyagoljak a kertet, na ott biztos hogy nem véletlen műve.

márc. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 mindentudó99 ***** válasza:
79%
Nem az a lényeg hogy ki csinálja vagy kin nem. Mindenkinek maga dolga. Csak aki nem csinálja ne fogja arra mert hogy nem éri neg mert az nem igaz.
márc. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!