Kezdőoldal » Otthon » Kert » Akik kertes házban laktok,...

Akik kertes házban laktok, fontosnak tartjátok, hogy legyen benne vetemény, gyümölcsfa is, vagy csak a saját udvar, ami miatt jó lakni ott?

Figyelt kérdés

márc. 12. 13:18
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
77%

Fillérekért megveszed?

Még nyáron, a legnagyobb szezonban is, a legnyomorultabb, tök zölden leszedett paradicsom is 500 körül volt a multinál. Én 500 Ft-ból tavaly olyan 30 kilót termeltem. A második 30 kiló már ingyen volt. És paradicsomíze volt, nem fűíze. Egyrészt, mert olyan fajtákat ültettem, másrészt meg, mert érettem szedtem le.

Gyümölcsöt se nagyon lehet szezonban se 4-500 alatt venni. Nekem 20-30 Ft-ba van egy kiló. És ezzel is az van, hogy Lidlben, Pennyben, vagy akárhol egész nyáron nem látni egy szem gyümölcsöt se, ami legalább félérett lenne. Mindet olyan éretlenül szedik le, hogy csak kutyát hajigálni jók. A félérett szilva vagy barack legalább az asztalra kirakva megpuhulna, de amiket venni lehet, azok csak megfonnyadnak, nem puhulnak. Az ízük is pont olyan.

Én tavalyelőtt az aszály miatt galambtojásnyi, de amúgy finom sárgabarackot 500-ért adtam el a felesleget, lekvárnak, nem fillérekért. Tavaly a fagy miatt kevés lett, de nagy, azt meg 800 és 1000 közt. Azt se fillérekért.

Különben, mivel már nem vagyok olyan fiatal, és is rászánnám az 500 Ft-ot kilónként a paradicsomra meg a gyümölcsre. Ha lehetne olyat venni, ami egyáltalán ehető. De egyszerűen nincs a boltokban, nem árulnak. Most is olyan almákat árulnak, amik szép kemények, de semmi ízük.

Aki termelt már gyümölcsöt, az tudja, hogy a gyümölcsöt nem nézni kell, hanem enni. Azaz, hiába szép, ha ehetetlen ízű.

márc. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 mindentudó99 ***** válasza:
94%
Aki nem akarja ne csinálj az ő dolga. De felesleges olyan ostobaságokat írni hogy nem éri meg. Nyilvál előfordul hogy valami nem gazdaságos annyira de olyanokat kell termelni amit megéri. Paradicsom paprika bab stb. Nekem gyümölcsfáim vannak meg szőlő. Szüleim kertje nagyobb ott a vetemény. Magokat megszedjük nem igen kell venni. Palántát is magunknak neveljük. Legalább fél évig együnk rendeset utána télen úgyis a bolti kínjában érett vackot kell enni
márc. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 Abdullah_ ***** válasza:
57%

Az meg van, hogy a saját kertben termesztett napon érlelődött Paradicsomnak olyan íze van, amit sehol sem tudsz megvenni ???

5 féle multinál is vettem már paradicsomot, 5 féle zöldségboltban, és piacokra is járok...de emberek a házi paradicsomnak sokkal jobb íze van ! Egyszerűen azért mert végig érleled, nem szeded le előbb, mint azok akik eladásra szánják.


A gyümölcsökkel pont ugyanez van. Különösen a csonthéjasokra igaz ez, legszebb példa a végig beért őszibarack és kajszibarack.

Seholsem fogsz olyan finomat venni, mint ami végigbeért az otthoni kertedben a napsütésben.

márc. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 Abdullah_ ***** válasza:
65%
Csak sajnálni tudom azokat, akik talán soha életükben nem ettek igazi érett gyümölcsöket, és abban a tévhitben élnek, hogy a gyümölcsöknek olyan íze van, amit megvesznek maguknak a városban...
márc. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
51%

35 evet eltem falun, nincs ertelme vitatkozni azon hogy milyen a sajat termes. De:

Én 500 Ft-ból tavaly olyan 30 kilót termeltem. A második 30 kiló már ingyen volt.

Ebbe beleszamoltad a munkaval toltott idot is? Peldaul szamolj magadnak 1000 forintos orabert. Hany orat dolgoztal azert a 30 kiloert? Nem vitatkozni szeretnek, csak mas szemszogbol latni a dolgokat.


Mellesleg, vannak helyi termelok. Sokan toluk vasarolnak, mert olyan mint a sajat.

márc. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
86%

4+

Ha az órabéremet beleszámítanám a nem létező kerti munkába, akkor sokkal több lesz mint bármilyen bio izé a boltban.

Bár én jóval átlag felett keresek.

márc. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
50%

A bolti paradicsom vizizű. Meg a gyümölcsök jó része is.

Azt nem értettem soha, minek kert olyannak, aki nem használja semmire. Gyepfűnek meg a betonplatznak semmi értelme, ahogy annak a sok gaznak se ami ezeknek a portáján van... Szóval ezért teljesen felesleges a kert, hogy a nagy semmi haszontalanság legyen benne.

márc. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 mindentudó99 ***** válasza:
68%
#15 Ha mindenhez órabért számolnánk még az ebédet se főznénk meg mert nem éri meg. Mert a ket óra ráfordított idő meg az alapanyag árból étterembe is mehetnénk. De minden nap étteremben enni mégis csak sok pénz.
márc. 13. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
100%

"Peldaul szamolj magadnak 1000 forintos orabert. Hany orat dolgoztal azert a 30 kiloert?"

15 perc volt felásni a helyet, összességében egy óra előállítani a palántákat, 20 perc elültetni, 2x10 perc év közben megöntözni (máskor elég eső volt), 3x10 perc permetezni, összesen félóra a felkötözés, félóra a gyommentesítés, 15 perc leszedni a kordonról télen a szárakat. A szedést nem számolom, mert a boltban több idő válogatni, mikor megveszem, tehát a szedésnél inkább le kellene vonni. Azaz, ha a munkámat beleszámolom, akkor kb. 4100 Ft-ból lett 60 kg különb paradicsomom (68 Ft/kg), mint amit bárhol meg tudtam volna venni akár 1000 Ft/kg áron is.

De miért is kellene beleszámolni a munkánk árát?? Ez egy totálisan rossz nézőpont.

Aki helyette, minden szabadidejében elmenne mondjuk gipszkartonozni 3000/óra díjért, vagy egyéb pénzszerző munkát végezni, az igen, számolja bele, hogy melyiket éri meg jobban.

De aki a semmittevés, filmnézés, seggvakarás helyett kertészkedik, annak semmibe nem kerül kertészkedni, így nem is kell beszámolni. Ha valaki elmegy a strandra, kirándulni, focimeccsre, télen síelni, az beleszámolja az így kiesett idejét? Beárazzuk, hogy mennyi munkába kerül egy nő fűzése, meg mennyi és milyen fárasztó munkába kerül rajta lihegni, tehát nem éri meg, és hülye, aki csinálja?

Ha kiszámolod, hogy mennyi időd elmegy azzal, hogy a munkahelyeden tartózkodsz, és az időd árát levonod a béredből, akkor az jön ki, hogy ingyen dolgoztál egész hónapban. Ingyen dolgozni? Hát noooormális?

Ugyanez van a kertben is. Ha megtanulsz kertészkedni, és így érdemi munkát végezni, akkor a megtermelt haszon lesz a munkabéred. Amit nem a kezedbe számoltak le, hanem olyan terményt vásároltál rajta, amit boltban egyszerűen nem tudsz megvenni, mert nem árulnak ilyent sehol. (30 éve még árultak, most már nem.)

márc. 13. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
50%

Ennyi erővel mindenki szerelhetné otthon az autóját is! tév hitek elkerülése véget az esetek 90%-ban biztosan nem kell diag hozzá. Célszerszámokat lehet mókolni vagy unixtól kibérelni. Maszek szerelők átlagba 10-20000 ft/ órával dolgoznak, márkaszervizek 30-40000 között. Alkatrészeket webáruházból cikkszám alapján kb fél áron megkapod, mint az autó szerelőtől, márkaszervíz még húzósabb. VW-nél 140000 volt egy olajcsere garis idő alatt... Ugyan az a gyári olaj 21000 ft mann (gyári) szűrő meg 5000 webáruházban!


Ház festése: valaki festőt hív átlag 1000 ft/m2-t simán elkérnek egy tisztasági festésért. 75 m2 ház első festését glettelését 1250000 ft volt a legjobb ajánlatom. Sima falak voltak, anyag kölsége 280000 körül megállt.


Bútorok: Általában felébe kerül, ha magadnak csinálod, azaz kiírod a méreteket, leszabatod össze rakod. kb 200000 ft-ot kell szerszámba fektetni hozzá, fekete parkside gépek tökéletesek hobbi célra. Asztalosoknál általába anyag költsége meg egyezik a munkadíj költségével.

Azaz mikor csináltatsz egy előszoba gardrobot 4 méteres előszoba gardrobot 800000-ért, az valószínűleg 400-500000 között megáll anyagba.


Ezt a végtelenségig lehetne sorolni. Pl a szomszéd egymaga ujjította fel a házát (4 főfal és a tetőszerkezet marad csak meg rombolás után), youtube videókból és kivitelezési leírások alapján. Van egy tippem, hogy jobban meg van építve, mint egy átlagos új ház. Nagyon preciz!


A youtubenak hála a legtöbb szakmunka trükjeit el lehet lesni. Aztán csak precízség, és megfelelő affinitás szükséges.

De tartsuk tiszteletbe azt, hogy vannak emberek akik bizonyos dolgokat nem akarnak megcsinálni, és inkább mással töltik az időt. Egy palánta elültetéséhez kb annyi ész szükséges, mint egy olajcseréhez, vagy egy függöny karnis felrakásához.

márc. 13. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!