Kezdőoldal » Otthon » Kert » Cserepes koktélparadicsomom...

Cserepes koktélparadicsomom miért nem terebélyesedik és miért nem igazán szép?

Figyelt kérdés
Néhány hónapja vettem 2 cserépbe való koktélparadicsomot. El is ültettem őket, de nagyon nehezen indultak meg. Mindkettő alsó leveleit mintha megrágta volna valami. Egyszóval lyukacsosak. A sok tutujgatás ellenére sem igazán szépek, nem tetszenek. Bár van már rajtuk zöld paradicsom, nekem mégse tetszenek. Az eladó azt ígérte, hogy folyamatosan tele lesz paradicsommal, alig tudom ezt elképzelni. Valamit kellene tennem velük. No, de mit? Segítene valaki?
2009. júl. 18. 20:52
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindent megadsz nekik, amire szükségük van, mégsem szépek, nem lehet, hogy a hely nem megfelelő, ahol tartod? Amennyiben biztos vagy benne, hogy a hely is optimális, próbáld meg óvatosan kiemelni a földből, és megnézni mi a helyzet a gyökerével. Amennyiben a gyökérzet is egészséges, próbáld meg másik talajba ültetni, és ha ez sem segitene dobd ki és vegyél másikat, lehet, hogy virusfertőzöttek voltak a paradicsomjaid. Sajnálom, másra nem tudok gondolni.
2009. júl. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ez a válasz sajnos nem elégített ki.Profi növénytermesztőtől vettem és nem is olcsón. Nem szeretném kidobni őket. Hozzáértőbb /esetleg kertész/ válaszát várom!
2009. júl. 19. 00:08
 3/3 anonim ***** válasza:
Meglehet ,hogy túl kicsi a cserepe.Úgy tudom hogy kb.30 cm átmérőjűnek kell lennie.Ha meg az sem akkor nem tudom.
2010. jan. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!