Kezdőoldal » Otthon » Kert » Cifareli háti permetező alig...

Cifareli háti permetező alig akar hidegen indulni. Egyértelmű kihagy a gyújtás. Miért?

Figyelt kérdés
Kicsit is bemelegszik már jó.
2018. jún. 16. 15:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez probléma egy olyan embernek mint"pufajkás"? Kicsit meglepődtem. Vedd ki a gyertyát, kis benzin befecskendez. Szegény a keverék sztem, de csak tipp. Én se érthetek mindenhez.
2018. jún. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Valami gyujtás baj lehet. Csak nem tudom hogy gyertya e a baj már cseréltem nem jobb. Vagy maga a gyujtás rossz. Ehez nem értek. Nem mai gép már. Egy csepp permet kerül a gyertya környékére pl akkor már nem is megy míg meg nem szárad .
2018. jún. 16. 18:27
 3/9 anonim ***** válasza:

Én is nagyon meg vagyok lepődve,ez olyan ,mint amikor a hóhért akasztják .

Egyátalán permet hogy kerülhet oda .

Szerintem nagyon is egyszerű oka lehet,csak elkerülte a figyelmed .

Én a Solo 25 éves motoros permetezőmet,a 3 . mestertől hoztam el,de már ekkor apróban ,dobozban,kidobásra itélve.

Már ugyis mindegy alapon aztán,kerestem a hiba okát,és meg is találtam .Összeraktam ,és azóta is kifogástalanul működik .Ami bosszantó,olyan alkatrészeket vetettek,amire nem volt szűkség ,és még munka dijat is kértek .

2018. jún. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hogy kerülhet oda? Mondjuk öntöd beleva permetszert és mellécsepen. Ez azért nem olyan nagy csoda. És hát én se érthetek mindenhez. Pedig igen sok mindenhez értek.
2018. jún. 16. 18:42
 5/9 anonim ***** válasza:

A gyertyához csak úgy mehet,ha a gyertya sapka el van öregedve,és nem passzos a gyertyára .

Magát a tipust nem ismerem,ezért kell azt is megnézni.ami jónak tünik .Elektromos vezetéket id .

2018. jún. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha van leállító vezeték, annak a szigetelésének az elöregedése, sérülése okozhat indítási nehézséget.

Gyújtásmodul ilyent nem szokott csinálni. Inkább jellemző az hogy hidegen jó és melegen válik viccesé.

Ezenfelül gyújtókábel, gyertya szigetelés ellenőrzés, gyertyapipa zavar szűrő ellenállását mérd meg.

2018. jún. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Kopottas a gyújtótekercs gyertyapipakábele. Csak hát nem tudom mit számít hideg indításnál.
2018. jún. 19. 21:19
 8/9 anonim ***** válasza:

Hogy mit? A hidegindítás a legkényesebb üzemállapota egy motornak.

Ha elégtelen a gyújtókábel szigetelése akkor a sérült szigetelésnél kúszó áramok jöhetnek létre. Ezzel gyengítve a gyertya pólusai közt létrejövő gyújtóív erősségét.

Meleg motornál, (ahol nem zúdul annyi benzin a gyertyára,

mint hidegindításkor) ahol ideális a keverék képzés gyengébb ívvel is üzemképes.

2018. jún. 20. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Akkor veszek egyet
2018. jún. 22. 17:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!