Kezdőoldal » Otthon » Kert » A szomszéd kiidegeli apukámat...

A szomszéd kiidegeli apukámat azzal, hogy vágja ki a fenyőket, mert túl közel van a házukhoz. Felháborítóak, már zaklatnak is, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Egy éve laknak a szüleim ott. 4 hónapja levágatták a fenyők ágait, mert már súrolták a szomszéd házának falát. Majd átjött a szomszéd, full pökhendien hogy "És kivágva mikor lesznek?" Tudni kell, mifelénk a szomszéd fala kb. mindenütt a szomszéd kertjének határa.


50 éves nyönyörű erdei fenyők, szerintük veszélyeztetik a házuk épségét, meg a gyökerek tönkreteszik a ház alapját. Igen, kissé közel vannak a házhoz. De semmi veszélyes nincs bennük.


Múlt héten többedik felszólításra irattak egy papír alapú felszólítást, hogy 10 napon belül ki kell vágni a fákat.


Elég primitív emberek, szerdán elsétált apa a szomszéd kapuja előtt hazafelé menet, erre beszólt neki a hapi, hogy "Húzz innen." Na apa erre leüvöltötte a fejét, hogy mit képzel magáról, ki az atyaúristen ő, és ha nem vonja vissza a végzést bepereli őket.


Szóval most felmérést akar csináltatni apu, ami alapján bebizonyíthatja, hogy indokolatlan kivágni a fákat.


Ezek képesek voltak zaklatni is minket, bejöttek a kapunkon engedély nélkül méricskélni a távolságot a fák meg a fal között.


Azért ez már mindennek a teteje. Kár hogy nincs egy akkora kutyánk, mint nekik, akkor biztos nem merte volna betenni a lábát a kertbe.



2018. dec. 1. 23:19
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, és én senkit se pontoztam le, elég szomorú, hogy manapság ekkora trend ez a lepontozás... :(
2018. dec. 2. 11:32
 12/33 anonim ***** válasza:
43%
Nálunk a kutya megkötése miatt zaklatták anyukámat. Néha megköti, de nyolc méteres láncra, háza, vize, ennivalója van. Bedugták a kapun a mobilt és feljelentéssel fenyegették, nem is közvetlen szomszéd. Mint kiderült, más kertjébe engedély nélkül bemenni, akár fotózni a kapun bedugva zaklatásnak minősül és fel lehet az ilyet jelenteni a rendőrségen. Vagy ügyvédet fogadni és beperelni. Őrültek száma végtelen! Vannak olyanok is, akik egyszerűen rettegnek a nagy fenyőktől, mert vezeti a villámot, aztán a háztetőt(!) is felgyújtja, vezeti a villámot. Ami nem igaz, de áltudósok ezt terjesztik.
2018. dec. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
41%

Már pedig ezek a fák ott maradnak,ha bele őrül is a szomszéd .Már ezelőtt 10.15 éve is nagyok voltak ezek a fák,akkor miért nem patáliázott az akkori szomszédnál ?

Ha átnyúló fenyőágak a tetőben előbb utóbb kárt csinálnának,akkor a szomszéd feljelentése alapján,jönne a felszólítás,az ágak visszavágásról,de nem a fák kivágásáról .Amikor a magas fák ágai belógnak a villamos vezetékekbe,vagy nagyon közel hozzá,akkor is csak felszólitanak az ágak visszavágásáról .

Ahogy olvasom a fák árnyéka sem oda vetődik,ebbe sem tud belekötni,hogy némileg használhatatlan a telke .

A mostani szabály szerint,ami már legalább 10 éve van,a megyétől 50 cm re lehet tuja sort ültetni,beleértve a szomszéd ház falát is,és akár az égig is nőhetnek .

Nekem van tudomásom egy ilyen közel ültetett gyümölcsfáról,melynek az ágai szépen átnyúltak a szomszéd kertjébe . A szomszéd le sem vághatta az átnyúló ágakat .

Évekig tartott a pereskedés,a fa tulajdonosa nem vágta le még az átnyúló ágakat sem,inkább fizette a büntiket .

A sértett szomszéd bepipult,átment a szomszéd kertjébe ,és kivágta a fát .Ezért a tevékenységéért nagyon megbüntették,de vége lett a fa ügynek .

2018. dec. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
75%
Ha mégis rájukdől a fa, akkor lesz a kezében egy "papír" hogy ő jelezte felétek a problémát és apudék szépen kipengetik nekik az új tetőt. Ilyen ez.
2018. dec. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
72%
Ez nem olyan egyszerű, hogy az a fa márpedig ott marad! Az én szomszédomban is van egy "gyönyörű" minimum 40 éves fa. Amikor jött a biztosító felmérni a házat, megjegyezte, hogy nagyon nincs az ott jó helyen, mivel lakóépületre veszélyes. Nem jutottunk dűlőre a szomszéddal, jegyzőhöz került a dolog. Most van rá 30 napjuk. Az engem sem érdekel, hogy hol hűsöl a szomszéd nyáron, viszont az igen, ha a házunkra dől a túl közel lévő hatalmas fenyő. Nem kell ám ahhoz beteg fa, hogy egy vihar megadja neki azt, amit ti nem tudtok....
2018. dec. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:

14, nem hivatalos végzés. :D

15, nálunk nem volt állapotfelmérés még, és már az elejétől fogva tajparasztok a szomszédok. Feltételezem nálatok nem így volt.

2018. dec. 2. 20:59
 17/33 A kérdező kommentje:
Ja és ne beszéljetek az én nevemben, nem az én házam, nem az én fáim, hanem a szüleimé. És érthető a MI problémánk IS, mert a kert ékességei azok a fák. Persze, hogy senkinek sincs kedve kivágatni felmérettetés nélkül, és nem mi raktuk oda őket nyilván. :P
2018. dec. 2. 21:03
 18/33 anonim ***** válasza:
95%

Nem írtad, hány m-re vannak a háztól a fák.

Országos rendelet jelenleg nincs a témában, már a '80-as évek óta, hogy milyen távol lehet ültetni fát az épülettől.

Viszont helyi rendeletben már elég sok helyen szabályozták ezt. Városokban szinte mindenhol. Van, ahol a HÉSZ-ben, máshol meg külön rendeletben.

Elég nagy különbségek vannak a települések esetében, ilyen nagy fára általában 3 és 6 méter közötti távolságok vannak, de láttam már 2 és 9 métert is. Először is a jegyzőtől kellene megkérdezni, hogy nálatok mi a helyzet. Elképzelhető, hogy a szomszédnak 100 %-ban igaza van.

Az nem szívesség, hogy bemehet hozzátok a házát vakolni. Ez törvényileg biztosított joga, nézz utána a PTK-ban.

Az összes fenyőfélére jellemző, hogy szeret gyökerestől kidőlni. Ezek természetes körülmények között nem egyedül élő fák, hanem csoportosan fordulnak elő, ahol védik egymást a széltől, így nem szükséges nekik erős támasztógyökereket fejleszteni.

[link]

[link]

[link]

[link]

A kertszomszédomnak olyan szerencséje volt, hogy a háza előtt álló fenyő nem a ház felé dőlt a viharban, hanem az ellenkező irányba, így csak a kerítését törte össze, valamint a szemben lakó ember kerítését, és persze az utcában lévő összes villany-, telefon-, tévékábelt leszaggatta.

Szóval, az még nálatok is megeshet, hogy pont a ti házatokat vagy autótokat fogja összetörni a fa.

2018. dec. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
48%

ha annyira oda értek már az ágak biztos hogy túl szabálytalanul közel van ültetve.

Nagy viharban még ha nem is dől ki teljesen csak megdől akkor már a gyökérzet felnyomhatja a ház alapját.


Szerintem vágassatok le a tetejéből pár métert úgy kevésbé kap bele a szél

2018. dec. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
0%
A helyi önkormányzatnak kellett hoznia olyan rendeletet, hogy egyetlen fa sem vágható ki engedély nélkül! Nálunk még a kiszáradt fára is engedély kellett. Azt is szabályozták, hogy az elvadult sövényeket rendben kell tartani. Persze nem minden falu ilyen, ez kiemelt üdülőkörzet. Hívjátok ki az önkormányzat szakemberét, legyen helyszini szemle. Ez ellen hiába ágál az összeférhetetlen szomszéd.
2018. dec. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!