Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen márkájú strapabíró...

Milyen márkájú strapabíró benzinmotoros fűkaszát érdemes venni 40 ezer Ft alatt?

Figyelt kérdés
Vagy milyen márkák amiket kerülni érdemes?
2019. jún. 19. 19:42
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
Néztem az Einhellt, de nehéz 8 kilós plusz még a benzin, több órán keresztül hurcolni a kertben az kemény.
2019. jún. 19. 20:58
 12/29 anonim ***** válasza:
30 evvel ezelőtt az kb a havi keresetem volt... És jól kerestem...
2019. jún. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
Einhellt nem nagyon, csaj olyat amihez talalsz cserealkatrészt is... Egy tologatós einhellel a szomszéd befürdött, megvette 50.000ert, 2 hét alatt kifingott a gép, 2 hét alatt betousdásodott a karburátor, garancia pedig visszafobta, higy nem rendeltetésszerűen volt használva.
2019. jún. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:
Félfüllel nem hallottatok valamit föntebb említett Hundayról, az tetszik benne az árán kívül, hogy a damil mellett vágótárcsát is lehet rátenni, ami a bozótost is levágná.
2019. jún. 19. 21:14
 15/29 anonim ***** válasza:

Na ezt olvassátok el.Pár évvel ezelőtt vettem MTD 190 est.

Na nem egy vállalkozáshoz.Kinai motorral volt szerelve.

Első éven talán 20 órát dolgoztam vele .Már nem kellett,jött a télire való eltétel.Rendbe tettem,na pöfögj még egy kicsit,berántottam.Furcsa hangot adott,majd elnémult (örökre ).Kezdődött a kálváriám ,mert hogy garanciális még .(gondoltam én ) Vissza vásárolt helyre . Telefon innét a gyártónak .Azonnal közölték ez már őket nem érdekli,vigyem szervizbe .Vittem is .Már maga is ilyet hozott,vagy 15 van itt már belőle .

Pár nap múlva vissza néztem .Totál káros közölték.

Szétszakad a hajtó kar.Ezeknek a lemezből préselt hajtókarjuk van .Jó,de garanciális még .Á-á,ez hobby gép,a garancia 6 hónapra szól . A javittatása meghaladja egy teljesen új gép bolti árát .Azonnal buktam 40 ezret .

A szerviz vezető aztán elmagyarázta miből is tevődik össze a bolti ára .27 % áfa .Raktározási,szállitási dij.Aztán a bolti haszon.Jött a kérdés,mit akar ön venni 12-15 ezerért ? A jót mindenben meg kell fizetni .

Még nekem kellett szégyenkezve távozni .

2019. jún. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:

Nem 190-es hanem 790-es széria. Nem kínai, hanem mexikói. Nem mtd gyártmány. Csak forgalmazták, illetve még most is forgalmazzák a saját nevükön. Nem csak a hajtókar van lemezből de a főtengelyen a "sonka" is. Nem ördögtől való. Mások is készítenek ilyen módon motorokat.

A baj a mexikói munkások hullámzó minőségű munkájával volt. Sajnos a tiéd egy vesztes kupameccs utáni hétfőn készült...

Ettől függetlenül az mtd bc sorozatát bátran meg lehet venni. Az speciel kínai. Nem igen van vele gond.

2019. jún. 19. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 mindentudó99 ***** válasza:
Szomszed vett Mtd-t ét hét után kb eltört a szöghajtás. Kerüld a márkát.
2019. jún. 19. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
Szinte mindenngépre lehet vágótárcsát is tenni, ez nem nagy extra, sőt vágótárcsának kisebb az ellenállása mint a damilnak, így könnyebb vele nagy gazt vágni pl
2019. jún. 20. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

Egyébként meg egy ilyen szerkezet nem egy agysebészet, megtanulja az ember az alapjait, mitől működik és ha van minimális műszaki érzéke, meg tudja szetelni...

Szervizköltség persze, hogy a 2* ese mint a gép ára, mivel ott megfizeted a szervizest, akik amúgy rohadtul nem dolgoznak olcsón... En pl 2000/óra val szoktam számolni itt a faluban a szervizeléseimet, hála isten emiatt nem is hívnak gyakran (nem ez a fő tevékenységem de jófej vagyok, így ha nincs más remény megcsinálom)

Ha meg tudod állapítani mi a baja, az már fél siker, akkor jön, az alkatrész ellátottság... Ezért szeretem a fuxtec et, 42000 az alapgep, de ha motorikusan teljesen gajra menne, akkor is huszonpárezer egy teljes motor hozzá, ami a cseréjét illeti, 4 csavart kell meghúzni...

2019. jún. 20. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

9!

"és?"


Azért írtam,hogy egy jó munkás kereset 7200volt,egy komoly fűkasza 6000.

Ma is ott van az! Mennyi vidéken egy jó szakmunkás bér? Nettó 200k körül. Tehát a mai harminc évig használható fűkaszák is azon az áron kezdődnek...

2019. jún. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!