Kezdőoldal » Otthon » Kert » Medencéből eltünt több ezer...

Medencéből eltünt több ezer Liter víz, ez hogy lehetséges?

Figyelt kérdés

Tegnap elött nap folyamán a kinti medencémet szinte csurig töltöttem, este álitottam le a szivattyút, a slag-nak a végét benne hagytam egész másnapig.

Tegnap este akartam még bele tölteni, ezért bekapcsoltam a szivattyút, de a folytó szelep ki engedte a vizet belőle(mert rossz) ezért meg kelett tölteni a szivattyút vizzel. Meg volt, beinditottam, éd hátra mentem láttam hogy csak néhány liter lötyög az alján. Körbe néztem, felemeltem, semmi víz (több ezer vízről van szó ami nem száradhatott fel, mert nem is sütott a nap stb.) Lehetséges hogy a slagon keresztül vissza ment a szivattyúba, és onnan a kútba? Esetleg a vákum miatt?



#kert ##medence
2019. júl. 19. 14:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, közlekedő edény.

Én is jártam így, csak kihúztam a szivattyút, és a slagon keresztül visszacsorgott éjszaka a kútba a víz..

2019. júl. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az első jól írja. Mivel a slag benne maradt és ugye a szivattyúba, meg a slagba, meg a slag azon felén ami a kútba megy egészen a vízig nem volt benne levegő tehát a víz a súlya végett vissza tudott folyni a kútba ezzel a medencéből szívta ki a vizet mivel vákuum keletkezett a rendszerben és nyilván a legmélyebb pontra megy a víz. Ha a slagot kikaptad volna akkor nem lett volna ilyen probléma.
2019. júl. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Máskor húzd kiba slagot. A víz széoen visszafolyt a kútba.
2019. júl. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Máskor figyelek rá!

2019. júl. 19. 15:50
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha a slagban van víz, akkor bizony az alacsonyabb hely felé szeret folyni...
2019. júl. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!