Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Irreálisan sok áramfogyasztás...

Irreálisan sok áramfogyasztás lehet ez?

Figyelt kérdés

779kWh áramot fogyasztottunk az elmúlt hónapban. Ez nekem irreálisan soknak tűnik. 4-en vagyunk a háztartásban.

Ami nagyobb fogyasztó lehet, az a heti 3-4 mosógép + szárítógép, kb. 20 éves Hajdu bojler, mosogató alatti vízmelegítő, 1db hűtő, kávéfőző, 1 számítógép 2 monitorral, egy másik 3 monitorral, további 2db 1 monitorral, egy 43"-os LCD TV hangfallal, ezek napi 3-6 órát mennek. Fűteni vegyestüzelésű kazánnal fűtünk, szóval maximum a keringető szivattyú fogyaszt valamennyit. Továbbá nincs kiépítve vezetékes víz, így egy 1,6kW-os szivattyút használunk. Minden világítás LED-es. Reális ez a mennyiség? Szerintem itt valami nincs rendben, nekem soknak tűnik.



2021. dec. 12. 23:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
78%
Ha a szárítógép nem hőszivattyús és heti 3-4x megy, simán összehozza. Ha még a tűzhely, sütő is villany, pláne. Ha még a 20 éves hajdu és a vízmelegítő is a nappali áramról megy, ne csodálkozz.
2021. dec. 12. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
78%
Számítógépek azért igencsak tudnak fogyasztani, többszáz wattokat, gondolom nem is kis teljesítményűek ha 2-3 monitor van rajta. Bojler pedig még akkor is ha csak hőntartás van, megesz 100kW-ot havonta, és gondolom nem is külön mérőről megy, mert nem úgy írtad.
2021. dec. 12. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
0%
Én arra tippelnék, hogy valami elromlott, nálam pl. akkor dobta meg egyszer nagyon, mikor a régi típusú hűtőnek a hátuljában lefagyott valami, aminek nem kellett volna.
2021. dec. 13. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Szárítógép nem hőszivattyús, gáztűzhelyünk van, a vízmelegítő nyilván nem éjszakairól megy, de a bojler igen. "Időszakos B alap árszabás" - 443kWh

Ennyit fogyaszthat ÖNMAGÁBAN a bojler? Ez lehetetlen.

2021. dec. 13. 00:09
 5/17 A kérdező kommentje:
A hűtő pár napja volt takarítva, abban biztosan nincs lefagyva semmi. Nem is egy ezeréves darab, kb. 10 éves kétrekeszes Zanussi.
2021. dec. 13. 00:14
 6/17 anonim ***** válasza:
0%
Nem mondtam, hogy a hűtőtök romlott el, csak hogy nagy eséllyel *valami* elromlott, ami ok nélkül eszi az áramot.
2021. dec. 13. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
#4 Én egyedül élek, és hétközben munkahelyen fürdök, mosogatógépem van, szóval minimális melegvizet használok. Külön mérőn van a bojler, de a kapcsolóóra tönkrement, így állandóan kap áramot, így is 80-90kWh-jelentek le havonta.
2021. dec. 13. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
33%
#6 ezért nem kéne eszetlenül mindenhova magas kismegszakítókat rakni. Nálunk 10-esek vannak, meg egy 16-os a villanysütőnek, mert annak a 10 kevés (3500 Wattos). Nyilván kényelmetlenebb, hogy nem mehet minden egyszerre, de ha bármi gond van, ledurrantja az áramot, így hamar kiderül a hasonló gigszer, mielőtt megeszik 500 kWh-t.
2021. dec. 13. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem meg reális: "heti 3-4 mosógép + szárítógép, kb. 20 éves Hajdu bojler, mosogató alatti vízmelegítő, 1db hűtő, kávéfőző, 1 számítógép 2 monitorral, egy másik 3 monitorral, további 2db 1 monitorral, egy 43"-os LCD TV hangfallal, ezek napi 3-6 órát mennek."
2021. dec. 13. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%
Napelemet kell rakni. Most van 100%-os támogatás. Felteszel 5 kw-ot és marad egy hatezres számlád.
2021. dec. 13. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!