Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mekkora a családotok átlagos...

Mekkora a családotok átlagos villanyszámlája?

Figyelt kérdés

Ha igaz az a táblázat, ami a face-n kering, akkor a mi 33ezres számlánk havi 150000 Ft körül fog fájni. 2 generációs családi ház, 210 nm, plusz egy kicsi autószerelő műhely(ez hébe hóba van használva, amikor testvérem hazajön kocsikat bütykölni). Nagyszülők 2-en és mi 4-en 2 külön lakrésszel. Gázt nem használunk, fával fűtünk, ahhoz és a hozzá való tartályhoz, keringetéshez is kell villany. Klíma nincs, de lakásonként van hűtő, hűtőláda, mosógép, mosogatógép, szárítógép, 1 tv..meg most "luxusként" a kerti medence.

A hűtőládából próbálok most majd mindent elhasználni, hogy azt ne használjuk, meg minden gépen az eco programot, a szárítót nyáron tudom mellőzni, de télen sajnos kell, így is majdnem naponta mosok, nem szárad olyan gyorsan, mint amilyen hamar koszos lesz újra .. tényleg lehet azzal is spórolni, ha 30-20 fokot használok mosásnál 40 helyett? Nektek hogy fog változni, ( ha változik persze)?


2022. júl. 14. 22:00
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
30%
De pl. takaritani nem akarok. Lidl elado nem akarok lenni.
2022. júl. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
84%
Mi villanyból alig több, mint a felet használjuk. De családi házban gazzal futunk és a meleg vizet is a kazán melegíti, így kb. 5000-rel kell majd többet fizetnünk havonta, ha eves átlagot osztjuk vissza. Nem hiszem, hogy a fűtésen tovább tudnánk spórolni, a nappaliban, fürdőben, nagyi hálójában 20-21 fok van nappal, éjszakára lejjebb vesszük, többi hálóban és a konyhában 16-17 foknál eddig sem volt több. Szigetelt ház, szigetelt tető, új nyilászárok, szóval ezek fejlesztésével sem lehet már spórolni.
2022. júl. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
84%
Hát nekem sajnos ingadozó, hol alatta, hol fölötte, villanybojler, klíma van, 60 nm, két fő. Sajnos társasház erkély nélkül, így sem napelemet, se semmit nem tudok felrakatni, nem tudom, hogy spórolhatnék, a villanybojlerrel eddig is takarékoskodtam, klíma meg tényleg csak szükség esetén, déli fekvésű lakás. Viszont ti telepíthettek napelemet. Egy másik lehetőség: alakulhattok társasházzá, két lakásnál van lehetőség erre. Máris 210 helyett 420at kaptok kedvezményesen, a medencét működtethetitek napelemekkel, az viszonylag kis beruházás. Mármint a társasházzá alakulás nem tudom, milyen költség, de lehet, hogy ilyen árak mellett megéri, a házat is könnyebb értékesíteni, ha arra kerül sor, szükség esetén. A kért maradhat osztatlan közös tul.
2022. júl. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:

8-as, láttam mit írtál egy másik kérdésnél, itt válaszolok. Igen 4 fő felnőtt, van jövedelem, de ez mellett van más kiadás is bőven. Egyébként, ha egyedül élsz, hogyan lehet ilyen nagy a havi fogyasztásod?

Nálunk a legtöbbet a fűtés viszi el, 4*15 m3 fával készültünk a télre (meg tartalékoltunk, ha nagyon felmenne a fa ára), aranyáron van ez is. A szüleim "megmentett(de nem a kedves kormányunk által)" devizahitel károsultak, mindegy hosszú sztori, de még 5 évig törlesztenek(anyám ráadásul óvodapedagógus, szóval a fizuja a béka segge alatt van). Emellett a gyerekek kicsik, 3 és fél évesek, a csed most fog lejárni, megint csökken a bevétel, plusz miattuk is fűthetek éjjel nappal, mert 3-an mindig itthon vannak. Lehetne még sorolni, de nem fogom.

Ne haragudj, nem akarlak bántani, de keress mindenképp egy jobb munkahelyet magadnak és próbálj spórolósabban élni..

2022. júl. 14. 23:04
 15/32 anonim ***** válasza:
33%
Én ezt nem értem, hogy lesz hirtelen ötszöröse a villanyszámla? Nem csak a rezsicsökkentéses kedvezményt törlik el átlag feletti fogyasztóknak?
2022. júl. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
66%

8-as tisztasagmanival kuzdok,sok meleg viz fogy.700 kwh per ho.

Jelenleg munkat keresek. Kepzetlen vagyok, egydeulallo, 49 eves no.

Utolso fizestes 135.000 volt.

Nekem is van mas kiadas.

135.000 ft epp eleg volt szamlara es elelmre eddig, pont ennyi kellett.

Koszi a kedves hangvetelt.

2022. júl. 14. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
5%

Feb.1-e ota keresk munkat. Takatritani,nehezeket emelni,ejjel dolgozni, masokkal kozos telefont hasznalni ( tisztasagmania) nem akarok.

Eddig harom allasinterju volt feb. 1-e ota.

Kettorol elkestem,egyre nem vettek fel.

Sulyos keso vagyok.

2022. júl. 14. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
17%
16: Mi megy árammal?
2022. júl. 14. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
74%
#15 úgy, hogy a gáz ára az utóbbi 1 évben kb. 10szeresére ment fel, ez ránt magával minden energiaárat. Sőt lehet olyan is hogy semennyiért nem lesz...
2022. júl. 14. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
7%

18-as, villanybojler. 1 kobmeter vizfogy per nap. Altalaban meleg viz.


25000 bojler, 5 ooo paraelszivo per ho. Eddig 30000 volt a szamlam.az meg kibirhato.

2022. júl. 14. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!