Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Van más is aki úgy gondolja,...

Van más is aki úgy gondolja, hogy az átlagfogyasztás fölötti rezsi piaci áras megfizettetése alapvetően egy jó ötlet?

Figyelt kérdés
Mármint persze kidolgozhatták volna a részleteket tisztességesebben, pl. figyelembe venni a lakók számát, vagy kárpótolni akinél csak áram van, de alapvetően végre egy intézkedés, ami spórolásra ösztönzi a lakosságot.

2022. júl. 19. 13:27
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/141 anonim ***** válasza:
96%

#18

Miről beszélsz? :D


"Szerinted takarékosan mosogatsz, de erről semmit sem írsz..."

Mire vagy kíváncsi pontosan?


"A főzésnek vannak előkészületei vagy te a krumplit hálóstól főzöd tehát pucolás...stb nélkül például...érdekes konyhaművészet:))"

Ezt nem igazán tudom értelmezni. A pucolásnak mi köze a rezsihez?

Amúgy nyilván előkészített alapanyagokból sütök-főzök..


"Az "eco" módod tudja, hogy kevés ruhát tettél be bizonyára...oké..."

Milyen kevés ruháról beszélsz? Egy programmal annyi ruhát rakok be, amennyit lehet az adott programhoz. Azt hittem ez evidens.


"A bojlered hiába "okos" szerinted, ha te max fűtésen járatod...Nyáron most eszes ember letekeri csekély fűtésre.Meleg van-nyár, minek forró víz???"

Hol írtam olyat, hogy maxon járatom???


"A házzal így jártál, de akkor se szükséges a cipősszekrény radiátorát 5-ös fokozaton járatni, minek..."

Milyen cipősszekrény? Mi van? Miről beszélsz? :D


"Van víz-villany-gáz-csatorna a házban..házad...egy hajléktalan szemével, mi ez, ha nem luxus?"

Gáz nincs, a többiért meg fizettem/fizetek, a hajléktalan meg nem, tehát irreleváns hogy neki ez milyen lenne.

2022. júl. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/141 anonim ***** válasza:
75%

A fogyasztás csökkentésére való rábírással egyetértek, a módszerrel semmiképpen sem, főleg nem a haza fizetéseket nézve. Átgondolatlan, kapkodó, híven a kormánypárthoz.

Csak mellékesen jutott eszembe, amikor nézem az amerikai Álomház, vagy egyéb otthon-felújító sorozatokat, hogy minimum 3-4 háló és ehhez 3-4 fürdőszoba dukál, természetesen hatalmas vízrózsával, óriás káddal, medencékkel, stb. Nekik minden kicsi, kevés.....

Persze, Európának és hazánknak is spórolni kell az energiával, ezt előbb-utóbb meg kellett lépni. Csakhogy van még európán kívül egyéb kontinens és országok is, ahol igencsak ideje lenne spórolni.

2022. júl. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/141 anonim ***** válasza:
74%

13: Nekem hiába magyarázol. 1. Egyik lakásunkban sem lépjük túl a határt, mert mi bizony foglalkoztunk a korszerűsítéssel. A most vásárolt házunkon pedig napelemek vannak, így megint csak simán bele fogunk férni az átlagfogyasztásba.

2. Ha ne adj isten, mégse férnénk bele, a legtöbb magyar emberrel ellentétben a magasabb rezsit is simán ki fogjuk tudni fizetni, mert nem havi 200-at keresünk, mint a többség.


De tudod nem magamból indulok ki, mert nagyon nem az átlagot képviselem. A legtöbb ember a csökkentett rezsivel is alig jön ki a fizetéséből, nincs plusz pénze szigetelésre meg napelemre. Volt egy normális napelemtámogatás, csak épp 16 éven aluli gyerek kellett hozza, szóval a gyerektelenek megint telibe vannak szarva ugye.

Plusz ugye, mikor alacsonyabb volt a piaci ár, akkor érdekes módon nem kaptuk vissza a különbözetet…

2022. júl. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/141 anonim ***** válasza:
0%

21

Azt sem tudod, milyen a pazarló mosogatás, akkor mit akarsz spórolni? :DDD


Főzésből tényleg elégtelen lehetsz, mert ugye vannak előkészítési folyamatok, melyek víz-gáz használatát is megkívánják...maradj a vajas kenyérnél tehát, ha spórolni akarsz:DDD


Utólag már leesett soraimból, miként töltjük a mosógépet, látom adod az eszest:DDDD


Hol írtad, hogy nem maxon járatod?

Az emberek jelentős része max-90-80-70%-on járatja...


Írjam azt, hogy büntisarkodat felesleges fűteni....


Fel sem ismered a luxust, akkor nem értem, miért zavar, ha többet fizetsz bármiért, úgy is dolgozol érte, tedd azt hát:)

2022. júl. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/141 anonim ***** válasza:
17%
Egyetértek vele, de a bevezetés módszerével nem. Viszont ideje, hogy az ember végre elkezdjen tudatosabban gondolkodni energia kérdésben és erre csak úgy lehet rávezetni, ha a bőrén is érzi.
2022. júl. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/141 anonim ***** válasza:
18%

23

Akkor, mit aggódsz?

Azért a korszerűsítés még nem elég, azt ésszel kell tudni használni, mint fentebb írták...hiába van mondjuk led mindenhol, ami több a hagyományosnál és világít éjjel nappal flancból...minek is...trendből...ez aztán "értelmes".

Ilyesmin is kellene változtatni már.

2022. júl. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/141 anonim ***** válasza:
82%

#24


"Azt sem tudod, milyen a pazarló mosogatás, akkor mit akarsz spórolni? :DDD"

Miért ne tudnám? Írtam, hogy takarékosan mosogatok.



"Főzésből tényleg elégtelen lehetsz, mert ugye vannak előkészítési folyamatok, melyek víz-gáz használatát is megkívánják...maradj a vajas kenyérnél tehát, ha spórolni akarsz:DDD"

Ismét: te miről beszélsz?

Megpróbálom akkor egyszerűbben összefoglalni ezt a részt: szoktunk főzni. Amihez kell hő. Amihez kell energia. Eddig megvan? Oké. Tehát a sütés-főzés is pörgeti a rezsink összegét. Szerintem főtt ételt enni 2022-ben egy eu-s országban nem luxus.


"Utólag már leesett soraimból, miként töltjük a mosógépet, látom adod az eszest:DDDD"

?



"Hol írtad, hogy nem maxon járatod?"

Mégis minek járatnám maxon, ha leírtam hogy nem szeretünk forró vízben fürdeni?


"Írjam azt, hogy büntisarkodat felesleges fűteni...."

Milyen büntisarok??



Te be vagy nyomva, vagy mi? Próbálj már összeszedetten, értelmesen fogalmazni... :D

2022. júl. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/141 Shaddark ***** válasza:
88%

"Az emberek jelentős része max-90-80-70%-on járatja..."

Nem akartam beleszólni, de ez nettó rosszindulat.

Mamámnál pl. most szerelték be az új bojlert, a régi elromlott és a szerelő alapból 45-50 fokot javasolt, és annyira is állította. Amúgy alapból szétszerelés nélkül állítani sem lehet a hőfokot rajta, a maiakat nem olyan egyszerű tekergetni.

Nálam régi hajdú van, az 40en megy mert bőven elég.

Évente kitisztítom hogy a vízkő ne rontson a hatásfokán.

És én sem jövök ki abból a keretből, pedig gázzal fűtök. Mondjuk ahol élek ott bérelem a lakást, a tulaj nem korszerűsít, én meg nem fizetem ki mert nem az enyém. A sajátomban ahol nem élek mert ott meg munkahely nincs, ott korszerűsítettem már a nyílás zárókat.

Mamámnak vásároltam a legtakarékosabban működő klíma fűtést, most köttettem be 210-ért a H-s áramot. Remélem hogy érdemes volt...

De nem lakom ott mert nincs rendes álláshely, a házamat meg nem tudom 400km.el arrébb vinni.

- Senkit nem ismerek, de még csak hallani sem hallottam ilyen 90 fokra állított bojlerről, egyedül etnikumnál láttam még csak ilyet.

Pedig egy időben tévé, video és számítógép szervizem volt, több ezer lakásban jártam már kezet mosni :)

2022. júl. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/141 anonim ***** válasza:
92%

Tényleg na jó ötlet elkaszálni a korszerűsítést és favágásra, fatüzelésre bíztatni az embereket. JA NEM.


Ha csak a gázra vonatkozna, támogatnám. Villany mindenhol van, ahol gáz is, fordítva ez nem igaz. És bocs, de van áramunk. A teljes lakosságot el lehetne látni Paksból.

2022. júl. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/141 anonim ***** válasza:
94%

Akik a korszerűsítéssel jönnek, ők nem gondolnak arra, hogy vidéken nagyon sokan laknak az un. Kádár-kockákban vagy három szintes családi házakban (szuterén, padlástér, amit a 80-as években építettek).

Itt a környékünkön ezek az emberek már mind 65-90 év között vannak. Kicsi a nyugdíjuk és sok közöttük az egyedülálló.

Egy idős ember sem fog (nem tud, és nincs is pénze) "levezényelni" egy korszerűsítést egyedül, csak max az akinek segítenek a gyerekei, unokái. De a többségnek külföldön vagy Budapesten vannak a gyerekei, mert csak így tudnak megélni.

Ezek az emberek az egész életüket itt élték le, nem lehet őket berakni egy panelba, mert két nap múlva belehalnának (nem is hajlandóak innen elmozdulni). Eddig fizettek mindent rendesen, de most nem tudom mi lesz velük, mert vagy a villannyal vagy a gázzal túllépik azt amit a kormány beharangozott.

És még csak azt sem lehet mondani, hogy kapcsolja ki a mosogatógépet vagy a klímát, mert nincs nekik. De már egy villanybojler önmagában annyit fogyaszt, hogy elég egy hűtő, tv, mikró, kenyérpirító, szivattyú (a veteményeshez) és már túl is lépték. Ja és itt már lassan mindenki fával fűt, meg mindennel is. Télen nem lehet este levegőt venni az utcán, akkora füst van kint. Pedig ez egy nem rossz környék. Ezeket a házakat az emberek a saját kezükkel építették anno. Senki nem akar (és nem is nagyon tud) megválni a házától (három szintes ház vagy Kádár kocka).

De a fogyasztás már mindenből minimalizálva van, ettől jobban már csak úgy lehetne, ha nem porszívóznánk vagy nem tisztálkodnánk.

Lassan akkor már minek élnek az emberek?

Menjünk vissza a lavórban fürdés és pottyantós wc-k korába? Dobjunk ki minden elektromos eszközt (bár akkor meg szennyezzük a környezetet)?

2022. júl. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!