Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » 2 kamasz gyerekkel rezsicsökke...

2 kamasz gyerekkel rezsicsökkentés? HOGYAN?

Figyelt kérdés

Sziasztok az a helyzet hogy 4en élünk egy háztartásban, egy 14 éves lány és egy 16 éves fiú gyerekkel.

Eddig is mondtuk nekik hogy gondban leszünk, mert ahogy számoltuk villannyal sokkal, gázzal nem túl sokkal lépjük túl a keretet!

Ma este realizálódott bennem, hogy ez tényleg nagyon nem lesz oké!

Egymás után a két gyerek ha lefürdik az jó 1 órás elfoglaltság. Nem a víz miatt, a bojlerünk miatt drága ez az egész. Villanybojlerünk van és folyamatosan mennie kell.

Emellett a két gyerek: kb 0-24 számítógép/laptop.

Nagyon nem fogunk beleférni az "átlagba"!

Eddig nem volt különösebb baj a számláink és egyebek fizetésével, de ha nagyon durván nem fogjuk vissza magunkat akkor komoly bajba kerülünk.

Próbáltam mindkettőnek elmagyarázni hogy baj lesz, baj van. Fogják vissza magukat, nem kell folyamat a gép előtt ülni vagy feküdni.

Kiabálás, durca lett a vége.

Nem tudom hogyan értessem meg velük. Nem tudom a biztosítékot se lehúzni, mert onnan megy a fagyasztónk is ahol a gép kap áramot.

El vagyok keseredve mert ők nem, de én látom a bajt!



2022. aug. 7. 20:21
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
90%
Én 10 éve vtam kamasz, csóróságban éltünk, én felfogtam már akkor is a pénz értékét...
2022. aug. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
70%
12.! Az én lányom mindent megkapott, sosem voltak anyagi gondjai. Mégis megtanulta értékelni a pénzt. Semmire nem költ feleslegesen,nem veszi meg a huszadik felesleges cipőt, nem fürdik órákig, vigyáz a holmijaira, kikapcsolja a gépeket, ha nem kellenek stb. Belátja, hogy megváltozott a helyzet, spórolni kell.
2022. aug. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
Mennyivel lépitek túl?
2022. aug. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
85%
Szépen le kell ülni velük és elmondani, minden pénzbe kerül. Attól még hogy fiatalok, nem hülyék.
2022. aug. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
66%

Nekem és gép és zuhanyozásfüggő kamasz gyerekeim vannak, tudom miről beszélsz.

Leültem velük megbeszélni szépen nyugodtan, nem kioktatva. Elmondtam, hogy vagy együttműködünk vagy jövőre nem megyünk nyaralni, mert az a pénz fog elmenni a számlákra. Megértették. Kb július közepén átálltunk a 3 perces zuhanyozásra, ha hajmosás is van, akkor lehet 6 perc. Első héten én szóltam nekik ha idő volt, utána már ment nekik egyedül is.

10 nap alatt leszoktak a hűtőnyitogatásról, a lámpaégvehagyásról stb.

Tegnap megbeszéltük, hogy a laptopok napi 4 órát mehetnek max, ezen azért az egyik megakadt, azóta agyal ezerrel, hogy min tudna spórolni hogy ezt feltornázza kicsit :D

Ha elkezdődik a suli, csak amtanuláshoz napi másfél-óra gép kell, csomó dolog ott van fennt, ott kell megoldani, szóval ez szeptembertől sem lesz kevesebb.

2022. aug. 9. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
És=is
2022. aug. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
81%
A 15. Nagyon jól leírta a tenni valókat. Amúgy eddig sem lett vola szabad megengedni az órákig tartó fürdést és a korlátlan számítógép használatot.
2022. aug. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
68%

Azért ez a "zsarolásos" módszer mindig beválik. :))


Én kb 20 éve voltam kamasz, öcsém ekkor 7-8 éves volt. Mi nagyon csórók voltunk jó esetben kaptam heti 1000 ft zsebpénzt, ez akkoriban 3 melegszendvics vagy 2 doboz átlagos cigit ért. Viszont gyakran egész hónapra kaptam ennyit. :( Hétvégén nagyszülők etettek minket, a hónap utolsó hetében pedig hétköznap mindig anyám egyik barátnőjénél ettük felváltva. Átlagos kajánk a rántott parizer volt, és virsliből készült a pörkölt meg a spagetti is. A számítógépünk csak tanulásra volt alkalmas, szóval akadozva ment rajta a office (gyorsabban gépeltem mint ahogy megjelent a szöveg). Évi 1x volt feltöltve pénzel a telom, talán 3000 ft-al.

Most nagyon jól élek, a nyomornak annyi előnye volt megtanultam beosztani a keveset, céltudatos vagyok, és nem is lettek nagy igényeim a későbbiekben sem. Szerencsére nem vagyok rákényszerítve, hogy lejjebb vigyem az élet színvonalamat. De már keményen matekozok egy ideje, min lehetnem megfogni némi pénzt. Már leszoktam, arról, hogy minden nap kaját rendelek, csak heti 1-2 alkalommal és főzni kezdtem. Már egész jól megy :)). Ami viszont durva, hogy egy éve kb annyiba került a havi kaja rendelésem, mint most a főzés... Rendszeresen írom mire mennyit költök már vagy 10 éve.

Mivel a fent írt körülmények között nőtem fel, nem okoz problémát a lelkemnek a spórolás sem.


Amúgy le kell ülni velük megbeszélni és elmagyarázni, ha így élnek tovább az milyen egyéb következményeket jelent számukra. pl: zsebpénz feleződik, stb. Szedd össze ezeket pontokba és valószínűleg duzzogva, de meg fogják érteni. Vitával nem jutsz előre!

2022. aug. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
88%

Azt én sem értem, eddig hogy fért bele hogy órákig fürödtek.. 😅

Én Kiskorom óta zuhanyzok a kádban is. (Nekünk az van, az a tipikus hideg szoci)

Hajmosás max 10p.

A

Bojler nekünk éjszakai, éjszaka fűt. Érdemes átállítani akkor.

2022. aug. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 MIKLÓS18 válasza:
A Laptop/Asztali PC Nem fogyaszt sokat!Kivéve,ha 15 évnél idősebb!
2022. aug. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!