Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » 2 kamasz gyerekkel rezsicsökke...

2 kamasz gyerekkel rezsicsökkentés? HOGYAN?

Figyelt kérdés

Sziasztok az a helyzet hogy 4en élünk egy háztartásban, egy 14 éves lány és egy 16 éves fiú gyerekkel.

Eddig is mondtuk nekik hogy gondban leszünk, mert ahogy számoltuk villannyal sokkal, gázzal nem túl sokkal lépjük túl a keretet!

Ma este realizálódott bennem, hogy ez tényleg nagyon nem lesz oké!

Egymás után a két gyerek ha lefürdik az jó 1 órás elfoglaltság. Nem a víz miatt, a bojlerünk miatt drága ez az egész. Villanybojlerünk van és folyamatosan mennie kell.

Emellett a két gyerek: kb 0-24 számítógép/laptop.

Nagyon nem fogunk beleférni az "átlagba"!

Eddig nem volt különösebb baj a számláink és egyebek fizetésével, de ha nagyon durván nem fogjuk vissza magunkat akkor komoly bajba kerülünk.

Próbáltam mindkettőnek elmagyarázni hogy baj lesz, baj van. Fogják vissza magukat, nem kell folyamat a gép előtt ülni vagy feküdni.

Kiabálás, durca lett a vége.

Nem tudom hogyan értessem meg velük. Nem tudom a biztosítékot se lehúzni, mert onnan megy a fagyasztónk is ahol a gép kap áramot.

El vagyok keseredve mert ők nem, de én látom a bajt!



2022. aug. 7. 20:21
1 2 3
 21/25 anonim válasza:
49%

A laptopok eleve nem fogyasztanak sokat.

Kezdetnek, ahol hagyományos izzótok van, cseréljétek le LED-re. A villanybojlert át lehet kötni vezérelt fogyasztónak, akkor kapásból külön számítódik rá a rezsicsökkentett keret is. Az jogos, hogy ha nem ülnek a gép előtt, akkor ne legyen bekapcsolva, de önmagában nem az a fő fogyasztás.

Én kimértem nálunk, van 3D nyomtató és bika PC is, de meglepően keveset adnak, ketten együtt a havi fogyasztás kb 20%-át. (Ketten lakunk itthon, és bőven benne van a home office, illetve az oktatás miatti gép előtt ücsörgés is.)


Egyébként pedig, igaza van annak, aki szerint fizetésemelést kellene kérned. extrém magas az infláció, erre már nem megoldás az, hogy spórolsz egy kicsit. 14% volt a maginfláció az elmúlt hónapra. Hány százalék volt a fizetésemelésed januárban? 3-4%, amennyit adni szoktak? Akkor a tavalyihoz képest olyan, mintha 8%-al csökkentették volna a fizetésedet, hogy abból próbálj megélni.

2022. aug. 9. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
75%
21. Mert az úgy is megy, hogy kér és kap fizetésemelést.
2022. aug. 9. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
51%
22. Evidens lenne, ilyen infláció esetén. Máshol működik, csak itthon nem..
2022. aug. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
23. Máshol normálisan működik az állam.
2022. aug. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
23. Pontosan!
2022. aug. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!