Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Hány celsius fokra szándékozto...

Hány celsius fokra szándékoztok fűteni a mostani szezonban, egyedi fűtés esetén?

Figyelt kérdés
"Szakértők szerint, miden 1 C fokos hőmérsékletcsökkentés egy fűtési szezon alatt, átlagosan kb. 6 százalékos energiamegtakarítást eredményez. A közhiedelemmel ellentétben ugyanis, nem a lakás felfűtése, hanem melegen tartása igényel több hőenergiát."

2022. szept. 17. 20:38
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
55%
25-26
2022. szept. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
83%
Ugyanúgy mint eddig, 19-20C. Nekem ennyi elég.
2022. szept. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
68%
25. Sajnos nagyon fázós vagyok.
2022. szept. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
68%
22,5-23,5 körül tartom most.
2022. szept. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 nemaRendőrség ***** válasza:
66%

24 fokra vettük most csak fel. Mi is fázósok vagyunk, eddig 26 fokon volt.

Szerencsére beleférünk a hatósági árba, viszont inkább spórolunk.

Pontosabban az eddigiek alapján beleférünk, de azóta pl ablakot szigeteltünk

2022. szept. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
61%

Eddig 22-23 fokra fűtöttünk, épp ma állítottam, programoztam át termosztátot, 18-20 fokra, hiszen ablaknyitásnál bár bekapcsolata a fűtést. Épp ezért át is helyeztük a vezeték nélküli termosztátot a konyha - étkezőből a nappaliba. (a leghidegebb helységben volt eddig, most így az egyik melegebb helyégbe került át. Ha a nappaliban komolyan szellőztetünk, akkor majd onnan is kivisszük arra az időre, pl. az egyik hálóba, hogy ne kapcsoljon be feleslegesen.)

Vannak split (hűtő - fűtő) klímáink is. Nyáron nemigen használtuk őket a rezsiváltozások után. Most szándékunkban van megigényelni a H tarifás villanyórát hozzájuk, hogy avval tudjunk fűteni, vagy legalábbis kiegészítő főtésnek használni. (szerencsénkre teljesen külön körön, biztosítékokon vannak, így könnyű lesz bekötni őket az új órára) Viszont, egyenlőre nem sikerült időpontot foglalnunk az ELMŰ-nél. :-o

Megjegyezném, hiszen legtöbb helyen nem mondják, de split klímákkal csak kinti mínusz 6 fokig lehet fűteni, annál hidegebb idő esetén nem!

2022. szept. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 Miss Endzsi ***** válasza:
75%
17-20.
2022. szept. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
81%

"Megjegyezném, hiszen legtöbb helyen nem mondják, de split klímákkal csak kinti mínusz 6 fokig lehet fűteni, annál hidegebb idő esetén nem!"


Ez nem igaz

2022. szept. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
78%
Ahogyan eddig is, 21 fok.
2022. szept. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
77%

6-os vagyok. Mi nem férünk bele az eddigi fogyasztással a hatósági árba, ezért is kell csökkentenünk.

Részben tetőtéri lakás, két szint van, összesen 118 nm, átlagosan 3 m belmagasság, de van, ahol 6 méter. Kombi cirkó kazán, tehát, fűtés és meleg víz. Zárt égésterű pár éves modern készülék. Alapvetően keveset fogyaszt, ha össze kellene hasonlítani más készülékekkel, de hat fős a család! (sajnos nem számítunk nagycsaládosoknak, így ilyen kedvezmény nem jár)

Úgy néz ki, mi idén télen jól felöltüzünk inkább, mint fűtünk. :-(

2022. szept. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!