Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Hány celsius fokra szándékozto...

Hány celsius fokra szándékoztok fűteni a mostani szezonban, egyedi fűtés esetén?

Figyelt kérdés
"Szakértők szerint, miden 1 C fokos hőmérsékletcsökkentés egy fűtési szezon alatt, átlagosan kb. 6 százalékos energiamegtakarítást eredményez. A közhiedelemmel ellentétben ugyanis, nem a lakás felfűtése, hanem melegen tartása igényel több hőenergiát."

2022. szept. 17. 20:38
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
79%
#20, köszönöm a válaszodat. Nálunk is ekkora a ház, és gondolkodom a hőszivattyún. (Szigetelés már megvan.)
2022. szept. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
60%
Érdekes ez a közösség. Megkérdezik, ki hány fokra fűti a lakását, a kérdés szempontjából minden válasznak, ami hőmérsékletet tartalmaz, hasznosnak kellene lenni, de következetesen lepontoznak mindenkit, akinél melegebb lesz 19-20 foknál. De persze a magyarok nem irigyek....
2022. szept. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
71%

#22

Ez nem igazán van így!

Én a 17-es választ írtam, engem is lepontozott 2 elmebeteg, pedig aztán rajtunk semmi irigyelnivaló nincs, legalábbis a kérdés szempontjából.

Mellesleg én magyar vagyok és az irigységet még hírből sem ismerem, tehát az általánosításod sértő sok magyarra!

2022. szept. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
96%
23 helyett 22 esetleg 21.
2022. szept. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
97%

Vidéki öreg ház, félig vájog, félig tégla, utóbbi rész alatt pince is van. Szigetelés lényegében nincs. FÉG cirkó eddig is kb. 17-19 fokra fűtött a téli hidegben. Ezt képtelenség lejjebb állítani, akkor már megfagynánk szinte. Számunkra eddig is alap volt hogy télen felöltözünk otthon. Melegítő, pulóver, meleg mamusz. Fürdés előtt bekapcsoljuk a fürdőszobai hűsugárzót, mikor végeztünk lekapcsoljuk. Hálószobában van egy olajradiátor, ha nagyon fáznánk.

Modernizálásra nem telik!

2022. szept. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
66%

Itt a fideszesek húzgálják le a válaszokat? Akinél nem 18 fok van, annak megy a piros X? Agyhalott idióták...


Mi eddig fával fűtöttünk, ami nehezebben szabályozható, így gyakran 24-25 fok volt bent. Éppen idén február elején ruháztunk be gázkazánra (igen, épp a legjobbkor :D ). Szóval a gázzal való fűtést még csak tapasztaljuk, majd a számla megmondja hány fok lesz bent, na meg a gázkészlet... Az elképzelés 22-23 fok nappal, 19 éjszaka, de majd meglátjuk. Bent van még a vegyes tüzelésű kazán, de fát nem szándékozunk venni, ami meg maradt tavalyról, az kb. 2 köbi, max vésztartaléknak jó, mert 10-12 szokott fogyni nálunk egy télen.

2022. szept. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
82%
Még nem tudom, h lesz… eddig 24-26 volt, mivel közös ktg-ben benne volt, nem spóroltam vele. Amúgy extra fázós vagyok…
2022. szept. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim válasza:
61%
23+ éjjel - nappal.
2022. szept. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
93%

Tavaly nappal 22.5, este fele 23, ejszaka 22.5 fok volt. Nap kozben ez hosszu nadragra es polora (vagy vekonyabb hosszu ujjura) volt eleg. Ejszaka rovid nadrag + polo.


Iden felkerul a puloverben 21.5-nel nem hiszem, hogy lejjebb fogom vinni, esetleg 21, de majd kiderul. Van ket olaj radiator, szoval azokkal is ra tudok segiteni. Ejszakara tuti kell vegyek egy hosszu pizsama nadragot, lehet zokni is fog kelleni.

2022. szept. 21. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
93%
Nálunk eddig 23-24 volt, megpróbálom levinni 22-re. De most, hogy kicsit hűvös lett odaki, látom, hogy ehhez szokni kell (most a délre néző szobákban 22, északra néző konyhában 20 fok van).
2022. szept. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!