Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Más is fázik panellakásban?

Más is fázik panellakásban?

Figyelt kérdés
Vasbeton panel legfelső emelet. A hőmérő szerint 23°C fok van, mégis nagyon hidegnek érződik, a végtagjaim is jéghidegek. A fal és padló is nagyon áthűlt. Klímával kell esténként fűteni. A szigetelés teljes hiánya miatt van így?

2022. szept. 21. 18:08
1 2 3
 1/29 anonim válasza:
91%
23 fok meleg. nálunk jelenleg 18,5 fok van, akkor fütünk ha nagyon muszáj lesz. eddig elvagyunk vele.
2022. szept. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem inkább öltözz fel - ne mezitláb/zokniban legyél a lakásban, hosszú nadrág, pulóver, vastag zokni legyen rajtad.


Szerintem egyébként most a falak hidegek, de 18-20 fok böven elég egy lakásban.

2022. szept. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
91%

22 fok volt a nappaliban, a hálóban (szelesebb oldal 21).


Tegla lakás legfelső emelet. Abszolút nem vagyok fázós, de én most benyomtam a cirkót és felvettem egy vastag mellényt.

2022. szept. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
97%

Budán lakom, távfűtéses, panelprogramos panellakásban.

Ma már először langyosak a radiátorok.

2022. szept. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
84%
Mit fogtok csinálni, ha elkezdődik a távfűtés és leviszik 18 fokra??
2022. szept. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Mi leváltunk a távhőről, saját gázkazánja van az épületnek. Ha majd adni fognak rá egy kis fűtést szerintem jobb lesz. Viszont, ha nálunk a negyediken 18 fok lesz, akkor a földszinten élő nyugdíjasok megfagynak. Sokaknak még az eredeti 50 éves fa nyílászárója van, amin már a víz is ömlik be.
2022. szept. 21. 19:59
 7/29 anonim ***** válasza:
100%
Majd egy hónap múlva már képben leszel, hogy mennyire fűtik fel majd.
2022. szept. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
80%

Télen, de hamarosan ahogy jön a valódi hideg, tömeges katasztrófák lesznek.


Társadalmi sokk, rémálom, szenvedés és nagyon sok halál emiatt.

2022. szept. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
70%
A fideszhívők is fázni fognak??
2022. szept. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
97%

Kispest, 11 emeletes szigetelés nélküli, távhős. Nálunk 3 napja indították el a fűtést, 18-án. Fűtés előtt 22-22,5 fok volt a lakásban a 3.-on (középső lakás, nem szélső), picit felöltöztünk vagy plédbe burkolóztunk és úgy teljesen elviselhető volt. Most fűtenek, de csak olyan lazán, épp csak langyosak a radiátorok. 23 fok van. Mi nem fázunk, nem kell klímával ráfűtenünk. Teljesen jó ez így. Én még bírtam volna fűtés nélkül egy ideig. Az előző panelünkben még 18-19 fokok is voltak. Ha fázol, picit öltözz fel, vegyél fel vastagabb zoknit vagy bélelt szobapapucsot, mamuszt :), pulóvert vagy mellényt, meg néha járj egy kört a lakásban, mozogj egy picit, végezz valami házimunkát, az is felmelegít egy időre. Szerintem ez a 22-23 fok még mindig az átlag felett van, kertesben/családiban még nagyon sok helyen egyáltalán nem fűtenek vagy éppen csak ilyen 18-19 fokokra a takarékosság jegyében.

És a 8-asnak ne legyen igaza, de én is azt gondolom, hogy idén valószínűleg többen fognak ilyen tűzifa árak és energiaárak miatt/mellett kihűlni, megfagyni, mint az előző években. Sajnos.

2022. szept. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!