Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Más is fázik panellakásban?

Más is fázik panellakásban?

Figyelt kérdés
Vasbeton panel legfelső emelet. A hőmérő szerint 23°C fok van, mégis nagyon hidegnek érződik, a végtagjaim is jéghidegek. A fal és padló is nagyon áthűlt. Klímával kell esténként fűteni. A szigetelés teljes hiánya miatt van így?

2022. szept. 21. 18:08
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
88%
6. Tavhorol levalni es sajat gazkazanra volt penz es akarat nalatok, de szigetelesre, ablakcserere nem? :O
2022. szept. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:

"Tavhorol levalni es sajat gazkazanra volt penz es akarat nalatok, de szigetelesre, ablakcserere nem? :O"


Ne is mond. Mi cseréltettük a saját nyílászáróinkat újakra, a régieken ömlött be a víz, ha esett az eső. A távhős leválás nagyon régen történt, olyan 15-20 éve, bár nem tudom mi volt benne a ráció. Sajnos nálunk csak akkor újítanak fel, vagy cserélnek valamit, ha már vállalhatatlan állapotban van. Talán idén majd rádöbbennek a lakók, hogy jó lenne szigetelésre költeni.

2022. szept. 21. 21:21
 13/29 anonim ***** válasza:
84%
Azért kíváncsi lennék, miben üldögél a kérdező, ha 23-ban fázik.
2022. szept. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:
Melegítő alsó, rövid ujjú póló. Én sem értem miért fázok, de nem csak mi, hanem az első emeleten is már fűtenek klímával. Szerintem hiába a 23 fok, ha a vasbetonból árad a hideg, a panel nem olyan mint egy téglaház.
2022. szept. 21. 22:20
 15/29 anonim ***** válasza:
87%

14.

Elárulom neked, hogy a téglaház ilyenkor (tehát fűtés nélkül) nem extrém szigeteléssel már 20 alatt van (lenne). Úgyhogy ott sem árad semmiféle meleg a falakból.

A másik meg, hogy a klímával fűtés nagyon csalóka. Eleve korlátozottan alkalmas rá, mert először felszáll a meleg és csak utána melegszik lejjebb is, ergo az ajtókon sem sétál át jó darabig a hideggel ellentétben a többi helyiségbe, másrészt mert fújja is azt a meleg levegőt intenzíven, ami jó 30-40 fokos, aztán emiatt a lekapcsolásakor látványosan hidegnek érződik már pár perc után minden.

2022. szept. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
82%
Nem rövidújú pólóban kéne üldögelni hanem hosszú újjú melegítőben. Ezért fázol. 23fok egyébként is luxus, ha 16fok lenne vagy kevesebb akkor jogos lenne a fázás. El kell felejteni télre a nyári öltözékeket...
2022. szept. 22. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
91%

De én nem értem, hogy ősszel-télen miért rövid ujjú polóban kell ülni otthon? Persze, hogy fázol. A szomszéd meg 25 fokra fűt, mert ő boxerben szeret ülni otthon.



Szerintem ez a jelenlegi rezsi helyzettől függetlenül is abszurd dolog. Ősz van, vegyél fel egy hosszú ujjú felsőt meg egy kényelmes pulóvert, és ne üljél/ feküdjél egész nap. Én tegnap takarítás közben atlétában voltam a 22 fokban (nekünk még csak ennyire hűlt le), mert melegem volt.

2022. szept. 22. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
11%
Én pl nagyon utálnám, ha itthon is sok réteg kényelmetlen ruhában kéne ülnöm. Persze ha nincs más megoldás, akkor jobb, mint a semmi, de nem ideális. Mi minimum 25 fokot tartunk, és lehet felháborodni, de mi is póló+bugyi/boxerben vagyunk itthon, mert így kényelmes, nem pedig 100 réteg göncben feszengeni. Hát ezért.
2022. szept. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
74%

18.

Nem sok eszetek van. Remélem jól mg is kopasztanak emiatt.

2022. szept. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
76%

"Én pl nagyon utálnám, ha itthon is sok réteg kényelmetlen ruhában kéne ülnöm"


Mi a sok réteg azon, hogy felveszel egy pulóvert?


De pazaroljátok csak a Föld erőforrásait, csak gyereket ne vállaljatok, ha ennyire tojtok rá, mi jut neki.

2022. szept. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!