Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Milyen elektromos fűtőegységet...

Milyen elektromos fűtőegységet ajánlanátok egy télre, csak heti 3-4 éjszakai fűtéshez?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy a nagymamám lakásában alszom heti 3-4x, amikor munka miatt fent kell lennem Budapesten. A lakás nincs korszerűsítve, a gáz be van vezetve, viszont nem szabályozható a fűtés, vagy az egész lakást fűtöm, vagy semmit. A munkakörömből kifolyólag estefelé, 10-11 után beesem a lakásba és reggel, 7 körül általában már talpon vagyok, indulok is munkába. Eddig el lehetett lenni fűtés nélkül, mostanában viszont már nagyon hideg van. Jövőre megcsinaltatom a fűtési rendszert is vagy eladom és veszek egy kisebb lakást, viszont erre a télre még kéne valami ideiglenes megoldás. Nemrég ruháztam be egy kocsira, szüleimnek sincs annyi tartaléka, így most nem tudjuk megcsinaltatni a fűtést sajnos. Tudnátok elektromos fűtőegységet ajánlani, ami befűt 1 szobát (kb 10 nm, viszont sajnos 4 m-s a belmagasság) fél-1 óra alatt, nem túl drága (mivel rövidtávon tervezek vele, nem szeretnék sokat költeni rá vagy szeretném tudni akkor hasonló értékben eladni) és megéri fűtési szempontból is? Nyilván nem lesz "ultimate olcsó, jó, meleg is" opció, hiszen akkor mindenki ezt használná, de mivel teljesen járatlan vagyok a témában, elfogadok minden tanácsot. Próbálgattam már utánaolvasni is, viszont egyrészt nem ismerem a kínálatot, másrészt vegyes véleményeket hallottam eddig, nem tudtak meggyőzni egy termék mellett sem.

2022. nov. 27. 21:28
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
30%

[link]


én ilyesmivel probálkoznák

2022. nov. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
35%
Én is elektromos ágymelegítőt ajánlanék inkább fűtés helyett. Ha csak lakásról van szó, amit a szomszédok körbefűtenek, akkor érdemes lehet az ablakokra belülről valami szigetelést tenni (ha úgyse érdekel a kilátás), hogy ott se menjen el a kisugárzó hő. A belmagasságot meg valami álmennyezettel szinte a felére lehetne csökkenteni. Az így erősen lecsökkentett légköbmétert meg kisebb teljesítményű ventilátoros melegítővel is be lehet fűteni. Egyébként meg érdemes az egész lakást legalább 10-12°-ra fűteni.
2022. nov. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
58%

És az elektromos takarót vigye a fürdőbe, hogy ne fagyjon meg a zuhany alatt..?? Olajradiátor kéne, az "hurcolható" ide-oda.

Egyébként milyen lakás ez? Társasház, vagy önálló ház? Társasházban a szomszédok miatt szinte kizárt, hogy 10 fok alá hűljön le egy lakás, hogy annyiról kéne felfűteni.

2022. nov. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
68%

Aludt már valaki 10 fokban?

Én 10-ben nem, de 15 fokban aludtam már, és kurvä szar volt reggel felkelni majd a hideg szobában lenni! Ugyan ez hazaérve!

Szóval aki a meleg lakásából olyan baromságokat ajánlgat mint az elektromos takaró, annak javaslom próbáljon meg egy téli szezont hónapokon át 10-15 fokban túlélni munka mellett azzal a szarral!


Három lehetőséged van:

klíma

valamilyen izzítással működő egység (ventilátor, olajradiátor)

infra panel


Klíma drága de a hatásfoka a legjobb az elektromosok között.

Izzítás a legolcsóbb beruházás, egyben a legszarabb hatásfokú.

Infra panel drága, közepes hatásfokkal.


Tehát, mérlegelsz hogy mire van pénzed. Egyik sem lesz olcsó.

A ventilátor/olajradiátor 10-20 ezer forintos tétel, meleget csinál de cserébe csapágyasra vágja a villanyórát. Havi 25 ezer simán lesz annak az egy szobának a kifűtése.

Klímát azt hagyjuk, mert az nyilván nem játszik most.

Az infra panel 2 darab ami olyan 800W körül fogyaszt ami kb. 100 ezer forint. Jó a hatásfoka, kellemes meleget csinál, és a modernebbek már WiFr-re is csatlakoztatható. Távolról kapcsolgathatod mikor kezdjen el fűteni stb.


Viszont én vennék egy hősugárzót és egy időkapcsolót.

Beállítod, hogy este 9 körül kapcsoljon be, és mire hazaérsz már jó meleg lesz.

Aztán apránként fizetnéd a villanyszámlát, nem kell egyszerre kiadnod száz ezreket készülékekre.

[link]

16 ezerért hősugárzó 2kW


[link]

2 ezerért időkapcsoló 3,5kW-ig terhelhető


Értelem szerűen úgy üzemeltetni, hogy nem tartózkodsz az ingatlanban ilyen készülékeket csak úgy szabad, hogy semmilyen gyúlékony ne legyen körülötte.

Nyilván elvannak látva védelemmel, de jobb az óvatosság.

2022. nov. 28. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
29%
Szigeteletlen horgász házban 1 olaj radiátort és egy elektromos ágymelegítőt használok. Teljesen vállalható a klíma odabent.
2022. nov. 28. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
27%

Hát én csak bekapcsolnám a fűtést állandó 18°C-ra. Ha lehűlnek állandóan a falak, akkor ezt minden alkalommal vissza kell melegítened, szóval nem biztos, hogy többe kerülne az állandó hőn tartás alacsony hőmérsékleten. Mikor ott tartózkodsz, akkor meg a komfort hőfokra állítanám, ami nálam 22°C. Egy kis lakásnak bele kell férnie a rezsi keretbe. Ha meg nagyon spórolnál akkor legyen a komfort hőfok 20°C.


A 2 kis hősugárzóval (szoba+ fürdő), vagy egyéb kacattal heti 4 nap alatt megeteted havonta a 210 KWh-t. Meg rezsi csökkentett árakon kb 2,8-3x többe kerül villany fűteni, mint gázzal. Ha a villanyt átlépnéd de a gázt nem akkor pedig 5,5-6x többe kerülne a villanyos fűtés.

2022. nov. 28. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 Endura ***** válasza:
0%
Én plafonra vagy oldalfalra szerelhető infrapanelt ajánlok fütésre.Nem a levegőt fűti,mint szinte minden hőforrás,hanem közvetlenül téged és a tárgyakat,mint a nap fénye,de sugárzó fény nélkül.Hamarabb komfortos érzést nyújt a többi fűtési módhoz képest.A legtöbb ilyen panel hőfokszabélyzóval rendelkezik.Nincs mozgó alkatrész benne,tehát szervizelni sem nagyon kell,kisebb a meghibásodás kockázata,viszont drágább,mint a többi berendezésés egy szobában nem egy nagyot,hanem inkább két kisebb teljesítményűt édemes tenni.Minden fütendő helyiségbe kell belőle de gondolom te a fürdőt és a szobát használod,tehát ezekbe érdemes vásárolni.A belmagasság ennél a berendezésnél kevésbé játszik szerepe,hiszen mint írtam,nem a levegőt fűti.
2022. nov. 28. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
0%
Internet/wifi vezetelhető elektrmos fűtés jöhet szóba. Esetleg szóba jöhet a fagymentesítő funkció, ha fagyveszély áll fenn a lakásban. FK 35
2022. nov. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
0%
FK 350 wifi készülék mindezt tudja. Ha ez drága, vagy nincs szükség,lehetőség minden funkcióra, akkor olcsóbban megoldható egyszerűbb olajradiátorral vagy villany konvektorral. De a távvezérelhetőség, időzítés szintem itt fontos szempont.
2022. nov. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
0%

Ilyet használok.

[link]

Nem kell egész szobát felfűteni vele de ha úgy állítod, hogy az irányodba fújja a hőt sokat dob a hőérzeten.

2022. nov. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!