Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Milyen elektromos fűtőegységet...

Milyen elektromos fűtőegységet ajánlanátok egy télre, csak heti 3-4 éjszakai fűtéshez?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy a nagymamám lakásában alszom heti 3-4x, amikor munka miatt fent kell lennem Budapesten. A lakás nincs korszerűsítve, a gáz be van vezetve, viszont nem szabályozható a fűtés, vagy az egész lakást fűtöm, vagy semmit. A munkakörömből kifolyólag estefelé, 10-11 után beesem a lakásba és reggel, 7 körül általában már talpon vagyok, indulok is munkába. Eddig el lehetett lenni fűtés nélkül, mostanában viszont már nagyon hideg van. Jövőre megcsinaltatom a fűtési rendszert is vagy eladom és veszek egy kisebb lakást, viszont erre a télre még kéne valami ideiglenes megoldás. Nemrég ruháztam be egy kocsira, szüleimnek sincs annyi tartaléka, így most nem tudjuk megcsinaltatni a fűtést sajnos. Tudnátok elektromos fűtőegységet ajánlani, ami befűt 1 szobát (kb 10 nm, viszont sajnos 4 m-s a belmagasság) fél-1 óra alatt, nem túl drága (mivel rövidtávon tervezek vele, nem szeretnék sokat költeni rá vagy szeretném tudni akkor hasonló értékben eladni) és megéri fűtési szempontból is? Nyilván nem lesz "ultimate olcsó, jó, meleg is" opció, hiszen akkor mindenki ezt használná, de mivel teljesen járatlan vagyok a témában, elfogadok minden tanácsot. Próbálgattam már utánaolvasni is, viszont egyrészt nem ismerem a kínálatot, másrészt vegyes véleményeket hallottam eddig, nem tudtak meggyőzni egy termék mellett sem.

2022. nov. 27. 21:28
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
0%

A ventilátoros hősugárzó nem jó? 5000Ft-ért veszel egyet, beállítod a hőmérsékletet, magát kapcsolgatja, gyorsan fűt, rögtön érzed a hőt.

Az ilyen több tízezer Ft-os termofejek meg wifis termosztátok, internetes hőfokszabályzók csak értelmetlen kütyüzések, ráadásul az áramot, gázt ugyanúgy fizetheted utána.

Amúgy meg az inverteres klima és az infrapanel a top megoldások.

2022. nov. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
51%

Tudod, hogyan működik egy termofej?


Ingrapanel, mint top megoldás?

2022. nov. 30. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
53%

21: Nincs olyan, hogy ventilátoros hősugárzó. Vagy hősugárzó, vagy ventilátoros légmelegítő. (Tudom, így van kiírva a boltokban, helytelenül...)


"értelmetlen kütyüzések" LOL


Ott a hőforrás a gáz, a villany csak a vezérléshez kell, ami minimális. És pont, hogy gázt takarít meg.


Az inverteres klímával egyetértek, a létező legjobb megoldás, még meglévő gázos fűtést is érdemes klímával kiegészíteni, és gázzal csak fagypot alatt fűteni, de akár teljes egészében is jó a klíma.


Az infrapanel bármennyire is menőnek hangzik, egy olcsó parasztvakítás jó drágán. Közönséges 40-50 vagy akár 100 éves hősugárzó is ugyanazt tudja, mert csak egy ellenállás van benne ami fűt.


Vegyük elő azt a fizikakönyvet még egyszer.

2022. nov. 30. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
21%
Az infrapanel nem is azért top mert menő fehér kockába burkolják vagy mert egy másik dimenzióból szívja el a hőt. Melegebb hőérzetet ad úgy, hogy közben nem melegíti a köztes levegőt is fölöslegesen. Elektromágneses sugárzás fejezet úgy látszik kimaradt abból a fizikakönyvből.
2022. dec. 1. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
49%

Gondolom a radiátorokon vannak torlók még ha nem is szabályozható. Szóval kizárod azokat, ahol nem akarsz fűteni. Mikor odaérsz a lakásba beindítod a kazánt, mikor elmész lekaocsolod. Nincs plusz befektetés, és úgy használod a gázkazánt, mint egy vegyes kazánt. Valószínűleg több tízezer csaladnál van még hagyományos vegyes kazán vagy kandallós fűtés, és ők is csak akkor tudnak begyújtani mikor hazaérnek.

A sima elektromos fűtest felejtsd el, kb 3x annyiba kerül mint gázzal!!!

2022. dec. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
49%

24

Az infrapanel a neve ellenére melegíti a levegőt is, sőt jobban mint egy tányéros hősugárzó.

Annyi előnye van, hogy kevésbé tűzveszélyes.

2022. dec. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!