Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Meg lehet-e élni havi nettó...

Meg lehet-e élni havi nettó 268000 Ft-os fizetésből Budapesten egyedül egyszobás albérletben?

Figyelt kérdés
Nincsenek nagy igényeim.

2023. nov. 16. 18:39
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
27 szavazat
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi az albérlet? Mennyi a rezsi? Van autó? Van hitel?
2023. nov. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szűkösen.
2023. nov. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
7%
Bőségesen.
2023. nov. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
130 + rezsi
2023. nov. 16. 19:11
 5/27 anonim ***** válasza:
0%
meg hát
2023. nov. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Sokat nem tudsz félretenni, de éhen halni sem fogsz:)
2023. nov. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
95%

Nem.


268 ezer nettó fizetésből lejön:

-130 ezer: albérlet

-40-60 ezer: rezsi (fűtés, gáz, energia, víz, internet, mobil, stb.)

-60 ezer: étel egy hónapra (2000 Ft/nap/fő)

Marad még 18-38 ezer forint, ami elmehet tisztálkodási, tisztító eszközökre, utazásra, a legvégén havonta pár ezer forintot tudsz félretenni.


Vagy inkább csak szobát bérelj, vagy közösen egy lakást mással.

2023. nov. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
94%
268 ezerből nem gazdaságos egyedül lakni. El lehet lenni, de nem perspektivikus.
2023. nov. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
72%

Kezdjük ott, hogy én 8 évvel ez előtt kezdtem 300 ezres Fizetéssel, de még akkor sem mertem belevágni önálló bérlésbe és csak szobákban gondolkodtam. Azóta meg sokat drágult minden.


Ráadásul 130 ezres albérlet rohadt sok, a fizetés fele.


130 az albérlet, 40 minimum a rezsi és akkor marad szűk 100 ezer Forint arra, hogy az ember egyen, bevásároljon, éljen. Én ha fejen állok se nagyon tudok 120-150 alá menni, pedig nem szórom a pénzt, de mindig kell valami ami nincs, elfogy, stb.


És akkor ott vagyunk, hogy ha nagy nehezen ki is jön valaki nullára, akkor sem lehet életnek nevezni azt, hogy csak dolgozik, hogy ne haljon éhen. Nem tud elmenni szórakozni, kell új ruha, telefon, bármi akkor miből vesz? Fogorvos, gyógyszerek? Bejön egy randi? Egy mozi?


És azért nem ártana ha hosszútávon is lenne perspektíva, megtakarítás.

2023. nov. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Van a családomnak egy lakása egy vidéki megyeszékhelyen (ahol most élek), de nem szeretek itt vidéken élni, még akkor sem, ha "nagy" város és Pest 50 percre van kocsival. Pesten éltem már 5 évig, 2 évig ott melóztam, feljártam. Itt 2 éve dolgozom, de nem szeretek ebben a városban élni. Semmi kultúra, nem lehet elmenni sehova, egy haverom se maradt itt... + nem akarok anyuci pici fia lenni hogy beköltözöm abba a lakásba. Nem érzem magam szabadnak. Szóval van hátországom.

Nem biztos, hogy lesz párkapcsolatom, mert epilepsziás vagyok, igaz, gyógyszert szedek rá, nincs rohamom 12 éve, gyakorlatilag kinőttem, már gyógyszert is alig szedek. Nagyon rossz magyarázkodni emiatt. Én pedig ezt nem akarom titokban tartani. Szóval be kell rendezkednem az egyedüli életre.

A lakást nem akarják eladni, se kiadni. Így ide vagyok kötve.

Később majd jobb lesz a fizum, a kétszerese, kb. 2 év múlva. 28 éves srác vagyok. Úgy érzem, még van időm családot alapítani, de itt vidéken nehéz az ismerkedés, nehéz partnert találni.

2023. nov. 16. 21:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!