Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Meg lehet-e élni havi nettó...

Meg lehet-e élni havi nettó 268000 Ft-os fizetésből Budapesten egyedül egyszobás albérletben?

Figyelt kérdés
Nincsenek nagy igényeim.

2023. nov. 16. 18:39
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
14%
Ugyan mire kéne még ennél is több pénz...?
2023. nov. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

Pesten sem könnyű ismerkedni.

De hogy is akarsz, mikor még arra sem maradna pénzed, hogy meghívj valakit valahová.

2023. nov. 17. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%
Ennyiből csak vegetálni fogsz.
2023. nov. 17. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Kapok cafetériát, évi 220 ezer Ft-ot. Az idei évről még maradni fog kb. 100 ezer. Összesen 320 ezer Ft. Hétvégente hazamegyek a szülőkhöz, tehát havonta csak 22 nap kell ebédelnem. Az ebédemet ebből tudnám finanszírozni. Egy menü kb. 1600 Ft egy kifőzdében. A reggelit vacsorát pedig a sima pénzemből fizetném.
2023. nov. 17. 08:04
 15/27 anonim ***** válasza:
22%
Bőségesen elég lesz tesó, min kell itt még gondolkozni...?
2023. nov. 17. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
70%
Kevés nagyon, az a baj ebben az országban hogy vannak akik hajlandóak ennyiért eladni magukat.
2023. nov. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

Én 300 - 320ezer nettót kapok, a lakásbérlésem rezsivel kb 142ezer, de nagyon néznem kell mire költök. Az élelmiszer, orvosi dolgok, szolgáltatások nagyon drágák, már egy üdítőt sem veszek. Rettegek az új évtől, mert biztos emelni fognak. Kb nullára jövök ki.

47/N

2023. nov. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
96%
Mekkora kretén lehet aki azt írja hogy "bőségesen":D Ennyiből éhezni fog,nem hogy megélni.
2023. nov. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
0%
Kinek mi az éhezés.
2023. nov. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

Igazatok van, valóban nem érné meg most elköltözni Pestre, de más nagyvárosokban is kb. ugyanezek a bérleti díjak vannak. Az a gond, hogy én nagyon szeretnék pesti lenni. Azt érzem, ők az elsőrangú állampolgárok ebben az országban. 5 év egyetem, majd 2 év ott dolgozás után elszoktam innen vidékről. Hiányoznak azok a magas házak, a pub-ok, a trolik, villamosok, a hegyek, a minden... Talán ott nagyobb eséllyel találok magamnak értelmiségi partnert. Itt Kecskeméten gyakorlatilag lehetetlen értelmiségi nőt találni. 25-35 év közöttiek gyakorlatilag nem élnek itt. Látom, minden 2. nő a társkeresőkön pesti. Nekik persze nem kell vidéki srác (azt hiszik, tanyán lakik aki nem pesti), még úgy se, hogy 1 órányi útra lakom...

Dolgoztam Pesten és itt Kecskeméten is, és Pesten sokkal jobb a közeg, a hangulat. Sokkal kedvesebbek, barátkozósabbak a kollégák. Itt mindenki olyan zárkózott, hogy nem tudok feloldódni. A nagyobb pénz miatt jöttem el onnan és hogy a szervezetbe biztosan felvegyenek (kevesebb a jelentkező st...). Áthelyeztethetném magam, de ahhoz el kéne költöznöm.

Itt nincsenek barátaim. Pesten él mindenki, akit valaha is megkedveltem, hiszen mindenki ott tanult tovább gimi után.

Kibírom még 1-2 évig, aztán ha már 3-assal kezdődik a fizum, megyek innen. Addig meg beköltözöm anyám lakásába. :(

2023. nov. 18. 14:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!