Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Éjszakai árammal mivel már...

Éjszakai árammal mivel már gázbojlervan az elektromos helyett, lehet használni fúrottkút szivattyút locsolásra?

Figyelt kérdés

2014. máj. 12. 08:54
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Figyelj arra, amit az 5. írt.

Nem tudod előre, mikor fogják bekapcsolni az áramot.

Nem éjszakára, hanem éjszaka és nappal is időnként bekapcsolják egy időre.

Persze, megteheted, hogy este beállítod a szórófejet, aztán majd locsol, amikor éppen lesz áram, reggelre így is meg lesz locsolva.

2014. máj. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
én most újítom fel a belső villanyhálozatot (vagyis újittatom fel) beszéltem erről villanyszerelővel meg utána is olvastam. a helyzet az hogy bármit ráköthetsz éjszakai áramra a lényeg h fixre legyen kötve. nem lehet konektor kapcsolo relé semmi. ha te ugy érzed h hajat akarsz száritani ha a hajszáríto fixre van kötve a vezérelt áramra akkor azis oké (cask ugye elég kaotikusan van vezérelt áram). Ez az egyik oldala a dolognak. Bennem az merült fel hogy milyen király lenne egy relével megoldani hogy ha van vezérelt akkor minden arrol menjen ha nincs akkor ami kell kapcsoljon a normálra. de aztán elvetettem hogy ha egyszer meglátja egy eonos ezért nem hogy megbüntet de helyszinen rá is köt a hálozatra...azért rákérdeztem a villanyszerelőnél hogy ő mit gondol(regisztrált villanyos) azt mondta h ugyen ezt nem illik meg ejnyebejnye DE ha van lakhatási engedély a házta tehát egyszer már valaki átvette a belső hálozatot akkor az áramszolgáltatonak az égegyadta semmi köze ahoz vagyis semmi joga hogy megnézze hogy mi van a belső hálozaton. ami persze táptalaja rentgeteg gány munkának is. tehát ha ő vizuálisan nem látja hogy te hogysmit kötsz az éjszakaira nem fogja tudni. márpedig csak van annyi esze az embernek hogy nem mutogat ilyet. ha minden kötél szakad és a szolgáltato észreveszi akkor se léphet be a házba(csak ha beengeded) ha te azt mondod h bocs ez magánterület akkor nem mehet be.(ezért rakják már mindenhol homlokzatra a villanyorát mert így az utcárol le tudja olvasni ha akarja és nem kell bemennie) ezek után ha az áramszolgáltato továbbra is ugy gondolja h te lopsz csalsz hazudsz akkor feljelentést tehet. a rendőrség szól és megkérdi hogy mikor mehetnének be.(ha van eszed te visszalakítasz mindent gyorsan ez kb 1-2 hét mire ez átfut) bejönnek megnézik minden ok mehet tovább az élet. de feljelenteni is csak akkor jelentenek fel ha nagyon kirivóan hülye az ember..láthatólag laknak és fogyasztanak közbe meg nulla a fogyasztás hát akkor cask megnézik de amugy nem...én nagyábol ennyit tudtam meg
2014. máj. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Kivétel nélkül hülyeséget írtatok! Igényelhetsz automata villanyórát, ami automatikusan átkapcsolja a teljes hálózatodat. Magyarországon még nem túl elterjedt, de pl Horvátországban már mindenhol ilyet használnak. Így a kérdésedre a válasz: köthetsz rá bármit, de nincs garantálva, hogy mikor fog működni, csak az, hogy napi minimum 8 órát...
2014. máj. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Én már 16 éve konnektoros megoldással üzemeltetem, az éjszakai áram ellátással működő villany bojlert. (és még a bojler is jó!)
2014. jún. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!