Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mindig a bérlő fizeti a közös...

Mindig a bérlő fizeti a közös költséget még akkor is ha ez nagyon nagy mértékben megnő egy bizonyos időszakban mondjuk egy lépcsőházfelújítás miatt?

Figyelt kérdés
Ilyenkor a lakás értékét növeli ez a beruházás. Tehát a tulajdonosnak kéne állni a költségeket, nem?

2016. jan. 20. 17:56
 1/4 anonim ***** válasza:
31%

Próbáltál megegyezni vele erről?


Nekünk mindig állandó a közös költség, és ez tartalmazza a felújítási költséget is.

Tehát ha valaki 10 évig bérelné, akkor szépen apránként kifizetné ugyanazt az összeget, mint amit most 1 összegben kérnek be a házatokban.


Felújításra azért van szükség, mert alig lakható állapotban adta el a bérlőknek a lakást az önkormányzat 15-20 éve - azért adta el! -, és mindig ami a legégetőbb probléma, hogy össze ne dőljön a ház, azt meg kell javíttatni. Szóval nem értéknövelésről van szó, hanem állagmegőrzésről.

2016. jan. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Állagmegőrzés, felújítás, ezt éppen bárminek nevezzük

nem a bérlő amortizálta le 25-30 év alatt.

Mindenképpen úgy korrekt, ha a tulajdonos vállalja magára.


(Lehet, h. a tulaj sem régóta vette, nem is ő koptatta eddig, de a vételárnál bizonyára alkudott miatta.

Általában benyelik a bérlők, de a társasház felújítási alapjához és pl.: a ház közös biztosításhoz semmi köze.

A közös költség ezen összetevőit sohasem korrekt a bérlővel fizettetni.)

2016. jan. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A közös képviselettől meg lehet érdeklődni, hogy a közös költség pontosan milyen részekből tevődik össze és azok külön-külön mekkora összegűek.

Például a társasház takarítása, közös képviselet "munkadíja", hulladékszállítás, felújítási alap, távfelügyelet díja ... stb.


Normál esetben ezek közül a takarítás és a hulladékszállítás árát, meg a lakás használatával felmerülő más közüzem (pl. táv- v. házfűtéshez kapcsolódóakat) költségét kérheti el a bérbeadó indokoltan.

A felújítási alap összegét viszont egyáltalán, de még a képviseleti díjat sem 'elegáns' a bérlőitől bekasszíroznia. Szerintem.

2016. jan. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Normálisabb bérbeadó átvállalja az egyéb költséges részt. Ahol gyanúsan sok a közös költség, ott általában vagy hitelt törlesztenek vagy önrészre gyűjtenek, a lakás állapota meg bele van kalkulálva a bérleti díjba alapvetően...

A magyar valóságban persze sokan ostobán állnak hozzá és mindent ki akarnak fizettetni a bérlővel. Meg kell beszélni vele, a normálisabb megérti, a többi csak le akar húzni ezzel is. (Nekem volt egy olyan főbérlőm, aki úgy gondolta, a nyílászárók cseréjét én fizessem (millió körüli összeg), mert nekem lesz kisebb a rezsim és az én érdekem... nem tudom a következő lakót be tudta-e palizni, mi inkább költöztünk. :D)

2016. jan. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!