Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mennyi pénzt kérjek az egyetem...

Mennyi pénzt kérjek az egyetemre? Kb. mennyi elég?

Figyelt kérdés

Anya fizeti az albérletet és a számlákat, ez kb.150 ezer.

Mondta, hogy a költőpénzt kérjem apától. De nem tudom, hogy mennyit... Bárkit kérdezek, azt mondják, hogy változó, mennyit költenek. Függ attól, hogy mennek-e vásárolni, vagy bulizni, esetleg csak otthon vannak.

De apa a számlámra utalja majd minden hónap elején és azt kéne beosztanom. Viszont még sosem kellett így és általában elég hamar elköltöm a pénzt, ami nálam van.


Havi 80-ra gondoltam, aztán majd meglátom, hogy osztom be. Ez szerintetek elég?


Fix költségek:

-5 hetente fodrász:11.000 ft

-3 hetente manikűrös, kozmetikus: 3-3 ezer ft

-naponta ebéd valahol: 2-3 ezer ft, vagy olcsóbb, ha menüt eszek valahol


2016. aug. 17. 11:46
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
85%

Fix költségek... Az agyam eldobom.

Nem mindegy, mennyit kérsz, ha apuci-anyuci úgyis kipótolja, ha sikeresen elverted?

2016. aug. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
97%
Szörnyű ez az élet, amikor szorít a gyémántcipő :(
2016. aug. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:

Miért, hogy nevezzem?

Ez a nevük, mert ezek ott lesznek minden hónapban, még akkor is, hogyha egész nap a jegyzetek felett ülök majd.


Ha kötözködni szeretnél, azt ne itt tedd, mert tényleg kíváncsi vagyok arra, hogy mások mennyit kapnak. Hiába kérdeztem meg a barátaimat, barátnőimet, normális választ nem tudtak adni, csak azt, hogy "éppen mennyit".


Nem hinném, hogy annyira nagy luxus lenne ez...

2016. aug. 17. 11:51
 4/37 anonim ***** válasza:
100%

Ez havi 230... két minimálbéres család kevesebből él, te meg itt nyígsz, hogy el fogod költeni.

MEnj, dolgozz, ne aputól kérj (tudom, orvosira mész, mind arra mennek, akik itt kérdeznek, az mellett meg nem lehet dolgozni).

Mondjuk értelmes egyetemista, aki 19-20 évesen kamasznak tartja magát.

2016. aug. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
97%

Ez trollkérdés lesz, mert ilyen állat márpedig nincs!


Ha mégis, akkor ez az az eset, amikor a sok családi kapcsolatos válaszolónak igaza lenne: utcára hajítani az ilyen kölköt, és élj meg szivi, ahogy tudsz. A saját érdekében, mert így éhen fog dögleni egy-két év múlva.

2016. aug. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:

Igen, mert nem akarom, hogy azt gondolják, hogy nem tudom beosztani a pénzemet. De még sosem éltem egyedül, a legtöbb idő, amit úgy töltöttem, hogy nem volt itthon anya, az 3 nap volt.


"MEnj, dolgozz, ne aputól kérj "

Érettségivel mégis hogy dolgozzak egyetem mellett? :)

Attól, mert más erre kényszerül, nekem nem kell. Anyáék is megmondták, hogy nem fogok dolgozni, amíg tanulok.

2016. aug. 17. 11:54
 7/37 anonim válasza:
100%
Most viccelsz? Máshol ennyiből él meg egy család. A barátaid azért nem mondanak semmit, mert esetleg ők dolgoznak meg a pénzért vagy közel sem kapnak annyit mint te. Milyen fodrász az 11 ezerért? Talán meg kellene húzd a dolgokat, mert miután nem fognak pénzelni, nagyon nehéz lesz.
2016. aug. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:

De amúgy nem kötelező ám válaszolni! Szóval ha csak piszkálni tudtok, akkor ne is írjatok, mert

1. lepereg rólam

2. nem igazán érdekel, hogy IDEGENEK mennyire gondolnak kamunak, vagy elkényeztetettnek.


Szerintem ez egyáltalán nem a "luxus" kategória, hiszen nem a Váci utcán fogom költeni ezt a pénzt.

2016. aug. 17. 11:55
 9/37 anonim válasza:
100%
Egyedül élsz egy albérletbe??? Vagy mi a fsz kerül 150ezerbe??
2016. aug. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:

" Milyen fodrász az 11 ezerért?"

2 éves korom óta hozzá járok.

Mosás-hajfestés-szárítás, néha vágás, hajkezelés, bár az plusz pénz.

2016. aug. 17. 11:56
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!