Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mennyi pénzt kérjek az egyetem...

Mennyi pénzt kérjek az egyetemre? Kb. mennyi elég?

Figyelt kérdés

Anya fizeti az albérletet és a számlákat, ez kb.150 ezer.

Mondta, hogy a költőpénzt kérjem apától. De nem tudom, hogy mennyit... Bárkit kérdezek, azt mondják, hogy változó, mennyit költenek. Függ attól, hogy mennek-e vásárolni, vagy bulizni, esetleg csak otthon vannak.

De apa a számlámra utalja majd minden hónap elején és azt kéne beosztanom. Viszont még sosem kellett így és általában elég hamar elköltöm a pénzt, ami nálam van.


Havi 80-ra gondoltam, aztán majd meglátom, hogy osztom be. Ez szerintetek elég?


Fix költségek:

-5 hetente fodrász:11.000 ft

-3 hetente manikűrös, kozmetikus: 3-3 ezer ft

-naponta ebéd valahol: 2-3 ezer ft, vagy olcsóbb, ha menüt eszek valahol


2016. aug. 17. 11:46
1 2 3 4
 21/37 A kérdező kommentje:
Kétlem, hogy megkapnám. :D
2016. aug. 17. 12:16
 22/37 anonim válasza:
100%

"Naponta ebéd 2-3 ezer"

Reggeli, vacsora? Arra is kell gondolni. El kell majd menni bevásárolni néhány naponta. Mosószer, mosogatószer, takarítószerek. Vagy bejárónőd lesz?

Ruházkodás? Vagy arra külön kapsz pénzt?

Ha ilyen igényeid vannak, egy másik 150 tuti el fog menni. De még azt sem biztos, hogy elég lesz.


Amúgy meg hihetetlen, hogy egyeseknek ez a legnagyobb problémájuk...

Azért csak gondolj bele egyetlen percre, hogy ezerszámra élnek olyan családok, 1-2 gyerekkel, akiknek összesen nincs annyi jövedelme, mint amit te anyucitól kapsz...

És ez egyszer vissza fog ütni, amikor majd tényleg meg kell állnod a saját lábadon.

2016. aug. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, ha ennyire kiskirálynő vagy, és meg is tehetitek, akkor perszekérd a 80-at. Ha nekem lett volna nyolcvanam egyetemistaként, összefostam volna magam a boldogságtól. 2-3000 naponta kajára? Hetente ettem ennyiből, bakker! Jaaa, hogy én főztem, amikor csak lehetett? Meg vittem otthonról a tonna kaját? Nem voltál te még igazán éhes ezzel a hűtött kaját nem eszek dologgal...
2016. aug. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 A kérdező kommentje:

"Reggeli, vacsora?"

Reggelizni általában nem szoktam, mert folyton késésben vagyok, maximum egy kávét iszom. De ha van időm, akkor általában vagy péksütizek, vagy marad a müzli-joghurt kombó.

Nem lesz bejárónőm, de a nagyobb bevásárlásokat majd anyával intézzük.


A vásárlós, rendelős pénzem külön van.



Én elhiszem, hogy vannak ennél nagyobb problémák a világon, nekem sem ez a legnagyobb gondom. De ne én érezzem már magam rosszul azért, mert nem a létminimum szintjén élünk és nem arról kell kérdést kiírnom, hogy havi 40 ezerből hogyan éljek meg.

Azért tanulok és alapozom meg a jövőmet most és a következő években, hogy ne kelljen 30 évesen is a szüleimtől elvárnom a támogatást.

2016. aug. 17. 12:28
 25/37 anonim ***** válasza:
96%

Talán nem kellene rosszul érezned magad, de ha kevésbé tenyérbemászó stílusban adtad volna elő a mondókádat, akkor nem utálna most mindenki :)

Meg nem azért, de 18 évesen egy ilyet kiszámolni nem kellene olyan megerőltető feladatnak lenni.

Kaja napi 4000, akkor az 120 000.

Ruhákra van külön.

Tisztítószerek mondjuk havi 2000 átlagosan, mikor több, mikor kevesebb.

Kozmetikumok: ezt sem tudhatjuk, mert ha te csak kézmeleg Vichy termékeket vagy hajlandó használni, akkor akár több tízezer forint is lehet havonta, míg ha beéred saját márkás termékekkel, akkor pár száz.

A bulizást pedig végképp te tudod. Lehet olyan helyre menni, ahol egy üveg pezsgő 50 000-be kerül, meg olyanra is, ahol 2000-be.

Ezeket mi ugyan honnan tudnánk? Ilyen infók nélkül ez a k3rdés nettó dicsekvés.

2016. aug. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
97%
Melyik egyetemre mész? Van egy ismim ugyanilyen elcseszett elkényeztetett fruska mint te vagy. Barinők lehetnétek
2016. aug. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim válasza:
90%

Havi 30-35 ezerből "élek": ebben benne van a kaja, bérleteim (MÁV és BKK), 3 havonta kontaktlencse folyadékkal együtt, párommal közös programok.

De nyugi: nekem is van olyan csoporttársam, aki 70 ezret kap havonta zsebpénznek és nem tudja beosztani.

Üdvözlettel: egy harmadéves egyetemista.

2016. aug. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
100%

Látszik, hogy nagyon gyerekes vagy még. De persze nyilván más lesz, ha majd a saját kereseted kell beosztani, és nem a szüleidet lehúzni. Egyetem mellett érettségivel simàn tudsz diákmunkázni, később az önéletrajzodban is jól fog mutatni, hogy van némi munkatapasztalatod.

Napi 2-3000 ft kajára rengeteg, ennek a töredékéből főzhetsz magadra. Egy adagot is megfőzhetsz, és akkor hűtőbe se kell tenni.

2016. aug. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
88%
én válaszolok, mennyit kaptam: semennyit. Otthon lakhattam és etettek, illetve ha be akartam ülni valahova, azt fizettem magamnak, ahogy a fodrászt, félévente 3000-ért vagy egy mozit. Kaptam szociális és tanulmányi ösztöndíjat, ez havi 25-30e ft volt, változó. Szóval, ha apukádtól csak a költőpénzt kéred, az nálam ez a 25-30e ft volt. És elég volt, tudtam eltenni belőle, sőt, még szülinapi, karácsonyi ajándékot is venni...
2016. aug. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
51%
és biztos turizmusra jár a kis szívem és meg fog szakadni :)
2016. aug. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!