Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mennyi pénzt kérjek az egyetem...

Mennyi pénzt kérjek az egyetemre? Kb. mennyi elég?

Figyelt kérdés

Anya fizeti az albérletet és a számlákat, ez kb.150 ezer.

Mondta, hogy a költőpénzt kérjem apától. De nem tudom, hogy mennyit... Bárkit kérdezek, azt mondják, hogy változó, mennyit költenek. Függ attól, hogy mennek-e vásárolni, vagy bulizni, esetleg csak otthon vannak.

De apa a számlámra utalja majd minden hónap elején és azt kéne beosztanom. Viszont még sosem kellett így és általában elég hamar elköltöm a pénzt, ami nálam van.


Havi 80-ra gondoltam, aztán majd meglátom, hogy osztom be. Ez szerintetek elég?


Fix költségek:

-5 hetente fodrász:11.000 ft

-3 hetente manikűrös, kozmetikus: 3-3 ezer ft

-naponta ebéd valahol: 2-3 ezer ft, vagy olcsóbb, ha menüt eszek valahol


2016. aug. 17. 11:46
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
97%

Én nem húzlak le, azzal nekem nem lesz jobb. :D

Csak pár kérdés, tanàcs!

-olcsóbb albi?

-apud szó nélkül finanszírozza, ha magasabb összeget mondasz?

-mi van ha vàratlan kiadásod van?

-gondolkodtál megtakarítàson?

-mi lesz ha valami miatt nem tudják tovább finanszírozni?


Ne felejtsd el, hogy magàra az egyetemre is megy el pénz.(jegyzet, nyomtatàs, könyv...)

Én a helyedben magasabb összeget kérnék, mint amit kiszámolok és a fennmaradó összeget eltenném megtakarításba.

Meg meg kell tanulnod bánni a pénzzel,mery ha végzel, nem hiszem h olyan melód lesz pláne rögtön, hogy ugyanezt a színvonalat fentartsd.


Nekem 70eFt volt a költõpénzem, ez árvaellátásból és ilyen-olyan ösztöndíjból, támogatásból jött össze. Ebbõl fizettem a kolit, bérletet, ruházkodást, jegyzetet, szórakozást, kaját és még spóroltam is. Jól jött a spórolt pénz, mert ebbõl temettem el apámat is a fõsuli alatt.....na utána a rezsit és minden mást is ebbõl az összegbõl kellett állnom. Még jó hogy megtanultam bánni a pénzzel, mert nagyon nagy bajban lettem volna. Ne feledd, sajnos akármi közbejöhet!

2016. aug. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
Nem hiszem el, hogy még mindig van itt olyan, aki bedől neked xd ez már kb a tízezredik kérdésed
2016. aug. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim válasza:

Fixen havonta 11 haj, 6 korom es kozmetikus, plusz a napi 300 kaja osszesen 77 ezer. Emelle meg kell neked reggeli es vacsora. Itt nem tudom mit eszel, jo-e a felvagottas kenyer vagy sali es csirke kell. :D Ezt te tudod kikalkulalni.


Bulizni mesz mondjuk heti 1x, de be is rugsz ahogy illik, az egy 5bol megvan.


Fenymasolas meg ilyesmi 2-3 ezer forint.


Latom, hogy hogyan eltek, ezert szamoljuk, hogy vasarolni is mesz havonta, de csak aprosagokat, ez 20-30 ezer.


Ezen felul mozi/szinhaz/fogalmam sincs havi 10.


Nekem ez 130.000-ra jott ki. Aztan ezen lehet am faragni, pl menus ebeddel, olcso reggelivel stb. Bar ha a penztarcatoknak nem gond, akkor ez nyugodt szivvel maradhat.


Ja es kocsi/berlet ha kell.

2016. aug. 18. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim válasza:
Tényleg autód nincs?? Anya nem vett még,hogy tankolhasson heti 12 ezret bele??
2016. aug. 18. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim válasza:
0%

Ne törődj velük kérdező,itt a 90% két forintot ér kb.

Igényeik kimerül a felvágott parizerben és a fehér kenyérben.


Kaja napi 2-3000 ami azt jelenti,hogy 90.000Ft egy étel,én azonabn javaslom,hogy főzz magadra inkább finomabb is,egészségersebb is és olcsóbb is,én nekem a napi kajám 2000Ft de nekem a hobbim a testépítés amit komolyan veszek.

Ez kb olyan 150.000 lenne így neked,kb.


Én üzletelnék a helyedbe kérj 80.000 és mellette diákmelózzál és aludj kevesebbet sokkal,bírni fogod hidd el,én is ezt tettem és teszem is most is,napi 5-6 óra alvással elvagyok,sikeres emberek korán kelnek,nem kell annyit aludni,plusz tanulnod is kell.

2016. aug. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim válasza:
51%
Elkényeztetett ribi, több ezer család összesen havi 150 ezer forintból él meg több gyerekkel, te meg itt vered a nyáladat, na takarodj... :D
2016. aug. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
Mit csinál a kozmetikusod 3.000 forintért?
2016. aug. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!