Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Ti min tudtok sporolni?

Ti min tudtok sporolni?

Figyelt kérdés
Azoktol kerdezem inkabb akik hozzank hasonloan havi 200 ezer korul keresnek egyutt, hogy Ti mennyit koltottok havonta? Min sporoltok?

2016. aug. 24. 19:32
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
43%
előre tervezés, megírod azt, h kajára a hónapban 10 e-t költesz, rezsire ami kell, tisztító-mosó sz. 5 e, ruhára 15- e és így tovább :D
2016. aug. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
82%

10e kajára?

Napi egy ezres/fő kell, hogy elkerüld a minőségi éhezést.



Én led izzókra cserélem a régieket amint kiégnek, már így is jelentősen csökkent az áramdíj

Vettem pár konnektoros kapcsoló órát ami estére meg mikor dolgozok lekapcsolja a cuccokat(tv, router stb)


Pohárral mosok fogat, nem folyóvízzel


Nem fogyasztás arányában fizetjük a gázt(panel), így télen odarakok 1-2 nagy lábas vizet ami estére felfő, beviszem a szobámba ezzel segítve a fűtést


Nem vagy sokára romlandó ételekből mikor akciós rengeteget veszek. pl múltkor 140ft volt egy csomag tészta, vettem vagy 30 db-ot. 2 évig jó, addig megesszük

2016. aug. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Nézed az akciókat, szezonális zöldségekből amikor kezd menni le az ára, bevásárolsz, és lefagyasztod. Kaját írni előre, akciós újságok buherászva, jól kombinálhatóakat. Pl. egyik nap sertés pöri, abból akár 1-2 nap múlva tudsz főzni egy gulyáslevest. Mindig bevásárló kistával menni vásárolni, és attól nem eltérni! Ne menjetek éhesen se vásárolni! Mert olyat is megvesz az ember, amire semmi szüksége. Mindig mérlegeljetek, h valóban szükségetek van e az adott dologra amit meg akartok venni. Én így nagyon sok pénzt spóroltam meg, hogy vissza tettem valamit a polcra, mert rájöttem hogy nincs rá szükségem. Vízben ketten is lefürödhettek, de még jobb ha rövid tusolásokat iktattok be. Mosógép csak teli menjen, ahol nem vagytok, ne menjen feleslegesen a villany, meg semmilyen áramzabáló. Égők energiatakarékosak legyenek, és pl. a 100as helyett csak 60asat tegyetek be. Főzésnél, amíg fel nem forr az étel, lefedve, utána is lefedve főjön, de utána ha leveszed tartalékra, ugyanannyi idő alatt fő meg, mint nagy gázon, csak kevesebb energiát használsz. Fűtésen is lehet, de nem tudom mivel fűtötök :) Hirtelen ennyi jutott eszembe.
2016. aug. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Sokmindenen lehet. Például alapból nem vettem autót, mert az autó a legnagyobb pénztemető. Sőt, továbbmentem, még tömegközlekedésre se költök (csak ha nagyon muszáj), és kerékpárral járok, az ingyé' van.

Aztán, nem élek alkohollal se, így máris megspóroltam többezer forintot megint.

Ruhákból és elektronikus cuccokból olyanokat vettem amik tartósak és strapabíróak. Lehet, hogy nem tudnak olyan sokat,és nem lehet rongyrázni se velük, viszont ötször annyi ideig bírják, mint egy mindenttudó kütyü vagy egy divatos ruha. A málhamellényem konkrétan 15 évig bírta, az Acer laptopom jövőre lesz 9 éves. Na mifelénk ezt hívják minőségnek.

2016. aug. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Igazabol az is erdekel hogy ti mennyit koltotok? Mi atlagban havi 200 ezret keresunk, ebbol 40 a rezsi es 80 korul a tobbi egyeb. Atlagban havi 120-150 korul koltunk ami nagyon sok szerintem. Pedig mindig az akciosakat veszem es ha megeri akkor abbol is tobbet.
2016. aug. 24. 20:00
 6/20 anonim ***** válasza:
Havonta kétszer nagybevásárlás. A tartós dolgokból ( liszt, cukor, tej, rizs tészták, zsír stb) két heti adag. Amikor akciós a hús, akkor veszek egy egész tarját. Otthon kicsontozom és lefagyasztom adagokban. A többi húst is így. Főzni mindig több adagot főzök, és azt is lefagyasztom. Egy héten csak kétszer-háromszor kell főzni. Kenyeret otthon sütök a sütőben. De egyszerre sütök nagyobb adag muffint, buktát stb. és azt is lefagyasztom. De szoktam kelt tésztába csavarva sütni virslit, azt is lefagyasztom, teával kitűnő vacsora.
2016. aug. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
2-es csak példaként írtam :)
2016. aug. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
82%

# 2


Gondolom azzal tisztában vagy, hogy takarmánytésztát vettél átcsomagolva (olcsó multis trükk).


És azzal is hogy a módszereiddel filléreket, vagy még annyit sem spórolsz.


Jófogáson, startaprón mégolcsóbb a 10 kilós gyüjtőcsomagolás, csak írd be, hogy takarmány tészta...

2016. aug. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
2016. aug. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
69%

Rengeteg pénzt megtudsz kuponokkal, kártyával spórolni.

Meg állj rá a saját márkás termékekre, értem én a tusfürdő, sampon, balzsam, mosópor, mosogatószer(ha van géped tabletta), tisztítószerek...

Töredékért megkapod őket, és néha jobb minőségű, mint a drága.

Több éve már isana-s tusfürdővel fürdünk(rossmann), tandil(aldi) mosóporral mosunk, blink(müller) mosogatószerrel mosogatunk :) és a lidl-s w5 termékek isteniek :D én még öblítőből nem álltam át, de ma szaglásztam egy nagyon jó illatú blink öblítőt(vettem is belőle) :D

2016. aug. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!