Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » 10 emeleset panelházban...

10 emeleset panelházban lakom, távhő van bevezetve. Sajnos hiába nem fűtök, havi 10 ezrer biztos van a számla. Távleolvasós. Ennyi lenne a karbantartási díj? Mert ez borzalmas. Saját lakás, és nem értem ha nem használom miért kéne fizetne érte :S

Figyelt kérdés
2017. ápr. 21. 19:01
1 2 3 4 5
 11/42 A kérdező kommentje:

"Ha gondot jelent neked a társasházi élet és a társasházi költségek akkor költözz családi házba..."


KÖZÖSKÖLTSÉG. A nevében benne foglal mindent... idáig mindig bezizettem. Amúgy meg senki nem vagy te nekem hogy megmond hogy hova költözzek és mikor. Megtehetném, mivel a lakásom nagyon szépen ér most... de NEM FOGOM és ez az én dontésem. ha nem tudsz segíteni, inkább ne írj. Ha kötekedni akarsz, menj a barátaidhoz és arcoskodj velük.

2017. ápr. 21. 19:37
 12/42 A kérdező kommentje:
bezizettem = Befizettem.
2017. ápr. 21. 19:37
 13/42 anonim ***** válasza:
100%
igen ennyi amikor beköltöztél ennek miért nem néztél utána most már hiába hisztizel
2017. ápr. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 A kérdező kommentje:
Nem hisztizem, csupán ugyan abban a leugató stílusban válaszolok bizonyos embereknek, ahogy engem szólítottak meg. Én kiutat, illetve megoldást keresek a problémára. Eddig a 2. kommentáló javaslata volt az egyetlen használható válasz, a többi mind személyeskedés volt, amiből nem kérek. Írtam is hogy az édes anyukájukkal vagy a barátaikkal beszéljenek így.
2017. ápr. 21. 19:54
 15/42 anonim ***** válasza:
100%
10 éve még nem volt távleolvasó hanem mindenki ugyanannyit fizetett, kérdező mi lett volna veled azokban az időkben? :D
2017. ápr. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
100%

A közös költségben nincs benne a fűtési díj.

Olyanok a törvények, hogy nem lehet benne, pedig sok helyen ki lehetne számlázni (pl. ahol nincs egyéni mérés). De te a szolgáltatóddal szerződsz, nincs benne közvetítő.


Csak a háznak azok a költségei lehetnek benne, amelyek nem oszthatók szét egyénileg (pl. a közös helységek fűtése is ilyen).


Kérdezd meg a Főtávot, hogyan lehet hivatalosan kikapcsoltatni a fűtőtestet.


Ami meg a szomszéd zenéjét illeti: ha bemész egy vendéglőbe, ahol zene is szól, akkor azért is fogsz fizetni. Ilyen most a társasházadban a fűtés is, sőt: a közös költségben van még pl. áram- és vízfogyasztás is, ami a ház üzemeltetéséhez kell.

2017. ápr. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
100%
Tudtad hogy távhő van a panelokban akkor mi a ráknak panelt vettél?
2017. ápr. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:

"mi lett volna veled azokban az időkben?"

Már akkor is le lehetett kapcsoltatni a fűtést, csak akkor még államilag támogatott volt, és sokkal olcsóbb. Minden más fűtési módszer sokkal drágább volt.

2017. ápr. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 A kérdező kommentje:

"Ami meg a szomszéd zenéjét illeti: ha bemész egy vendéglőbe, ahol zene is szól, akkor azért is fogsz fizetni. Ilyen most a társasházadban a fűtés is, sőt: a közös költségben van még pl. áram- és vízfogyasztás is, ami a ház üzemeltetéséhez kell."


Oda szándékosan megyek be, a mellettem parkoló autó az én akaratomon kívül nyomatja a zenét... Tehát ha étterembe megyek, nyilván igénybe veszem a szolgáltatást, hisz azért mentem be oda. De ha a zenét az utcáról hallgatom, mondjuk az étteremmel szemben lévő padról, akkor senkinek nincs joga rajtam számonkérni a "használati díjat".... Amúgy a közös költségben a ház takarítása és a közös helységek, folyosók fűtése igen is benne van. Más nincs benne.

2017. ápr. 21. 20:14
 20/42 anonim ***** válasza:
100%
Arra azonban készülj fel, hogy ha a körbeszomszédjaid fűtésszámlája a leszerelésed után megnő, akkor joggal perelhetnek, hogy önkényesen megváltoztartad az épület addigi hőtechnikai tulajdonságait.
2017. ápr. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!