Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » 10 emeleset panelházban...

10 emeleset panelházban lakom, távhő van bevezetve. Sajnos hiába nem fűtök, havi 10 ezrer biztos van a számla. Távleolvasós. Ennyi lenne a karbantartási díj? Mert ez borzalmas. Saját lakás, és nem értem ha nem használom miért kéne fizetne érte :S

Figyelt kérdés
2017. ápr. 21. 19:01
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
100%
De azért a szomszéd hője jöhet, különben 5-10 fok lenne a lakásban, nem magától melegszik fel.
2017. ápr. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 Bence_ ***** válasza:
100%

Házadba bemegy x mennyiségű hő. Ezt közösen fizetitek. Részesülsz is belőle ezért fizetsz te is.

Ha egyedül szeretnél rendelkezni egy ház hőigényéről akkor az legyen saját tulajdonodban.

2017. ápr. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
100%

Megsértődtél a "panel proli" kifejezésen. Az a baj, hogy nem a panellal van a baj, mint ahogy hiszed. A panellal semmi gond, csak azokkal a szarrágókkal akik benne laknak!

Képtelen vagy felfogni, hogy igenis a szomszédaid fűtik fel a lakásodat akkor is ha te lezárod a fűtőtesteket. A költségmegosztó ezt a meleget méri, és ezzel tulajdonképpen hozzájárulsz a többiek számlájához, hiszen tőlük "kapod" a meleget.

Ha a lakásod önállóan állna a puszta közepén, akkor megfagynál de nem kellene a költségmegosztó szerint fizetned. Nem olyan bonyolult dolog ez, hogy 70 feletti IQ-val ne lehetne megérteni.

2017. ápr. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 A kérdező kommentje:
Amúgy ki fogom köttetni a radiátorokat. LEHETSÉGES. Nem fogok feleslegesen fizetni. ennyi.
2017. ápr. 22. 11:30
 25/42 Bence_ ***** válasza:
100%

Ha ezt hagyja a házszabály akkor avval gond van.

Ez olyan mint a közteherviselés! :)

2017. ápr. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
100%
Sosem értettem akik nem tudnak közösségben élni azok miért költöznek egy olyan házba ahol 50-100 lakás is van?
2017. ápr. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
100%

Hagyja.

Attól még fizetsz, mert a szomszédok továbbra is fűtenek.

Csak 1/3 lesz a számlád (a teljes díjhoz képest, tehát nem a mostani harmada).

Meg persze nincsen leolvasási díj.

2017. ápr. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
31%

Én se fűtök

Nem távhő, hanem egyedi fűtés van a társasházban

Eleinte nem volt pénzem fűteni, meg tönkre ment a kályha, azóta meg pénzem lenne rá, de megszoktam, hogy 17-19 fok van télen, nem mellesleg csak aludni járok haza, nem fogok vagyonokat fizetni, csak, hogy pár fokkal melegebb legyen, amiben én konkrétan aludni se tudok már.


Nem mellesleg, ha a barom szomszédok állandóan leszavazzák, hogy megcsináltassuk végre a szigetelést és nyílászárócserét, akkor fütsék csak az én lakásom is

2017. ápr. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
A melegvíz amivel fürdesz,mosogatsz szerinted honnan jön? UGYANONNAN. Ergo fizetni kell valamennyit.Hiába szereled le a radiátorokat akkor is jön a számla, mert a központi fűtésről jogilag NEM TUDSZ LEMONDANI! Kérdezz rá a távfűtőműveknél mielőtt leszerelteted.
2017. ápr. 23. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 A kérdező kommentje:

"A melegvíz amivel fürdesz,mosogatsz szerinted honnan jön? "


van neki külön leolvasó órája....

2017. ápr. 23. 12:07
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!