Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » 10 emeleset panelházban...

10 emeleset panelházban lakom, távhő van bevezetve. Sajnos hiába nem fűtök, havi 10 ezrer biztos van a számla. Távleolvasós. Ennyi lenne a karbantartási díj? Mert ez borzalmas. Saját lakás, és nem értem ha nem használom miért kéne fizetne érte :S

Figyelt kérdés
2017. ápr. 21. 19:01
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:

A meleg vízre külön van vízdíj, és vízmelegítési díj is, viszont tényleg a vízóra alapján megy, nem érinti a fűtést.

Csak annyiban, hogy ezt is a fűtőmű számlázza.

2017. ápr. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:

"Oda szándékosan megyek be, a mellettem parkoló autó az én akaratomon kívül nyomatja a zenét... Tehát ha étterembe megyek, nyilván igénybe veszem a szolgáltatást, hisz azért mentem be oda. De ha a zenét az utcáról hallgatom, mondjuk az étteremmel szemben lévő padról, akkor senkinek nincs joga rajtam számonkérni a "használati díjat""


Pontosan így van ahogy mondod, kedves kérdező. De te nem parkolóban laksz a leírásod szerint, hanem egy panelépületben, ahol laknak még rajtad kívül mások is. Ha már a hasonlatodnál tartunk, azért tényleg nem kell fizetned semmit, ha az utcáról fűtik a lakásodat (pl. a nap besüt az ablakon), mint ahogyan az utcáról behallatszó zenéért sem kell fizetned. Viszont a fűtésért ugyanúgy fizetned kell egy közösségi lakótérben, mint a zenéért egy étteremben. Elvégre igénybe veszed a szolgáltatást, mert meleg van a lakásodban.

Ahogy írtad, nem mégy olyan étterembe, ahol zene szól mert fizetni kell érte. De akkor meg miért mentél lakni egy olyan közösségi lakótérbe, ahol fűtés van? A fűtésért is fizetni kell, ezt eddig nem tudtad?

2017. ápr. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
Még visszatérve a hasonlatodra, ez majdnem tökbe olyan, mintha bemennél a zenés étterembe, de bedugod a füled hogy ne halld a zenét, és erre hivatkozva mondanád, hogy neked olcsóbban hozzák ki a kaját, mert nem akarsz fizetni a zenéért, mivel úgysem hallod. Hát ez így nem működik.
2017. ápr. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 A kérdező kommentje:

"Még visszatérve a hasonlatodra, ez majdnem tökbe olyan, mintha bemennél a zenés étterembe, de bedugod a füled hogy ne halld a zenét, és erre hivatkozva mondanád, hogy neked olcsóbban hozzák ki a kaját, mert nem akarsz fizetni a zenéért, mivel úgysem hallod. Hát ez így nem működik.

"


Majd ha a szomszédom lakásába megyek be, ez majd akkor állja meg a helyét.

2017. ápr. 23. 16:35
 35/42 anonim ***** válasza:
Majd, ha leszigeteled a belső falaidat, padlót, mennyezetet 20 cm-es hőszigetelővel, akkor mondhatod ezt. Addig meg nem.
2017. ápr. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:

"Majd ha a szomszédom lakásába megyek be, ez majd akkor állja meg a helyét."


Ez akkor állná meg a helyét, ha a te lakásod nem kapna fűtést oldalról, alulról és felülről a szomszédaidtól. Így hőügyileg konkrétan benn vagy más lakásában is, mert mindannyian egy nagy közös hőmérsékleti gócban laktok.

2017. ápr. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 A kérdező kommentje:
akaratomon kívül. így szerintem nem jogoos hog tőlem kérnek pénzt. nos, de mivel ebben úgy sem tudunk megállapodni, jobb ha békén hagyjuk egymást. én holnap bemegyek a művekbe, leszereltetem a radiátort, és akkor elvileg szinnte semmit nem kell fizetni. te pedig nyugdtan szídhatsz hogy milyen közösségbe nem illő valami vagyok, hát kérlek, én nekem nem ez a közösségem, ide csak hazajövök aludni, semmi közöm a többi szomszédhoz. szia.
2017. ápr. 23. 20:03
 38/42 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy le tudod szereltetni, ha olyan a rendszet, akkor még lezáratni se tudod
2017. ápr. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 A kérdező kommentje:
nem olyan a rendszer, ebben biztos vagyok :)
2017. ápr. 23. 21:44
 40/42 anonim ***** válasza:

Ha nem lehet lezáratni, akkor is megcsinálják úgy, hogy egy szál cső marad, és az 1/3 pénzt kérik el ezután. Drasztikus megoldás, de hatásos.

A ház fűtését pedig mérik, ezért ha sokan megcsináltatják ezt, akkor csökkenni fog a felhasznált hő, így a díj is.

2017. ápr. 25. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!