Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Konvektorral fűtünk egy 1,5...

Konvektorral fűtünk egy 1,5 szoba, konyha, fürdő és spájzból álló lakást. A konvektort az első este és nappal teljesen feltekerve, azután az őrlángnál kicsivel feljebb tekerve használtuk. Reális ennyi elfogyasztott gáz?

Figyelt kérdés
November 9-től lakunk itt, eddig majdnem 200m3 gáz fogyott. Nincs bent nagyon meleg, pólóban fázok. A konvektor egy helyen megy, többnyire délutántól reggelig megy csak őrlángnál kissé feljebb tekerve. A víz is gázzal melegszik, de csak 3 fürdünk. Két gyerek, egy felnőtt, ez összessen hajmosós-mindenünketrendbetevősnap esetén is maximum 30 perc, amikor közepes lánggal melegít az a valami, amúgy őrláng ég. A mosogatáshoz hideg víz megy, mert nem akar a konyhában megnyitott csapnál felkapcsolni a gáz (vagy fürdéskor mosogatok el). Tehát 20-22 nap alatt 200m3 gáz reális?? Ez hogy lehet?? Mi lesz, ha kinn minuszok lesznek? (-20 pl)

2017. nov. 28. 22:34
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

A számok már nem látszanak, így hallásra tekerem. picit "sziszeg" szóval kb. eggyel lehet feljebb az őrlángnál.

két konvektor van, egy nagyobb a nagyobb szobában, egy kicsi a kisszobában. a kicsi nem megy, nincs rajta szikráztató vagy mi a neve, nem tudom hogyan kell bekapcsolni.

kéményesek. mindent ez az egy fűt.


ezelőtr sose fűtőttem gázzal, fatüzelésű házban nőttem fel.

2017. nov. 29. 18:13
 12/18 anonim ***** válasza:

Nem jól csinálod. Egy konvektor javítás nem egy drámai tétel, csináltasd meg a kicsit is, és ellenőrizzék a nagyot. Tegyenek rá új tekerőt, hogy látni lehessen a számokat. A konvektor javítási költségeket a tulajnak kell fizetni, vagy levonjátok a bérleti díjból. Mind a kettő menjen, úgy jobban eloszlik a hő.

Az ablakokra vegyél pár tekersz purfix szigetelőt, párszáz Ft, megéri. Vegyél hőmérőt is.

2017. nov. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

a kicsin eleve nincs szikrázó... ezért nem tudom, hogyan kell bekapcsolni.

a tulaj sose lakott itt, szóval ő sem tudja.

2017. nov. 29. 21:37
 14/18 anonim ***** válasza:
Hívj egy szerelőt, nézze át mindkettőt, főleg ha kéményes. Javítsa a kicsit, mutassa meg neked hogy kell működtetni. Ne sajnáld rá a pénzt a biztonság és normál működés a legfontosabb.
2017. nov. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Én is a javításra voksolok. Az az egy kicsi teljesítményileg a lakáshoz,(alul méretezett) és így csak pocsékba fűtesz, mert a meleg azonnal elmegy.

Tulajjal egyeztess a javításról, mert ezt neki kellett volna.

A szerelő úgyis megmutatja a működést, ami nem nagy ördöngősség.

A tekerőn a számozás N-7-ig van. Vagyis a legkisebb az "N" max a "7" fokozat. Ezzel már betudod saccolni.

2017. nov. 30. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Nem javíttat semmit a tulaj. Én javíttathatok önköltségen, de az jelenleg kilőve... Akkorhát így jártunk
2017. nov. 30. 15:55
 17/18 anonim ***** válasza:
Kérdező, nem csodálom, hogy ilyen élethelyzetben vagy... Nálad a jótanácsok süket fülekre találnak, mész a saját fejed után. Ha neked nem éri meg a párezer forintos javítás, akkor csak fűts továbbra is havi tízezrekért... Okos megoldás.
2017. nov. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Jelenleg egy ezresem sincs, nemhogy párezrem...
2017. nov. 30. 17:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!