Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Van még reménye az országnak?

Van még reménye az országnak?

Figyelt kérdés
Tényleg ennyire rossz az itthoni élet mint amennyire az index.hu vagy a 444 beállítja ? Mi a véleményetek, túl negatívan állítják be hogy ma Magyarországon hogy lehet élni mennyire tudja emiatt az ember boldognak érezni magát ? Van olyan aki optimistán túd gondolni az elkövetkező 5-10-20 évre ?

2020. jan. 21. 19:15
1 2 3 4
 21/36 A kérdező kommentje:

#16


Hát nekem valami eléggé fake-nek tűnnek a statisztikák.

Nézd meg csak a lakás árak változását a fizetésekhez képest: 2018-2019 átlag magyar nettó fizetés 300k. ( Persze... mesélj még ) Ezzel próbálják igazolni hogy a lakás árak nem változtatak megfizethetetlenné, tehát ugyan azt az átlag fizetés / négyzetméter árat tartják mint 7 éve.... Aha persze.....

Nagyon hitelesnek tűnik az oldal.

2020. febr. 16. 08:09
 22/36 cro-minyon ***** válasza:
A világnak nem sok reménye van, leginkább a pirossal jelölt országok miatt: [link]
2020. febr. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
Van! De amennyivel többet uralkodik a Kisgömböc, annyival csökken a remény.
2020. márc. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
Eddig fiatalok százezrei mentek ki külföldre a Fidesz miatt. Amiatt mert csak így tud normál időn belül házat és kocsit venni, családot alapítani. És el ne hidd, hogy kint olyan rossz a helyzet ahogy a Fideszesek lefestik. Eleve ha egy szakmával mész ki akkor simán el tudsz helyezkedni jobb helyeken is: szakács, festő, eladó, pincér. És csak egy párat soroltam. És lehet, hogy dolgozni kell, de az árak a fizetéshez vannak igazítva. Nem úgy mint itthon. Azt mondjátok már meg nekem kedves Fideszesek, hogy elmegyek bevásárolni a boltba, elköltök 5000 forintot és konkrétan olyan mintha semmit nem vettem volna pl: tej, üdítő, kenyér, felvágott, tojás, egy kis zöldség, gyümölcs, vaj, (urambocsá esetleg sajt) és ennyi. És ez nem is egy nagy bevásárlás hisz akkor van, hogy egy huszast otthagyok aztán következő héten megint lehet menni. És ezekben nincs benne a tisztálkodási szer, szórakozás, ruházkodás stb. Vagy ezek már luxus cikknek számítanak. Annyira elképesztő ez az egész. És az már csak plusz, hogyha kimész ott nincsenek olyan komoly számban idegbeteg, bunkó és lenéző emberek mint itthon. Sőt. Kint még a magyar emberek is teljesen normálisak. Nem egy ismerősöm van aki mielőtt kiment volna egy elviselhetetlen és eléggé magába fordult személy volt, de az Angliai, Németországi, Hollaniai élet megváltoztatta. Ezek az emberek mikor hazajönnek a szülőkhöz, barátnőkhöz havi 1 szer akkor tisztára fel vannak szabadulva és ahogy mesélik mi van kint. Hát az biztos, hogy másvilág.
2020. márc. 1. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:

Ne a portálokat olvasgasd meg a statisztikákat elsősorban,mert az egyik azért ferdít hogy Viktornak nyaljon be,a másik meg azért hogy Ferkónak,normális objektív hír portál nem nagyon van,egyedül talán az rtl híradói állnak a legközelebb a valósághoz.Az árak az egekben,a fizetések alig nőnek,az albérlet árak megfizethetetlenek jóformán,a "csúcs szakmákon" kívűl mint orvos,ügyvéd,bíró,ezredes senki nem tud érdemben jól élni,a vállalkozások világában a multik tarolnak,a kis és közép vállalkozások sorsa pengeélen táncol.Én speciel az említett csúcs szakmákon kívűl,hacsak nem vagy valami gyári kulis,nem hallottam egy ismerőstől sem hogy a 200.000-et meghaladta volna a keresete,a legtöbb embernek el sem éri,ez a szomorú igazság,ha a drága egyetlen "hiteles" statisztikákból kivennék Lőrincke,Csányi bácsi meg egyéb kapitalista bűnözök keresetét,itt még 160 sem lenne az átlag kereset.

Az meg hazugság hogy külföldön olcsóbb lenne bármi is mint itt,csak ott 3-4x ennyit keresnek a melósok,igazán jómódban élni nem nagyon lehet egy átlag embernek,max annyit tud összehozni hogy kimegy pincérnek,itthon meg lesz egy hitel mentes lakása,kocsija,meg tud valamennyit tartalékolni a mellett hogy normálisan tud ruházkodni meg zabálni,itthon a hazai keresetekből ez sem tud sajnos megvalósulni...Ez a helyzet.

2020. márc. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:

Persze, simán lehetsz optimista, vannak területek, amelyek fejlődnek. Persze az egyéni élethelyzetedet el kell ehhez választani az ország helyzetétől.


Utóbbira azért nehéz a rózsás jövőt felvázolni a munkaerőhiány, az innováció hiánya és a rossz politikai/társadalmi helyzet miatt (és nem elsősorban és csak a Fideszre gondolok, az egész sajnos egy negatív spirál, amiből ki kell törni ahhoz, hogy valami érdemben megváltozzon).

2020. márc. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 A kérdező kommentje:

Én a legtöbbször azt látom hogy oké anyagilak nemjutsz egyről a kettőre vagy egy jobb szakmával is lasabban jutsz el valahova, de mellé még társul az emeberek mentalitása is, hogy hát mindenki marha önző/bunkó/nem törödőm/porléma hárító/primitív/másokat eltaposó/ ha nekem szar legyen másnak ezért nem társadalmi szinten gondolkoznak hanem csak egyén szintéjén, illetve mindenki csak egy hónapra előre lát és szarik bele hogy milyen országot hagy maga után, csak ma legyen nagyon jó ( hiszen a többiek is ezt tanulják hiszen a mentalitás átragad másokra is )


Ilettve még azt is hozzá tenném hogy az is bosszantó hogy az emberek engedik hogy megtegye velük ezt a politika is, hiszen a jelenlegi politikai helyzet az itthoni átlag embereknek a tükörképe.

Én úgy olvastam anno, hogy Ausztriában már azért megbuktatták az egész kormányt, mert az egyik nagyobb vezető felvetette, hogy megkéne csinálniuk ugyan azt a médiával mint az Orbánék itthon Magyarországon ( rejtett kamerás felvétel szivárgott ki ). Gondolom többen olvastátok.

De hát a magyar ember nagyon könnyen rászedhető mert buta mint a föld, 10k-s rezsi utalványig és a krumpli osztásig lát.

2020. márc. 1. 20:51
 28/36 anonim ***** válasza:
49%

"Van még reménye az országnak?"


Ha esetleg valamelyik évben gyenge lenne a krumplitermés, akkor talán igen!

2020. jún. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
50%

Vidéken van egy mérnöki baráti társaságom, akikkel anno egyetemen barátkoztunk össze. Talán 1 db van köztük, aki Fideszes.


Ahogy látom a 20-30 közötti korosztály el vesztették rendesen. Köztük engem is. Nem is tervezek itthonra se családot, se már túlságosan nagy karriert sem.


Irány Európa! Aztán majd a narancsosok fizessék helyettem az adójukból ezt az ámokfutást.

2020. jún. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
63%

ÉS ez lemaradt: Engem nem lehet meghlyiteni a nagy bérnövekedéssel sem.

Németországhoz egy centivel sem kerültünk közelebb. Sem máshoz.



A nagy bérnövekedést elvitte a 300-ról 350/360ra gyengülő Euró.

Persze,ahogy egy Fideszes politikus nyilatkozta:

A magyarnak mindegy, úgyis a Balatonon nyaral :DDDDDDDDDD

2020. jún. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!