Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Van itt olyan aki vagy egyedül...

Van itt olyan aki vagy egyedül vagy a barátnőjével/barátjával vagy a családjával kivándorlást tervez? Hova? Miért? Mikor? Kivel?

Figyelt kérdés
Én még nem tudom hogy mit fogok tenni. Szeretem a hazám, őrzöm a hagyományokat és szeretem a nemzeti dolgokat, de ezért már van egy határ. Értem én hogy itt élnem halnom kellene, de úgy vezeti a kormány az embereket mint ahogy én a kutyám szoktam, tehát örülhetek hogy Orbán nem lesz Magyarország diktátora, ha már halott lesz és annak hogy nem örökléses rendszer lesz. Ez már éppen elég zavaró, de még azt sem mondhatjuk hogy valami hú de sokat tesz a hazájáért vagy olyan hú de sokat tennének a jólétét. Mi értelme itt maradni?? Hogy egy álnamzeti kormánynak megfeleljek, aki rabszolgaként tart?! Örülnék ha a magyar oktatásból elmenekülhetnék, mert az is sz@r. Van itt olyan aki szintén tervez ilyet ha kész lesz rá anyagilag vagy jogilag? Ti miért? Kivel terveznétek új életet? Kort is írjatok légyszí!

2020. máj. 5. 21:24
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:
Utolsó, akkor szavazz a FIDESZ-re aki nyomorba dönt minket!
2020. máj. 6. 10:22
 12/30 A kérdező kommentje:
Csakhogy a kommunizmus jobb mint az ultrakapitalizmus, a harmadikutasság pedig szintén jó. A mi kormányunk szélsőjobboldali, soviniszta és erősen tőkés. Az MSZMP alatt jobb volt, mint ez alatt a diktátor alatt. Orbán=diktátor
2020. máj. 6. 10:25
 13/30 anonim ***** válasza:
az előző generáció életének nagy tragédiája, hogy '89-ben nem lőtték halomra a konmunistákat
2020. máj. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:
Mocskos kapitalista! Nem éltél abban az időben, így nem is tudod milyen volt, Kádár mindenkinek biztosított munkát, házat és ételt és minden szükséges dolgot. Szavazz a széljobbra, ha ilyen vagy!
2020. máj. 6. 12:15
 15/30 A kérdező kommentje:
A kérdés nem erről szól úgyhogy bocsi, én kilépek.
2020. máj. 6. 12:16
 16/30 anonim ***** válasza:
100%

"Csakhogy a kommunizmus jobb mint az ultrakapitalizmus, a harmadikutasság pedig szintén jó. A mi kormányunk szélsőjobboldali, soviniszta és erősen tőkés. Az MSZMP alatt jobb volt, mint ez alatt a diktátor alatt. Orbán=diktátor"

Nem attól volt jobb, mert kommunizmus volt. Csak ap élda kedvéért a 80-as évek elég durván lazítottak a szabályokon és akkor indult el jó pár cég, viszont pl. az 50-es években szintén nagyon rossz volt.

És akkor arról ne is beszéljünk, hogy akkor is csak azért ment az ország úgy ahogy ,emrt kölcsönöket vettek fel, nem is keveset.

Ha rákeresel pl. Umberto Eco fasiszta meghatározására (a wikin is fent van), akkor láthatod, hogy a fidesz az, mivel egytől egyid minden pont teljesül rá. A fasizmust pedig harmadikutasokhoz sorolják.

2020. máj. 7. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
Fölösleges a Fidesz besorolásán merengeni, az a tényeken nem változtat. A Fidesz dugig van volt MSZMP meh KISZ tagokkal, orosz ügynökökkel, és a NER segítségével a mi pénzünket lenyúlják. Ha nektek ez kell, akkor csak hajrá, én meg lelépek innen.
2020. máj. 7. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:
Csakhogy ezzel gondok vannak. Rákosi sztálinista és nem kommunista volt, ami álkommunista, kapitalista eszme. Akkor az állam zsákmányolt ki mindenkit és az egyén szabadsága is megbukott, a közvetlen demokráciáról és az elfogadáson alapuló egyenlőségről meg ne is beszéljünk. Itt már minden kommunista nézet elbukott. A másik pedig hogy nincs olyan hogy fasizmus, mint eszme. A fasizmus egy eszmecsalád, olasz fasizmus, angol fasizmus, austrofasizmus van és ezen belül még rengeteg eszme. A Wikipédiát meg hagyd! Pláne itt, gyakorlatilag olyan emberek írnak oda aki csak akar és van egy nevenincs alak aki átnézi, oszt ha nem igaz, ha az, felkerül. Ha kedvem lenne kiírhatnám azt is hogy nem is a Földön élünk. Ilyen értelmes a rendszer. Mondok egy pár igazi fasiszta eszmecsaládhoz tartozó gondolkodót: Benito Mussolini,Engelbert Dollfuß, Strasser, Hitler, sir Oswald Mosley, Huan Peron, Eva Peron, Mrs. Rotha Lintorn-Orma, Hose Antióonio Primo de Riviera, Franciocko Franco, Anton Dexler, Szálasi Ferenc, Corneu Zelea Codranau őket olvasd, vagy elemezd ki, ha pontos képet akarsz kapni a valódi fasiszta eszmékről. A fasizmus és a kommunizmus nem kettő szitokszó, amit politikusok odribálnak egymásra, hanem nagyon mély filozófiai és ideológiai irányzatok.
2020. máj. 7. 10:23
 19/30 A kérdező kommentje:
A helyesírásért bocsánat, nem tudok se spanyolul, se románul, se más ilyen nyelven, ahonnan valók azok az emberek. Na, tessék! "és a NER segítségével a mi pénzünket lenyúlják" Rohadt kommunista eszmék ezek. Olvasd el Karl Marx: A tőke című művét, Lenin fő köteteit, a tanácskommunistákat, és a kommunista kiáltványt és ez még csak az eleje és ha elolvastad akkor vitázhatunk hogy mi is a kommunizmus. Ez a kapitalizmus, sőt imperializmus amit leírtál. Talán a skandináv államok állnak legközelebb a VALÓDI kommunizmushoz, ugyanis ott nagyon erős a szociális háló és az egyenlőségre alapoznak egy csomó mindent.
2020. máj. 7. 10:31
 20/30 anonim ***** válasza:

"A másik pedig hogy nincs olyan hogy fasizmus, mint eszme. A fasizmus egy eszmecsalád"

A szocializmusnak is számtalan ága van, mégis létezik maga a szocializmus. Azért mert 100 féle fasizmus van, még van olyan, hogy fasizmus, ami egybe fogja a fasizmus jellemzőit. Erre jó pl. a wiki. Így nem beszélnél hülyeségeket.


"A Wikipédiát meg hagyd! Pláne itt,"

Itt lettél teljesen komolytalan. :D

A wikihez forrás megjelölés tartozik. Én Umberto Eco-ról beszéltem.


"Ha kedvem lenne kiírhatnám azt is hogy nem is a Földön élünk. Ilyen értelmes a rendszer."

És 24 óra múlva lekerülne. Nem arról beszélek, ami 10 percig kint van az oldalon, hanem, ami évekig. Plusz tartozik hozzá forrás.


"Mondok egy pár igazi fasiszta eszmecsaládhoz tartozó gondolkodót:"

Miért nem a diákok osztályozzák magukat a suliban? Mert nyilván részrehajlóak lennének. Ennyit a gondolkodóidról.


"őket olvasd, vagy elemezd ki, ha pontos képet akarsz kapni a valódi fasiszta eszmékről."

Ja, annyira lesz helytálló, mint a fidesz jellemzése magáról. :D

2020. máj. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!