Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A belvárosi budapestiek...

A belvárosi budapestiek mennyire ismerik a saját városukat?

Figyelt kérdés
Például tudják hol van Budapest legmagasabb pontja? Tudják hány kerületből áll Budapest? Tudják, hogy Nagytétény vagy Soroksár nem vidéki falvak?
2020. jún. 12. 21:21
1 2 3 4 5 6
 11/54 A kérdező kommentje:
Mert a lakhelyből korrelál a társadalmi helyzettel.
2020. jún. 12. 22:09
 12/54 anonim ***** válasza:
Na jjó, szerintem ne kombináld túl, mert már belepörögtél... :-D
2020. jún. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/54 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén, nem nagyon.


Mármint a legtöbb nem csak belvárosi, de külvárosi sem ismeri a kerületeket mélyrehatóan. Kelet-pestiként, néha nehezen lövöm be, hogy a XV. kerületnek melyik része, melyik. De őszintén, simán vannak olyan települések Budapesten belül, ahol soha nem is jártam. Pesthidegkút pl. hogy került Nyugat-Budára. :D Vagy, hogy a XI. kerületnek melyik része, melyik. Néhány hónapja az 50-es villamossal kellett utaznom Kispesten túlra, talán azt már Pestszentlőrinc, ha ott majdnem úgy éreztem magam, mint amikor néhány belvárosi vagy budai ismerősöm felszáll a felénk közlekedő Gödöllői / Csömöri HÉV-re. :D


Azt a magam részéről tudom, hogy 23 kerület van, a legmagasabb pontnak a Hármashatár-hegyet gondolnám, a két érintett településrészről Soroksárral (XXIII. kerület), Nagytétény (XXII. kerület) el tudnám helyezni egy vaktérképen, de soha életemben nem jártam ott, hacsak nem átutazóban.

2020. jún. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/54 A kérdező kommentje:
Ha jobban tetszik, értsd minden budapestire a kérdést. Szerintem egy pécsi tudja mi Pécs legmagasabb pontja, egy miskolci tudja mi Miskolc legmagasabb pontja, na de a pestiek?
2020. jún. 12. 22:14
 15/54 A kérdező kommentje:

#13


Köszönöm az őszinte válaszodat!

2020. jún. 12. 22:16
 16/54 anonim ***** válasza:
Amúgy ez a "pesti" megnevezés is vicces. Van egy ismerősöm, aki vidékről költözött "Pestre" és egész életében Budán lakott. :D
2020. jún. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 anonim ***** válasza:

Hány példával találkoztál, akik nem tudták?


Ebből extrapolálsz 2 millió budapestire?


ROTFLMAO

2020. jún. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/54 anonim ***** válasza:
16: a kérdező valószínűleg egy vidéki suttyó :-D, és próbálja lefikázni a budapestieket...
2020. jún. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 A kérdező kommentje:

#17


Sok emberrel találkoztam, aki nem tudja, de itt is lehet látni. 5-ös válaszoló, 13-as válaszoló nem tudja. Eddig még egy válaszoló se állította, hogy ő tudja.


És szerintem te se tudod, ezért teszel fel ilyen viszontkérdéseket.

2020. jún. 12. 22:19
 20/54 anonim ***** válasza:

Nagyon butuska vagy te! És azt hiszed, mások is olyanok...


Szerintem ne vizsgáztasd a válaszolókat, mert a bokájukig se érsz fel!

2020. jún. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!