Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A belvárosi budapestiek...

A belvárosi budapestiek mennyire ismerik a saját városukat?

Figyelt kérdés
Például tudják hol van Budapest legmagasabb pontja? Tudják hány kerületből áll Budapest? Tudják, hogy Nagytétény vagy Soroksár nem vidéki falvak?
2020. jún. 12. 21:21
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:

Nézd kérdező. Neked van egy állításod, mely szerint minden egyes budapestinek ezen az 512 km2-en ismerni kellene teljesen Budapestet. Minek?


Amikor gyerek voltam, mivel nem volt autónk, szüleim mindig úgy tanítottak, ha ismerem a metró és HÉV vonalakat, a 4-6-os villamost (akkor még az 1-esnek csak egy kis szakasza volt meg), bárhonnan hazatalálok, mert kevés olyan egyéb járat van, ami ezekhez nem csatlakozik.


Hovatovább, Budapestet 1950-ben alakították így ki, és az 1990-es évek elejéig le lehetett élni egy életet úgy, hogy munka vagy iskola miatt sokszor el sem kellett hagyni a kerületed. Egyszer így a főnökömmnek mondtam kb 10 éve, h megyek be a városba. A Parlamenthez? Nem, mondom az Örs vezér térre. :D


Nekem gyermekkoromban, mivel keveset jártunk a felszínen, mert legtöbbször a belvárosi nevezetességek megközelítése metróval történt, a GANZ-csuklós villamos, valami futurisztikus nagyvárosi találmánynak tűnt, mert előtte csak kocka UV villamosokat láttam az Örs vezér téren. De volt olyan fősulis csoporttársam, aki huszonévesen látott először trolit, bár ez fura, mert a Városliget környékén csak az járt.


Summa-summarum, abban sem hiszek, hogy mindenki 100%-ban ismerné a lakókörnyezetét, és azt sem hiszem, hogy attól bárki Budapesten kevesebb lenne, hogy nem tudja, hol van Rákosliget. Tegnap egy újpesti munkatársam kérdezte meg, hogy a Rákos-patak és a Szilas-patak két különböző dolog? Igen, mondom, az egyik pár kilométerrel beljebb folyik.

2020. jún. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 anonim ***** válasza:
kérdező, teljesen fölöslegesen bombázod a priviket, mert NEM OLVASOK kéretlen üzeneteket! :-D
2020. jún. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 anonim ***** válasza:

Te tudod, hogy ki volt Dobó István segédje? Meddig tartott a mohácsi csata? Minek a minisztere volt Széchenyi István?


Ha google nélkül nem mennek ezeknek a megválaszolása, akkor elég nagy szégyen vagy kérdező. Már ha érted mire akarok kilyukadni.


UI.: ha nem tetszik, hogy történelmi jelleget vettem fel, akkor helyettesítsd ki a kérdéseimet pl. Mo. legmélyebb pontjára, hány nemzeti parkunk van stb.

2020. jún. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 A kérdező kommentje:
#22 Hány kéretlen üzenetet kaptál tőlem?
2020. jún. 12. 22:45
 25/54 A kérdező kommentje:

"Nézd kérdező. Neked van egy állításod, mely szerint minden egyes budapestinek ezen az 512 km2-en ismerni kellene teljesen Budapestet. Minek?"


Nem kell mindent ismerni. Sőt mivel el tudod helyezni Soroksárt és Nagytétényt vaktérképen, azt kell mondjam, hogy a felső 10%-ba tartozol Budapestismeretben. De a budapestiek többsége ettől messze áll. És mennyivel illik egy budapestinek kevésbé tudnia Budapest legmagasabb pontját, mint Magyarország legmagasabb pontját? A válaszadók egyik fele azzal jön, hogy mégis hogyan tételezek fel olyat, hogy a budapestiek ezt nem tudják, a másik fele meg azzal jön, hogy mégis hogyan képzelem, hogy Budapestről mindent ismerni kell. Azért ti se vagytok egyszerű esetek.

2020. jún. 12. 22:54
 26/54 anonim ***** válasza:
Na most, hogy a kérdező rávilágított arra, hogy budapestiként mekkora szégyen számomra, hogy nem tudom, melyik a legmagasabb pontja, büszkén jelentem be, hogy megkerestem a Google-n és kiderült, hogy a János-hegy.
2020. jún. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 A kérdező kommentje:
Szégyellni azért nem kell, de azért illett volna tudnod, nem?
2020. jún. 12. 22:59
 28/54 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
Nem tanították az iskolában, így nem illendő tudnom ezeket a számomra amúgy is irreleváns információkat.
2020. jún. 12. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 anonim ***** válasza:
100%
Kit érdekel?
2020. jún. 12. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 A kérdező kommentje:

"Nem tanították az iskolában, így nem illendő tudnom ezeket a számomra amúgy is irreleváns információkat."


Tehát a Thálész-tételt tudod, mert tanították?

2020. jún. 12. 23:22
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!