Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A belvárosi budapestiek...

A belvárosi budapestiek mennyire ismerik a saját városukat?

Figyelt kérdés
Például tudják hol van Budapest legmagasabb pontja? Tudják hány kerületből áll Budapest? Tudják, hogy Nagytétény vagy Soroksár nem vidéki falvak?
2020. jún. 12. 21:21
1 2 3 4 5 6
 41/54 Deák Dominik 2020 ***** válasza:

"Jó, akkor élj ezzel együtt tökéletesen. Csak ne csodálkozz aztán, ha az ismerőseid hülyének néznek, mert nem tudod őket útbaigazítani hozzátok."


Nem szoktam magamhoz hívni senkit. De ha úgy is tennék, az ismerőseim elég értelmesek, hogy megtaláljanak egy címet maguktól is, főleg az okostelefonok korában.


De hogy jön ez a kérdéshez?

2020. jún. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 A kérdező kommentje:
Mert te úgy gondolod, hogy a lakóhelyed teljes nem ismerete nem primitívség. Erre próbáltam rávilágítani, hogy de, az.
2020. jún. 13. 15:29
 43/54 anonim ***** válasza:

#42/Kérdező:


Bár ez az első válaszom ide, először erre reagálnék:


"a lakóhelyed teljes nem ismerete"


PONTOSAN! A lakóhelyem! Az én lakóhelyem, Budapest, XI. Kerület, Madárhegy, Rétkerülő út. Bár itt csak nemrég vettem meg a házam, huszonévvel ezelőtt Lipótvárosba születtem be a Deák tér mellé közvetlenül.


Rengeteget autózom és tömegközlekedem, bárkinek bármikor elmagyarázom, hogy bárhonnan bárhová, hogyan tud eljutni akár tömegközlekedve, akár autóval, mindezt Google nélkül.

Igen, azt is tudom, hogy a János-hegyi kilátó Budapest legmagasabb pontja, ahogyan azt is, hogy 23 kerület van, ahogyan azt is tudom, hogy Nagytétény és Soroksár pont a két utolsó, 22. és 23. kerületek.


Azonban az továbbra sincs meg, hogy miért lenne valaki kevesebb attól (az alapműveltségi műmaszlagot leszámítva!!!), hogy nem ismeri a komplett főváros, -aminek valamelyik apró pontja csak az illető lakhelye,- számára teljesen jelentéktelen, soha nem látogatott apróságait.

2020. jún. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 A kérdező kommentje:
Te ugyanaz a három és fél pipás vagy, aki eddig is. Amíg ordító baromságokat beszélsz, addig nehéz lesz becsapnod. A János-hegyet kb. félmillió budapesti látja naponta (soha nem látott apróság...), Nagytétényen és Soroksáron pedig nem kértem semminek az ismeretét, csupán a városrészek létezésének ismeretét várom el.
2020. jún. 13. 16:27
 45/54 Deák Dominik 2020 ***** válasza:

"Mert te úgy gondolod, hogy a lakóhelyed teljes nem ismerete nem primitívség. Erre próbáltam rávilágítani, hogy de, az."


Én ezt nem tekintem primitívségnek. Ezt próbáltam korábban elmagyarázni. Hogy neked mi az alap, az egy dolog. Én úgy gondolom, hogy képes vagyok teljes életet élni és a közösségem normáinak megfelelően viselkedni ezen ismeretek nélkül is. Szerintem ez jelenti az alapot.

2020. jún. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 anonim ***** válasza:

#44/Kérdező:


"A János-hegyet kb. félmillió budapesti látja naponta (soha nem látott apróság...)"

Próbáld meg értelmezni amit írtam! De segítségképpen kiemelem neked nagybetűvel a lényeget:

"SZÁMÁRA teljesen jelentéktelen, soha nem látogatott apróságait"

Az, hogy MÁSOKNAK mekkora jelentőssége van, hogy MÁSOK ÁLTAL mennyire látogatott, ahhoz egy adott illetőnek SEMMI köze, és a látogatottság, sok más ember által ismertség továbbra SEM teszi kötelezővé az ismeretét.


#45/Kérdező:

Tudom, hogy hol lakom.


De mutatok neked akkor valamit, csak a te kedvedért kimentem és lefotóztam (Pardon, út-nak írtam, mert már megkapta a besorolást, de nem sokkal ezelőttig még utca volt, ez a tábla még nincs lecserlélve, de az út végén lévő igen, és azon is Madárhegy szerepel):

[link]

[link]


A két tábla ugyanazon a sarkon van, kb. 40-50 cm távolságban egymástól.

A városrészeknek vannak végei is!

De mondok jobbat. Nem is kell hozzá sarok! Elég az út két oldala!

Budapesti út 162 és Budapesti út 123. Egymással pontosan szembe lévő házak. Az előbbi Rákosszentmihály, utóbbi Mátyásföld. És az útnak két oldaláról, egymással pontosan szemben lévő házakról beszélünk.

---------

Valamint továbbra sem én vagyok a korábbi válaszoló. Tudom, nehéz megértened, de 101 ember elég ahhoz, hogy legyen 2 egyforma. A politika kategóriában, ami a GYIK egyik leglátogatottabbja, ettől sokkal többen (akár többszázan) fordulnak meg akár 1 órán belül.


#43

2020. jún. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 anonim ***** válasza:

#46 vagyok újra. Közben a #45-ös kérdezőtől származó írást törölték. Csak hogy a továbbiakban értsék mások is miért írtam a választ:

A kérdező azt hitte el tudja velem, itt lakóval hitetni, hogy más városrészben lakom, és márpedig ő "megnézte" és a Rétkerülő út nem is Madárhegy, hanem Hosszúrét, úgyhogy "hazudok".

2020. jún. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/54 A kérdező kommentje:
Nem mondtam, hogy hazudsz, pontosan tudtam, hogy igazat mondasz. Ezért tudtam megállapítani, hogy a saját városrészed nevét sem ismered, és ezért tudom, hogy oltári primitív vagy (akkor is, ha a moderátorok ezt szeretnék letagadni).
2020. jún. 13. 17:32
 49/54 A kérdező kommentje:
Nálunk is több tábla rosszul van, mégis tudom hol lakok.
2020. jún. 13. 17:33
 50/54 anonim ***** válasza:

"A János-hegyet kb. félmillió budapesti látja naponta (soha nem látott apróság...)"


Őszintén? A tököm sem látja a János-hegyet. :D Most mondhatod mekkora lecsúszott proli vagyok, de a Széchenyi-hegyen van egy tévéadótorony. Na azt innen a XVI. kerületből egész gyermekkoromban azt gondoltam, h a nagy vörös antenna a betonépület tetejére van szerelve, mert így látható. :D A Hármashatár-hegyen meg ott van az ORFK-adótornya, amiről sosem tanították az iskolában, h az ORFK-adótornya. :D Ja, meg van a Gellért-hegy a Szabadság-szoborral. Hogy a János-hegy létezik, onnan tudom, h ~25 évvel ezelőtt gyermekként, elmentünk oda kirándulni.


Azt kellene felfogni vidékiként, h Budapest 512 km2, és ahogy korábban is leírták majdnem 2 millió lakossal. Ez kb olyan, mintha lakosra vetítve, Te ismernéd az összes Téged körülvevő megye összes beépített szegletét. Ha pedig az országhatár menti a megyéd, akkor nincs kifogás, a környező ország megyéjét, tartományát is. :D

2020. jún. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!