Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A belvárosi budapestiek...

A belvárosi budapestiek mennyire ismerik a saját városukat?

Figyelt kérdés
Például tudják hol van Budapest legmagasabb pontja? Tudják hány kerületből áll Budapest? Tudják, hogy Nagytétény vagy Soroksár nem vidéki falvak?
2020. jún. 12. 21:21
1 2 3 4 5 6
 51/54 anonim ***** válasza:
Sőt most még tovább prolisítom magam, a János-hegyre sem emlékszem, csak megnéztem, h megáll ott a Gyermekvasút. :D Így biztosan jártam a közelében. ;)
2020. jún. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/54 A kérdező kommentje:
És az előző válaszoló sziporkájára is azt mondod, hogy elmegy, vagy a saját városrészét tényleg illik mindenkinek ismernie?
2020. jún. 13. 18:40
 53/54 anonim ***** válasza:

#52:


Tetszik vagy sem, a helyrajzi szám, illetve az utca+házszám (ami stimmel) alapján a Budapest Főváros Kormányhivatala Földhivatali Főosztályán lekérdezve, valamint az Ingatlan-nyilvántartási Térkép szerint is Madárhegy.


Az, hogy te ezen rugózol, az nem fogja megváltoztatni a tényeket. A hivatalok szerint ez márpedig Madárhegy. Pont. Ebben neked nincsen szavad. A telek elhelyezkedése adott.


Akár tetszik, akár nem, akár fel tudod fogni, akár nem, a Rétkerülő út így épül fel:

Rétkerülő út 1-19 és 2-4 -> Hosszúrét

Rétkerülő út 21-53 -> Gazdagrét

Rétkerülő út 6-50 -> Madárhegy


Tökéletesen nem érdekes, hogy te melyik infót gondolod helyesnek! Hangyaköpetnyi szavad nincs a dologban! A Földhivatalnál megtalálható a hivatalos (na nem online, hanem szépen besétálva személyesen!) beosztás, utca+házszám, illetve helyrajzi szám alapján, hogy melyik városrészhez tartozik!


A Rétkerülő út önmagában alapból 3 városrészben van!

2020. jún. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/54 A kérdező kommentje:

Értem én, hogy eltökélten harcolsz azért, hogy ne nézzen mindenki hülyének, de ez jóval egyszerűbb kérdés annál, mint amilyet te próbálsz a kérdésből faragni.

[link]

Ebből kikeresed Madárhegy határait, és meglepve fogod tapasztalni, hogy a Google is pont ugyanezeket a határokat ismeri.

[link]

Jól látszik, hogy a Rétkerülő utca nem esik bele.

2020. jún. 13. 20:31
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!