Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Egyetértetek a Magyar Orvosi...

Egyetértetek a Magyar Orvosi Kamara által javasolt orvosi béremeléssel? Megköszönném, ha a választ kifejtenétek, nem pedig csak egy igen/nem választ adnátok.

Figyelt kérdés

Itt a javasolt bértábla: [link]

(kb. az oldal közepe)


Ha lehetséges, kulturált érvelést szeretnék olvasni, nem pedig fröcsögést.



#orvosi bértábla
2020. júl. 20. 18:43
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
54%
Nem.
2020. júl. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Látom a kérdés második felét nem sikerült elolvasni:)
2020. júl. 20. 18:54
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Én egyetértek vele csak az orvosok nem.

Ha kivesznek a zsebedből mondjuk 1 milla nettót és adnak helyett 500 bruttót akkor kicsit deficites a kassza. Körülbelül ez a helyzet amilyen jattos pénzek mennek a jobb orvosi ellátás reményében.

Azzal sem értek egyet, hogy egy orvos a magánrendelésen egyeztetett műtétet amiért fizet a beteg, az állami kórházban állami rendelési időben állami eszközökkel és nővérekkel soron kívül végezze el.

Legyen magánorvos a saját rendelőjében a saját eszközeivel a saját személyzetével. Minden lehetőség adott.

2020. júl. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Az orvosok nagy része egyetért vele. Tény, hogy van olyan, aki ezzel rosszabbul járna, de az kb. az orvosok 10%-a. A maradék nagyon-nagyon jól járna a javasolt bértáblával.


A magánrendelésen megbeszélt műtét az állami kórházban elvégezve tényleg necces és ingoványos terep. Hogy oldanád meg a problémát?

Mármint persze, műtsön magánintézményben, de az nyilvánvalóan sokba kerül a betegnek is. Sokaknak erre ugye nem futja, de azért nem jó nekik az xy rezidens, nekik a professzor úr kell. Mi a megoldás?

2020. júl. 20. 19:05
 5/23 anonim ***** válasza:

Először is fejleszteni kellene a logisztikát, hogy ne hívjanak be 20 beteget egy időpontra, ne hívjanak be beteget, amikor értekezletük van.

Ha ez meg van, akkor én csak egy részét tenném fixre a fizetésnek. A másikat bizonyos kritériumoknak megfelelően, ha azokat nem érik el akkor csökkenne mozgó bér, például nem látják el a beteget, mert nekik csak 3-ig van munkaidejük.

2020. júl. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
A béremeléssel önmagában természetesen igen, a mértéke viszont eléggé szubjektív. Nyilván annyit kell adni, hogy a doki ne menjen máshova.
2020. júl. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

"Először is fejleszteni kellene a logisztikát, hogy ne hívjanak be 20 beteget egy időpontra, ne hívjanak be beteget, amikor értekezletük van."

Oké, de ez szerintem alapvetően nem az orvosok feladata. Az előjegyzést nem is az orvosnak kellene vezetni. Arról pedig sokszor nem igazán az orvos tehet, hogy elrángatják máshova, miközben rendelne, hanem alapvetően az orvoshiány az oka. Sokszor olyan kevesen vannak, hogy egy időben 3 helyen kellene lennie, ami természetesen nem működik.


"például nem látják el a beteget, mert nekik csak 3-ig van munkaidejük"

Miért kellene a munkaidőn túl beteget ellátni? Pláne miért kellene levonni a bérből azért, mert betartja a munkaidejét? Ha valaki 7-től 3-ig dolgozik, szerintem teljesen természetes, hogy 3-ig lát el beteget, ahogy te sem maradsz a munkahelyeden plusz egy órát, maximum plusz pénzért.


"Nyilván annyit kell adni, hogy a doki ne menjen máshova."

A kamara a bértáblát úgy alakította ki, hogy figyelembe vette azt, hogy a fiatal orvosok mennyiért lennének hajlandóak itthon maradni.

2020. júl. 20. 20:55
 8/23 anonim ***** válasza:
46%

"Arról pedig sokszor nem igazán az orvos tehet, hogy elrángatják máshova, miközben rendelne, hanem alapvetően az orvoshiány az oka. Sokszor olyan kevesen vannak, hogy egy időben 3 helyen kellene lennie, ami természetesen nem működik."


Azért arról igen is tehetnek, hogy értekezlet van. Mégis ki más tudná mondani, hogy bocsánat nekem betegeim vannak, egyáltalán.


"ahogy te sem maradsz a munkahelyeden plusz egy órát, maximum plusz pénzért."


Plusz pénz az államnál. Jó vicc. Akkor viszont nem támogatom, ha ennyi kötelesség tudat sincsen, akkor vigyék lejjebb pár százezerrel a fizetéseket. De nagy hiszti lenne itt, ha elkezdenénk így dolgozni a közszférában, csak én nem veszem erre a bátorságot, hogy lejárassam azt a felsőoktatási intézményt ahol dolgozok.


Van a világon olyan egészségügyi, ahol az orvosnak kedvezményt kell adnia, mert késett negyedórát.

2020. júl. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
29%
És még valami, cserébe kezdjék meg a érthető orvosi jelentések, ne keljen nekem egy latin szótár ahhoz a papírhoz, amit amúgy szóban magyarul mond el.
2020. júl. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

"Azért arról igen is tehetnek, hogy értekezlet van. Mégis ki más tudná mondani, hogy bocsánat nekem betegeim vannak, egyáltalán."


Az értekezlet nem véletlen van. És annak van egy szokásos ideje, mondjuk 15 perc, de bizony előfordulhat olyan, hogy valami miatt nem 15, hanem 30 percig tart. Tehát nem direkt akar kicseszni a beteggel, hanem azt gondolta, hogy addigra végez.


"Akkor viszont nem támogatom, ha ennyi kötelesség tudat sincsen, "

Miért, szerinted az a kötelességtudat, hogy ha 7-től 4-ig tart a munkaidő, akkor még felebaráti szeretetből ottmarad plusz egy-két órát? Szerintem ez sehol nem elvárható. Sem az orvosok, sem más emberek idejével nem kellene szórakozni. Azért van a munkaidő, hogy betartsák. Ha nem elég, akkor meg másik embert kell fizetni, vagy annak az adott illetőnek túlórapénzt adni. Nem ingyen elvárni a sok birkától, hogy dolgozzon pluszban.


"De nagy hiszti lenne itt, ha elkezdenénk így dolgozni a közszférában"

Miért, te hogy dolgozol? Ha te is munkaidő után köteles vagy még maradni 1-2 órát, és szerinted ez teljesen normális, akkor hülye vagy, már ne is haragudj.


"Van a világon olyan egészségügyi, ahol az orvosnak kedvezményt kell adnia, mert késett negyedórát"

Most miről beszélünk? A késés esetén nyilván jogos. Viszont a munkaidőn felül elvárni a plusz munkát ingyen, az egyáltalán nem az. SEHOL.

2020. júl. 20. 21:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!