Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról, hogy a...

Mit gondoltok arról, hogy a romaság többségbe kerülhet Magyarországon? Milyen hatása lesz ennek az országra nézve?

Figyelt kérdés
Egy tanulmány szerint 2034-ben már több roma gyermek fog születni mint magyar. Igy effektíve a magyar fog kisebbségbe lenni az országban.
2020. aug. 26. 19:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
41%
Ezt a kérdést már feltették, de ügyes vagy!
2020. aug. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Amit el is távolított a gy.k., így átfogalmaztam liberálisabba, mert engem is érdekel .. tájékozódj mielőtt kötözködsz!
2020. aug. 26. 19:49
 3/13 anonim ***** válasza:
83%
Pusztulás és rombadőlés röviden tömören, akár fáj akár nem.
2020. aug. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
59%
Ahogy az előző kérdésben is írtam, ezért kellene alkalmazni egy kemény "aki nem dolgozik ne is egyen" törvényt, le lenne a gond. Aki szorgalmas és dolgozik az mit sem vesz észre a törvényből.
2020. aug. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyébként ha ilyen arányok mellet fog mindez történni a roma népességén belül akkor oly mértékű elszegényedés és bűnözés lesz, hogy a már most is sűrűn roma lakta területeken afriki banánköztársasagra hajazó szürreális élet fog kialakulni.

A börtönök rogyásig lesznek, óriási munkanélküliség lesz és állandó lázadások.


Szomorú, hogy egy ilyen fontos kérdésről nem szabad nyíltan beszélni.


(Az előző kérdés feltevője vagyok.)

2020. aug. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Amíg az EU számolatlanul önti ide a pénzt, és elszámolni sem nagyon kell vele addig senkit sem fog érdekelni hogy hányan dolgoznak és mennyi értéket állítanak elő.

Majd ha elapadnak az uniós források mert már "felzárkóztunk" és az országnak a saját lábán kell megállni akkor fognak néhányan vakarózni és furcsa kérdéseket feltenni a kormánynak akár a kormánypárti szavazók közül is. Mondjuk ilyeneket.

Miért ilyen alacsony még mindig a GDP ? Miért pénztemetők az állami beruházások ? Miért nem érzem még mindig a saját bőrömön a folyamatosan hangoztatott gazdasági fellendülést és életszínvonal emelkedést ?

2020. aug. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
18%

1) A cigányság aránya becslések szerint kb. 10%, hivatalosan annyi sincs. Magyarul majdnem 90% a magyarok aránya. Ez nem borul fel néhány évtized alatt akkor sem, ha 3:1 arányban születnek gyerekek.


2) A kérdés megfogalmazása arra utal, hogy a kérdező szerint a "magyar" etnikai fogalom. Ebben az esetben viszont már nem kell aggódnia, a genetikai kutatások szerint nincs már sok közünk a honfoglaló magyarokhoz, tehát a kérdés értelmetlen.


3) A jövőt (és a jelent) mi alakítjuk. Ha azt akarjuk, hogy ez a folyamat pozitív végkimenetelű legyen, akkor mondjuk mindent el kéne követni, hogy a cigányság is értékes része legyen a magyarországi társadalomnak.

2020. aug. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
47%

#7

A 3) ponthoz csak annyit, hogy ennek megvalósításához oktatásra és jó egészségügyi ellátásra lenne szükség amivel a cigány emberek élet és egszségügyi színvonalát meg lehetne emelni.

Az elmúlt 30 év kormányai mindenre szántak pénzt csak erre a két területre nem.

2020. aug. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
49%

Kérdem én ha foylton az egyenlőségről megy a pakolás akkor kedves 8-as miért kellene plusz erőfeszítéseket tenni a romákért? Miért nem tudnak ugyan úgy boldogulni mint mi, ugyan abban a rossz helyzetben?



Dominik, te pedig menj már el egy borsodi faluba és beszélgess a romákkal ...

2020. aug. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
33%

Én sok fiatalnak segítettem elindulni a munka világába. Hiába volt ott a szakma vagy a diploma a kezükben kellett egy kis bátorítás iránymutatás hogy aztán jó szakember váljon belőlük. Roma elvétve volt közöttük.

A romáknak a sok előítélet miatt akkor is nehezebb a boldogulás ha egyébként azonos feltételekkel állnak a startvonalnál.

Nem mindenki superman akik kikerül az iskolapadból, egy hét múlva startup céget alapít, két hónap múlva megveszi az első ferrarit.

2020. aug. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!