Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Vannak egyáltalán még olyanok...

Vannak egyáltalán még olyanok itt Magyarországon (pár jöttment alak kivételével), akik őszintén hisznek a kommunizmusban és valamennyire komolyan is lehet venni őket?

Figyelt kérdés
Már ha egyáltalán komolyan lehet venni bármiféle kommunistát.... mert ez azért nem olyan biztos. Amiről én tudok, mint a kommunizmus mai képviselete itthon, az egy komolyan vételre teljességgel alkalmatlan cirkusz. Tehát az ilyen Munkáspárt, Vajnai Attila és hasonló bohócok számomra nem vehetőek komolyan. De van ezeken a minipártokon kívül bármiféle valamirevaló képviselete ennek az eszmének, vagy már tényleg totálisan kihalófélben van? Ha igen, szerintetek mikorra tűnhet el végleg ez az agyrém legalábbis Magyarországról? Szerintem 20 év se kell neki, hála Istennek.... csak tűnjön el minél előbb. Ezen az oldalon van egyáltalán kommunista? Ha igen, írjon és szívesen linkelek neki pár oldalt, amit elolvasva búcsút mondhat az álláspontjának.

2020. okt. 31. 22:36
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/71 anonim ***** válasza:

#28 vagyok:


"Az meg, hogy a kommunizmus szó hallatán valaki ezen diktatúrák egyikére asszociál, még nem ostobaság,"


Egyetértek. Viszont egy olyasvalakitől aki úgy véli magáról hogy képes eszmecserét folytatni a kommunizmusról mint eszméről attól vagy ez elfogadhatatlan, vagy az hogy képes elfogulatlan, előítélet-mentes eszmecserére.

.

..

...


Tartottam egy kis szünetet és elkezdtem olvasni a linkedet objektíven.


Idézek a szövegből, az általad olyannyira tisztelt János-Pál-tól:


" Wojtyla közvetlen szemtanúja volt a kommunisták által elkövetett atrocitásoknak"


Már megint a kibaxott mocskolódás, ráadásul egy PÁPA szájából!


Szép volt, gratulálok!

2020. nov. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/71 A kérdező kommentje:

" Wojtyla közvetlen szemtanúja volt a kommunisták által elkövetett atrocitásoknak"



Már megint a kibaxott mocskolódás, ráadásul egy PÁPA szájából!"


Azt hiszem, megértettem hogy mi a problémád. Úgy tűnik nekem, hogy te azt szeretnéd, hogy a "kommunista" szót abban az értelemben használják, mint a "marxista" szót is (mint jelzőt): tehát még véletlenül sem abban az értelemben, mint egy történelmi diktatúra/autoriter hatalom kiszolgálója/a hatalom birtokosa, hanem a kommunista "csupán" olyasvalaki, aki hisz ebben az eszmében. Csakhogy a közbeszéd ebben az értelemben a "marxista" megnevezést szokta használni, a kommunista szónak pedig, bár lehet, hogy neked nem tetszik és nem értesz vele egyet, bizony vannak történelmi felhangjai és akaratlanul is együtt jár bizonyos asszociációkkal, mondjuk erre azt hogy tévesen használják ezt a megnevezést. Ajánlom, hogy akkor olvasd úgy a szöveget, hogy a "marxista" kifejezés jelöli azt, amit te a "kommunista" alatt értesz, és próbálj meg elvonatkoztatni az ellenszenvedtől, mert amikor II. János Pál pápa a marxizmust kommentálja, akkor nem történelmi példákon keresztül kritizálja, hanem igenis magáról az eszméről beszél, tehát arról, amit te is értesz a kommunizmus szó alatt. És ez nem mocskolódás, hanem érvényes kritika.

2020. nov. 3. 23:27
 33/71 anonim ***** válasza:

#31 vagyok:


Nem értelek.


Végre leesett neked az amit első pillanattól mondok, ezután pedig ellent mondasz a saját logikai okfejtésednek!


II János már a legelején tisztázta, hogy "egy történelmi diktatúra/autoriter hatalom kiszolgálója/a hatalom birtokosa" az ő felfogásában azonos a kommunistákkal!


Egy ilyen ostoba ember hogyan tudna objektíven kommentálni a Marxizmust, ami a kommunizmus egyik alaptétele? Maximum úgy, mint a "történelmi diktatúra/autoriter hatalom kiszolgálója/a hatalom birtokosa" alaptételét.



Te tényleg azt akarod megmagyarázni hogy valaki érdemben tud véleményt formálni olyasmiről, amiről már alapjaiban hibás a feltevése?

2020. nov. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/71 anonim ***** válasza:

Ismét #33:


Tudod az a gond, hogy ha időt szánnál a #32-es válaszodban leírt felismerésed átgondolására, akkor rájönnél hogy te csak a szocializmusnak azt az állítását tudod cáfolni, hogy az a kommunizmushoz vezető út lett volna! A kommunizmussal kapcsolatban semmit sem cáfolhatsz, hiszen (mint azt már számtalanszor tisztáztuk) az még sehol sem volt, és sehol nem tettek tényleges kísérletet a kialakítására! Csak az eszme nevével visszaélve alakítottak ki diktatúrákat.

2020. nov. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/71 anonim ***** válasza:

Megint #33:


Egy nagyon jó példa:


Kínai népköztársaság, élén a kínai kommunista párttal.


Tehát Kínában mindenki egyenlő mértékben részesül a javakból?

Nincsenek osztálykülönbségek?


Kína kb annyira kommunista, mint én Jehova tanúja! XD

2020. nov. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/71 A kérdező kommentje:

"II János már a legelején tisztázta, hogy "egy történelmi diktatúra/autoriter hatalom kiszolgálója/a hatalom birtokosa" az ő felfogásában azonos a kommunistákkal!"


De a marxistákkal nem.


"Egy ilyen ostoba ember hogyan tudna objektíven kommentálni a Marxizmust, ami a kommunizmus egyik alaptétele? Maximum úgy, mint a "történelmi diktatúra/autoriter hatalom kiszolgálója/a hatalom birtokosa" alaptételét."


Azért kicsivel több alázatot tanúsíthatnál, túlzottan nagy önbizalomra vall ilyen egyszerűen ostobának nevezni egy pápát. Csak azért, mert más kontextusban használja a "kommunista" szót és mást nevez meg, mint te. A marxizmust érintő kritikája ettől még releváns.


"A kommunizmussal kapcsolatban semmit sem cáfolhatsz, hiszen (mint azt már számtalanszor tisztáztuk) az még sehol sem volt, és sehol nem tettek tényleges kísérletet a kialakítására! Csak az eszme nevével visszaélve alakítottak ki diktatúrákat."


Tehát azt akarod állítani, hogy a kommunizmusról csak akkor nyilatkozhatunk érdemben, amennyiben az a gyakorlatban, de facto megvalósult? Ezen logika alapján te sem lehetnél kommunista, mivel valami ismeretlen és még nem megvalósult dologban elég fura szentül hinni.... tehát ez a hozzáállás értelmetlen. Így visszatérünk ahhoz, hogy te ebben hiszel, ebben az eszmében és-felteszem-abban, hogy majd egy ilyen rendszer lesz a legideálisabb. De ezzel párhuzamosan igenis szkeptikusan, elutasítóan is hozzá lehet állni ehhez az eszméhez és a marxizmushoz, és szerintem te is meggyőzhető lehetnél afelől, hogy legalább átgondolt az álláspontodat, vagy akár teljesen le is tegyél arról.

2020. nov. 5. 18:51
 37/71 anonim ***** válasza:

Hm.


Egyre érdekesebb amiket írsz. Nekem úgy tűnik, hogy csak a dialógusunk fenntartása a célod, aminek semmi köze a kommunizmushoz. De azért folytatom még kicsit a játékot.


-"túlzottan nagy önbizalomra vall ilyen egyszerűen ostobának nevezni egy pápát"


-"valami ismeretlen és még nem megvalósult dologban elég fura szentül hinni...."



Egyik mondatodban védelmedbe veszed, a másikban viszont furának tartod a hitet.


Most mit mondjak? XD

2020. nov. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/71 anonim ***** válasza:

#37 vagyok:


"szerintem te is meggyőzhető lehetnél afelől, hogy legalább átgondolt az álláspontodat, vagy akár teljesen le is tegyél arról."


Ahhoz én túl önfejű, és (ami ezzel párosítva nem a legszerencsésebb) túl intelligens vagyok. Soha sem foglalok állást olyan kérdésben, amiről nem vagyok elméleti síkon meggyőződve! Lehetetlen nincs, csak tehetetlen!

2020. nov. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/71 A kérdező kommentje:

"Egyik mondatodban védelmedbe veszed, a másikban viszont furának tartod a hitet."


A "védelmembe vett" hit alatt gondolom a keresztény hitet érted, mivel ugye a pápáról volt szó. Igaz. Viszont van különbség nem is kevés a feltételezett jövőben megvalósítható kommunista utópiában való hit és a keresztény vallás által hirdetett igazságokban való hit között. A de facto megvalósult kommunizmus teljesen ismeretlen és egy történelmi példa sincs rá, a kereszténység viszont éppen történeti kinyilatkoztatason alapuló vallás, az Úr Jézus Krisztus által kinyilatkoztatott Igazságban való hit, ez azért, lássuk be, más, mint egy Karl Marx nevezetű ember által kitalált elmélet. A keresztény hit szerint Isten szava örökkévaló és változatlan abszolút igazság, az Igazság, ellenben a marxizmus még szerinted se az, mivel evidencia, hogy Marx csak egy ember volt, ennélfogva korlátolt értelemmel rendelkező. Vannak tehát különbségek a két hit között.


Visszatérve a kommunizmusra: az, hogy pusztán elméleti síkon meggyőződtél arról, hogy-feltételezem-a kommunizmus a legideálisabb rendszer, még nem jelent semmit. Kell valami út is, ami elvezethet egy ilyen utópiához. Szerinted mi az? Nyilván nem véletlenül vagy kommunista, csak elgondolkodtál már azon, hogy milyen úton valósítható meg a gyakorlatban egy ilyen társadalom. Nos? Érdekelne ez a része is. Csak hogy végre visszatérjünk az eredeti témához.

2020. nov. 5. 21:23
 40/71 anonim ***** válasza:

A kommunizmusnak nagyon sok előfeltétele van, ami csak diktatórikus eszközökkel érhető el. Kádár nagyon sokban ért el komoly eredményeket.


1.) A földek, mezőgazdaságok, és az ipar állami irányítás alá vonása.

Ennek célja az önellátó állam alapjainak megteremtése, tehát az import szükségének minimalizálása.


2.) A háztájikban termelt dolgok szabott áron történő átvétele, vagy árucsere lehetősége.


3.) Az állami szférákban dolgozó munkások jövedelem-adójának eltörlése. Ha belegondolsz akkor ez nem kivételezés, hanem teljesen magától értetődő.


4.) A vállalkozók "sárga földig" való adóztatása.

5.) Szinte minden ipari területen állami dolgozók biztosítása.


Bemelegítésnek ennyi elég.

2020. nov. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!