Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Vannak egyáltalán még olyanok...

Vannak egyáltalán még olyanok itt Magyarországon (pár jöttment alak kivételével), akik őszintén hisznek a kommunizmusban és valamennyire komolyan is lehet venni őket?

Figyelt kérdés
Már ha egyáltalán komolyan lehet venni bármiféle kommunistát.... mert ez azért nem olyan biztos. Amiről én tudok, mint a kommunizmus mai képviselete itthon, az egy komolyan vételre teljességgel alkalmatlan cirkusz. Tehát az ilyen Munkáspárt, Vajnai Attila és hasonló bohócok számomra nem vehetőek komolyan. De van ezeken a minipártokon kívül bármiféle valamirevaló képviselete ennek az eszmének, vagy már tényleg totálisan kihalófélben van? Ha igen, szerintetek mikorra tűnhet el végleg ez az agyrém legalábbis Magyarországról? Szerintem 20 év se kell neki, hála Istennek.... csak tűnjön el minél előbb. Ezen az oldalon van egyáltalán kommunista? Ha igen, írjon és szívesen linkelek neki pár oldalt, amit elolvasva búcsút mondhat az álláspontjának.

2020. okt. 31. 22:36
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/71 A kérdező kommentje:

"A kommunizmusnak nagyon sok előfeltétele van, ami csak diktatórikus eszközökkel érhető el. Kádár nagyon sokban ért el komoly eredményeket."


Csak diktatórikus eszközökkel.... na, már ezen a ponton halálra van ítélve a dolog. Kissé vicces, hogy eddig folyamatosan elhatárolódtál a "diktatúráktól" és az összes történelmi példától, most meg azt mondod, hogy egyébként amúgy diktatórikus eszközök kellenek az elképzelt utópia előfeltételeinek megvalósításához. Aztán pedig Kádárra hivatkozol, miután többször is leírtad, hogy a szocializmust hagyjuk ki, annak semmi köze az elképzelt ideális rendszerhez vezető úthoz. Akkor most miért hivatkozol éppen Kádárra, akinek köztudott, hogy elbukott a rendszere.... érdekes.

2020. nov. 6. 12:10
 42/71 A kérdező kommentje:
Egyébként pedig mindannak, amit felsoroltál, történelmi példa van a tarthatatlanságára, tehát ezzel lehetetlen érvelni, amiről köztudott, hogy hosszú távon működésképtelen.
2020. nov. 6. 12:20
 43/71 A kérdező kommentje:

Linkelek pár videót is, amik eszembe jutottak, amikor felemlegetted Kádárt....


[link]


[link]


[link]


[link]


Ez már kissé elfogultabb, de van benne igazság:


[link]

2020. nov. 6. 14:21
 44/71 anonim ***** válasza:

Lefáradtam tőled.


Te csak azért vársz a kérdéseidre választ, hogy utána azonnal tényszerűen közölhesd hogy az eleve halott ötlet. A válaszaidhoz pedig olyan magyarázatokat fűzöl ami nem a valóságban, csak a te fejedben létezik, a saját logikád alapján. Neked rögeszméd a kommunizmus tagadása és tagadásának bizonyítása, és eközben elégedett vagy a saját éles-elméjűségeddel és okosságoddal. És tudod az a legnagyobb baj, hogy te nem csak megjátszod az okost, hanem annak is hiszed magad.


Részemről lezártam a témát.

2020. nov. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/71 A kérdező kommentje:
Tudod mit, bevallom: van ebben igazság. Egyszerűen felfoghatatlan számomra, hogy lehet képes valaki egy ilyen eszmében hinni még ma is. És nem vagyok rögeszmés, csak nekem is vannak meggyőződéseim e téren, mint egyébként neked is, viszont nekem ugye épp az ellenkezője, mint neked: én meg vagyok győződve arról, hogy ez az elképzelés megvalósíthatatlan és az álláspontom mellett próbáltam érveket is felhozni, de sajnos nem győzött meg téged, hogy átgondold az álláspontodat, a linkjeimet el se olvastad/végig se nézted. Pedig más állásponton lévő emberek véleményét is meg kell hallgatni.
2020. nov. 6. 21:58
 46/71 A kérdező kommentje:

"A válaszaidhoz pedig olyan magyarázatokat fűzöl ami nem a valóságban, csak a te fejedben létezik, a saját logikád alapján."


Kádár rendszerének bukása tudtommal történelmi evidencia, ezt nem én találtam ki....

2020. nov. 6. 21:59
 47/71 anonim ***** válasza:

"én meg vagyok győződve arról, hogy ez az elképzelés megvalósíthatatlan"


Ez természetes, hiszen bármiféle vizsgálódást abból a célból végzel, hogy megerősítse az álláspontodat.


Amíg pedig még kísérlet sem történt a megvalósítására, addig meg sem cáfolható.

2020. nov. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/71 A kérdező kommentje:
Rendben. Gondolkodtam, és annyit ki merek jelenteni, hogy annak a gondolatnak talán lehet némi realitása, hogy kisebb közösségben valami hasonló rendszer talán többé-kevésbé megvalósulhatna-na nem azon a módon, ahogy te leírtad, továbbá a te leírásod az egész országra vonatkozott. Azt pedig még mindig elképzelhetetlennek tartom, hogy egy ilyen hatalmas közösség, egy egész ország, ilyen rendszert tudjon kialakítani. Kissé érdekes nekem egyébként, hogy azt írod, bár nem történt még csak kísérlet sem a kommunizmus megvalósítására, de a korábbi leírásodban pedig éppen olyan intézkedéseket soroltál fel, amikhez hozzáfűzted, hogy "Kádár jó eredményeket ért el azok terén". De ha nem volt kísérlet, akkor hogy tudtál felhozni egy történelmi példát? Na mindegy. Talán még az lehet valamennyire reálisnak tekinthető elképzelés, hogy tegyük fel, a közeljövőben valami hatalmas katasztrófa következtében teljesen összeomlik a jelenlegi rendszer, sőt, nagyrészt a civilizáció is megszűnik ebben a formájában, és ezután a feltételezett katasztrófa után létrejönnek a túlélés érdekében kisebb közösségek/csoportok, de a hangsúly a kis létszámon van, maximum egy kisebb falu lakosságával egyezhet meg a csoportot alkotó emberek száma. Államokról már nem beszélhetünk, azoknak vége lett a katasztrófa következtében. És ezek a csoportok talán kialakíthatnak majd valami ahhoz hasonló-kezdetleges-rendszert maguk között, ami talán közelebb állhat a kommunizmus eszméjéhez, de ez csak feltételezés. Na, szerintem maximum ilyen szinten beszélhetünk arról, hogy a "kommunizmus jelentheti a jövőt", más lehetőségnek elég kevés realitása van számomra, és azokkal szemben nagyon szkeptikus vagyok.
2020. nov. 9. 15:30
 49/71 anonim ***** válasza:

#47 vagyok:


Ez a Kádár-féle beszólásod csak arra volt jó, hogy kákán is csomót keress.


Kádár hitt a kommunizmusban, minden tőle telhetőt meg is tett hogy az országot afelé terelje, de a ruszki elnyomás miatt ez lehetetlen volt.

Te mit mondanál Kádárra? Megpróbálta kivitelezni?

Én azt mondom hogy csak szerette volna, de nem engedték neki.


Ha egy kisebb csoportban működő-képes, akkor bármekkorában az.

Pontosan emiatt írtam anno, hogy csak diktatórikus eszközökkel valósítható meg. A diktatúrára nem is annyira a rendszer fenntartásához lenne szükség, hanem a külső támadások kivédésére! És biztos lehetsz benne hogy nem a munkás-osztály támadna, hanem a vezető rétegek!


Vegyük csak az 1919-es, első világháború utáni orosz történéseket!

A győztes antant belevette a német fegyverszüneti szerződésbe, hogy a német csapatok kötelesek megszállva tartani a kezükön lévő orosz területeket, és visszaverni a bolsevikeket. Igen! Nem az oroszokat!

A világháború után az antant a fekete-tengeri orosz kikötőkbe összpontosította a haderejét a bolsevikok ("kommunisták") ellen. Murmanszkban 40.000 angol-amerikai katona jelent meg.


Inkább nem folytatom, mert túl hosszú lenne. A lényeg, hogy a központi, az antant hatalmak, és a fehérgárdisták egyesített haderővel támadtak a kommunistákra! Mivel a kapitalista haderőkben megindult a bomlás a kommunizmus eszméje következtében, ezért a külföldi hatalmak szélsebesen kivonták a csapataikat. Fent állt a veszélye, hogy az eszme begyűrűzik az anyaországokba is. Viszont minden hadfelszerelést otthagytak Kolcsaknak a fehérgárdisták parancsnokának, és folyamatosan támogatták amíg a bolsevikok le nem verték.


Gondolj bele, hogy mekkora támadásnak lenne vajon kitéve egy kommunista sejt kialakítása? Ezt csak egy megfelelő haderővel rendelkező "valaki" lenne képes visszaverni. Leninnek sikerült, Sztálin pedig kinyírta és elqrta az egészet.

2020. nov. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/71 A kérdező kommentje:
Értem. Gondolkodtam ezen a kommunizmus-problémán. Azt értem, hogy neked más a felfogásod erről és még csak a "kommunizmus" szó hallatán is teljesen másra gondolsz, mint a legtöbb ember, de a helyzet az, ahogy megfigyeltem, hogy a legtöbb ember nagyon nem arra gondol, amire te, mikor ezt a szót hallja, még csak megközelítőleg sem. Tehát nem valami idealisztikus és megvalósítandó eszmére, ami egy nap majd valamiféle utópiát jelenhet az emberiség számára, hanem bizony egy olyan ideológia jut eszébe a legtöbb embernek ezen szó hallatán (még a balközép/mérsékelt baloldaliak esetében is), amihez rengeteg történelmi bűn tapad, továbbá bizonyosan elbukott, így mára már csak a haláltusáját vívja szánalmas módon. Az általános vélemény valahogy így foglalható össze a kommunizmusról. És ha ez így marad-és szerintem így is fog-, hiába gondolsz te mást, ez az eszme rövid időn belül végleg a történelem szemétdombján landol. Ha akarod, ha nem. Tehát én valami ilyesmi folyamatot látok, nem tudom, te mennyire tartod ezt szem előtt. A kommunista pártok napjainkban a politikai élet udvaribolondjai. Mondjuk azt, hogy magához az "eszméhez" ennek nincs köze, de az tény, hogy ezek a pártok teljesen ötlettelenek.
2020. nov. 12. 15:12
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!