Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Rasszista vagyok?

F.S.G. kérdése:

Rasszista vagyok?

Figyelt kérdés

Baráti társaságban szóba kerültek a Svédországba vándorolt afrikai felmenőkkel rendelkező személyek helyzete. A barátaim igazi svédnek tekintik őket, még én úgy gondolom hogy ezek a személyek sosem lesznek igazán svédek.

Ez egy rasszista kijelentés szerintetek?

Rasszistának számítok-e?



2021. máj. 6. 23:54
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
62%

Akinek a svéd az anyanyelve az svéd, bármilyen a bőrszíne, bárhonnan jöttek a szülei, nagy szülei, stb.

Akinek nem a svéd az anyanyelve az nem svéd, a bőrszín lényegtelen.

2021. máj. 7. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
55%

#9, én a #2-es kommentben csak tolmácsoltam, amit az én svéd barátaim magyaráztak a témáról.


Hárman vannak, akiket nagyjából egyenlő mértékben tartok közepesen közelinek. Az egyik egy úgynevezett finlandssvenskar, azaz finn állampolgárságú, de magát svéd etnikumúnak (és Finnországban elismert kisebbségnek) tartó, hófehér bőrű ember az Aland-szigetekről. Svéd állampolgársága is van, de ez a példa szempontjából lényegtelen.


A másik kettő szülőket tekintve libanoni és macedón származásúak, de mindketten Svédországban születtek, az az anyanyelvük, a kultúrájuk, egész életükben ott éltek.


Megmondod nekem, hogy hármójuk közül melyik a szerinted "igazi" svéd és akik közülük nem azok, miért nem azok? Illetve azt is, hogy a te fejedben ki a "valódi" svéd.


Ugyanekkor összevetésképp légyszi azt is magyarázd el, hogy szerinted mekkora mértékű keveredéskor fogják a felvidéki, újvidéki, erdélyi magyarok elveszteni a "magyar" jelzőt, hiszen ezek szerint a genetikum tisztasága a lényeg, az övéké meg csak rendre pusztul.

2021. máj. 7. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 molnarmarcell21 ***** válasza:
52%
Ha bőrszín alapján határozol meg identitást, akkor igen, rasszista vagy :)
2021. máj. 7. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
3%
Identitást kizárólag bőrszín alapján lehet meghatározni.
2021. máj. 7. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
54%
Nem sikerült a szót nyelvtanilag elemezni? A "rasszista" azt jelenti, hogy valamelyik rasszt előnyben részesíted, jobbnak tartod a többinél. Ilyen jelentést hordoz az -ista képző, ahogy pl. a fradista is a Fradinak drukkol. Nem a lipsik írják a nyelvet egyelőre...
2021. máj. 7. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
17%
Igen. Legyél büszke rá, mert minden normális ember rasszista!
2021. máj. 7. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
A lényeg nem a feketéken van, hiszen ha én Kínába költözök attól nem leszek kínai és szerintem ők is kívülállónak tekintenének,teljesen logikusan.
2021. máj. 7. 08:48
 18/22 molnarmarcell21 ***** válasza:
Nyilván, hiszen te külföldi vagy. De a kérdésben felmenőkről volt szó. Ha a nemzeti identitást azonosítod a rasszal, akkor rasszista vagy, nem?
2021. máj. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
94%
A nemzeti identitás és a rassz az két külön dolog. Néger származású barátnőm itt született, itt nőtt fel, magyarnak tartja magát, úgy is viselkedik. Nemzeti identitás tekintetében ő magyar, külső jegyeit, rasszt nézve viszont egyértelműen nem az, hiszen néger. Egy negrid sosem lesz europid, europid sosem lesz mongolid és így tovább. Attól még nem vagy rasszista, hogy ha kimondod az almára, hogy alma.
2021. máj. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

#19, akkor tiszta szerencse, hogy a kérdező pont nem azt kérdezte, amit írtál.


"A barátaim igazi svédnek tekintik őket, még én úgy gondolom hogy ezek a személyek sosem lesznek igazán svédek."


Tehát az ő szemében a "néger származású" barátnőd se lehet magyar.

2021. máj. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!