Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Rasszista vagyok?

F.S.G. kérdése:

Rasszista vagyok?

Figyelt kérdés

Baráti társaságban szóba kerültek a Svédországba vándorolt afrikai felmenőkkel rendelkező személyek helyzete. A barátaim igazi svédnek tekintik őket, még én úgy gondolom hogy ezek a személyek sosem lesznek igazán svédek.

Ez egy rasszista kijelentés szerintetek?

Rasszistának számítok-e?



2021. máj. 6. 23:54
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszaitokat, ezek szerint én vagyok a szűken látó.
2021. máj. 8. 05:21
 22/22 molnarmarcell21 ***** válasza:

Semmi gond - ha nincs bajod más rasszokkal, akkor alapvetően nem vagy rasszista, csak következetlen a gondolkodásod. Szerintem természetes első gondolat rávágni, hogy egy feka nem lehet hagyományosan fehér közösség tagja, de ha végiggondolod rendesen, akkor végülis nincs semmi akadálya.


Mindenki "bűnös" kisebb-nagyobb mértékben az ilyen közvetett rasszizmusban; ezek olyan gondolkodási sémák, amelyek a társadalmunkból következnek és amiket le kell vetkőznünk. Ezek ellen küzdenek az újhullámos kisebbségi mozgalmak.

2021. máj. 8. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!